Герой нашого інтерв’ю – Анатолій Пепеля з юнацьких років полюбив предметну фотографію ікон і з його робіт, ми можемо бачити, що вдається фотографу це дуже добре. Ми вважаємо, цей напрямок унікальним, адже від людини він вимагає мудрості, душевного спокою та  Божого Благословення, що вважаємо і поєднав у собі фотограф.

Чому сфера фотографії?

  Фотографію я полюбив ще в  16 років, коли мені батьки купили першу фотокамеру Вілія Авто. Через пару років мені купили Зеніт Е. І я почав займатись різними жанрами фотографії, в тому числі й репродукцією ікон та біблійних картин. Знімав на чорно-білу і кольорову плівки. Читав різні книжки по фотографії. В армії (1982-1984 рр.), я настільки уже проявив себе, що командир батальйону виділив мені кімнату під фотолабораторію. Приходилось обновляти фотографіях в лен кімнаті, їздити з командиром частини на випускний в  Кам’янець-Подільський у  військове училище. Посилали мене у відрядження в Чернігів фотографувати зразковий автодром з різним обладнанням.  

  Після армії я поступив в Московську Духовну Семінарію, а потім і Академію (1984-1992 рр.). Тут я крім репродукції різних ікон, почав знімати на слайдову плівку і виготовляти слайд-фільми. Фотографував вінчання, весілля та хіротонії семінаристів. Керівництво семінарії поручало мені фотографувати різні богослужіння, займатись репродукцією деяких книжок. Фотографував в Московському Церковно-археологічному музеї ікони на широку (120) плівку для архіву. Один раз мене запросили фотографувати засідання архієрейського собору під головуванням патріарха Алексія. Почав виготовляти випускні віньєтки для семінаристів, друкувати біблійні картини та ікони для храмів.

  Після закінчення Духовної Академії продовжував займатись репродукцією ікон, я ких в радянські часи було дуже мало.

У 2012 році я купив собі уже цифровий дзеркальний фотоапарат Nikon D5100. І почав знімати ікони панорамним методом, щоб отримувати файли з високою роздільною здатністю (16-400 мегапікселів). Їх можна побачити на моєму сайті.

В 2019 році я почав завантажувати для продажу різні фотографії  в фотобанки:

1. https://www.shutterstock.com/ru/g/Anatolii_63

2. https://ru.dreamstime.com/anatolii63_info

3. https://www.pond5.com/ru/artist/hramikona#1/2063

Мені стало цікаво крім репродукції займатись предметною фотографією церковних товарів для інтернет магазинів. Крім цього зараз вивчаю каталожну, ювелірну та фуд фотографію.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, об’єктив, світло)

У мене уже є своя домашня фотолабораторія. Маю таке обладнання: фотоапарат Nikon D5100, об’єктив Nikon 70-300mm f/4.5-5.6G ED-IF AF-SVR Zoom-Nikkor, Nikon DX AF-S Nikkor 35mm 1:1.8G, індус тар 100 у, 2 студійні спалахи по 600 ДЖ, 2 софтбокса, 4 штативи і т.д..

Де ви навчились фотографувати? (курси, фотошкола, майстер-класи, воркшопи чи самонавчання)

Самонавчання. Читав різні книжки по фотографії. А тепер дивлюся різні відеоуроки в інтернеті. 

Де ви черпаєте натхнення для роботи?

Натхнення для роботи мені дають мої замовники на файли ікон та картин.

Чому предметна фотосесія? Та які напрямки у фотографії подобаються?

Бажаю дальше розвиватися, вивчаючи предметну та ювелірну фотографію. Мені 57 років, спокійний характер, люблю тиху домашню обставу, і тому предметна фотографія мені по душі.

Що вам допомогло і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Фотобанки, аналіз чужих робіт, майстер-класи.

Як ви підбираєте місце для фотосесії? 

Самостійно їду по храмах та монастирям й прошу дозволу знімати ікони. Також звертаються до мене мої заказники: настоятелі храмів, виробники церковного начиння, фотобанки.

Про що ви мрієте найбільше на світі?

 Мати хорошу фотостудію, фотоапарат Nikon D850, об’єктив Nikon AF-S Nikkor 105mm f/2.8G Micro VR IF-ED, об’єктив Nikon N AF-S Nikkor 24-70mm 1:2.8G ED NanoCrystalCoat SWM IF Aspherical

Що вам допомагає розуміти, що ви обрали правильний шлях в житті?

Великий попит на мої файли ікон з високою роздільною здатністю. Відсутністю конкурентів у цій ніші і любов до фотографії.  

Фотограф Анатолій Пепеля

Місто: Одеса, Іллічівськ, Біляївка, Березівка