Сергій Гончарук – фотограф, який доклав чимало зусиль, щоб стати справді професіоналом своєї справи. Він не покладаючи рук віддавав всього себе роботі, щоб отримати те що має зараз, його робота приносить йому задоволення, а клієнти в захваті від його робіт. Він навчався та досі продовжує, він не гнався за грошима, швидше за знаннями, він тестував, пробував та вийшов на рівень гідного достойно називатись фотографом.

Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

На весільні кошти ми з дружиною у 2014 році купили професійну дзеркальну камеру, тому що нас не влаштовувала старенька “мильниця”. А чому її так називали, ми розуміли, гортаючи замилені та нечіткі знімки. Що таке ISO, витримка та діафрагма я дізнався з роликів на ютубі. Я практикувався спочатку на квітах і жучках, щодня переглядав безліч фотоуроків. Так навчився знімати технічно і якісно. Звісно, першою моделлю була дружина та знайомі. Пізніше знайомі знайомих стали платити мені за мою роботу.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, об’єктив, світло)

Основна камера – NIKON D750, резервна – NIKON D3200. Маю цілий рюкзак об’єктивів, прогулянку знімаю на фікси 35 та 85 мм, а в ресторані репортаж переважно на зум 24-70. Відносно світла – маю кільцеву переносну led-лампу, схожу на ту, що використовують візажисти. Я люблю її за характерні кружки-бліки в очах. На прогулянці молодят – тільки природне освітлення. А в ресторані використовую спалахи на довгих стійках.

Що вас надихнуло займатися весільною зйомкою?

Ще з дитинства я любив дивитись на кортеж з прикрашених машин, а щаслива весільна пара діяла на мене магічно. До сих пір, знімаючи весілля та перебуваючи там на роботі, я відчуваю себе гостем та частиною цього свята. До того ж, за улюблену справу непогано платять. Це теж гарний стимул займатись весільною фотографією, і немає чого це приховувати.

Як опанували даний вид зйомки? 

Декілька років я працював в автошколі викладачем. І одного разу до автошколи записався найкращий вінницький фотограф. Невдовзі з його сторінки в соцмережі я дізнався, що йому потрібен асистент на весільну зйомку. Це був мій шанс, тим паче, я уже рік успішно фотографував, поєднуючи фотографію з роботою в автошколі! Бувши асистентом на весіллях, я подавав об’єктиви, знімав нареченого та тости в ресторані. Таким чином, в якості асистента і другого фотографа я провів близько 30 весіль. Пізніше вже сам почав фотографувати весілля на комерційній основі. До речі, перше весільне замовлення відзняв безкоштовно для отримання портфоліо)

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Серед закордонних мені понад усе подобаються роботи австралійських фотографів – це Джеррі Гіоніс, Ірвант, Маркус Белл. Якщо розглядати українських та російських колег – це, без сумніву, Володимир Іваш, Ілля Двояковський, Юлія Франтова.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи? 

Щоб знаходити нові ідеї, переглядаю дуже багато фотографій від відомих фотографів. Але нічого не розвиває краще, ніж майстер-класи.

Чи навчались Ви в Фотошколі? (Якщо так то в якій?)

Я маю вищу технічну освіту, з технікою на “ти”. Базові знання про фотоапарат отримав, переглядаючи уроки на ютубі. А з практикою допоміг наставник-фотограф. Таким чином, я отримав навіть більше, ніж навчають початківців у фотошколах. Новим етапом мого розвитку стали майстер-класи. У 2018 році я був на майстер-класі по колористиці в Іллі Двояковського. В цьому році в кінці березня їду на майстер-клас до Максима Доброго в Київ.

Чи були у вас курйозні моменти під час зйомки?

Так, звичайно. На одному з весіль, на прохання мами, наречений одягнув жахливі довгі білі шкарпетки під чорні туфлі та темний костюм. Наречена, коли це побачила, ледве не жбурнула в хлопця весільний букет. В решті решт, вона заставила нареченого зняти шкарпетки зовсім. Може, з того часу з’явилась мода на чоловіче взуття без шкарпеток).

Що вам допомагає розуміти, що ви обрали правильний шлях в житті?

Для відповіді на це питання найбільше підійде вислів: “оберіть собі роботу до душі, і вам не доведеться працювати жодного дня”.

З чого варто новачкам розпочинати свій шлях у фотографії?

Точно не з весілля, спочатку потрібно розібратись в камері. Не знімати в режимі “авто”, а вивчити кожну кнопочку в фотоапараті та кожний пункт меню. Після того знімати, багато знімати. Перші 10000 кадрів будуть найгіршими, так говорив відомий французький фотограф Анрі Картьє Брессон.

Фотограф: Сергій Гончарук

Місто: Вінниця