Вибір в якості головної декорації для фотосесії саме природи завжди буде правильним. Адже вона не тільки дає можливість реалізувати тисячі смовижних і одночасно оригінальних ідей, але і дозволить перейнятися своєю красою, отримати задоволення від проведення зйомки, зарядитися позитивом на багато днів вперед. Іншими словами, ви поєднайте корисне з приємним, та ще й отримаєте за це нові роботи для свого портфоліо.
     У даній статті я маю намір не  зачіпати теми щодо стандартних ідей для фотосесії. Може бути, для когось вже верхом досконалості здасться зйомка біля багаття з шашликами і галасливою компанією. Я ж рекомендую взагалі не пов’язувати такі кадри з художнім складових мистецтва фотографії в цілому.

    Навпаки, віддавайте перевагу, як мінімум, класичними жанрами, результат яких не тільки красивий, але і гармонійний, побудований на естетиці та на кращих традиціях обраного вами стилю. Звичайно, необхідно прагнути до досконалості у всьому, в тому числі і в фотографії. Так що, вибираючи ідеї для фотосесії на природі, не бійтеся експериментувати і не відступайте, якщо опрацювання способу здасться вам складною.

Як визначитися з ідеєю для фотосесії

       Провести фотосесію на природі можна в будь-який час року, при будь-яких погодних умовах, в будь-який час доби, в чому і криється ще один важливий плюс такого вибору місця для фотосесії. Багато хто чомусь вважають, що зйомка повинна проводитися, наприклад, тільки в погожий, краще всього, літній день. Восени ж максимум на що вони здатні – це проведення фотосесії в період Бабиного літа, ну а рання весна і зима і зовсім не котируються. Це завідомо неправильна позиція. Так, скажемо прямо, зйомка в таких умовах як мороз, дощ, негода, нічний час або світанок досить дискомфортна, але відкидаючи її, ви втрачаєте можливості отримати саме оригінальні фото, а не «заїжджену платівку».

     Якщо ви знаходите декорації гідними для їх фіксації в кадрі, неважливо, що зараз пора року надворі. Ідеї для фотосесії на природі настільки багато, що за їх вибором у вас проблем не буде. Далі в якості прикладу для фотосесії ми наведемо ідеї, які будуть доречні в тих чи інших погодних і сезонних межах.

Фотосесія взимку

      В цю пору року, особливо, якщо вона сніжна, найчастіше варто звертати увагу на атмосферні стилі, такі як «дарк», «дарк-фешн», «фентезі», «готика». Можна підшукати ідеї для фотосесії і в рамках класики. Для цього ідеально підійде класичний макіяж, висока зачіска і обов’язково верхній одяг з облямівкою з натурального хутра, краще манто або кожушок. Що ж стосується інших стилів, то зима більше підходить саме для похмурих, таємничих жанрів (вампіри, відьми, казкові сюжети і так далі), але в погожий сонячний день можна розширити перелік ідей і до радісних жанрів, наприклад, зі святковою тематикою (новорічний вечір або Різдво біля багаття).

Фотосесія навесні

     Перший місяць весни мало чим відрізняється від зими, тому зйомку краще всього проводити з квітня. Для весняної природи підійдуть легкі стилі – «б’юті», «класика», «натюрель». Можна обіграти ідею дівчини-весни або відродження природи. Також весняні декорації підійдуть для постановки різних сценаріїв романтичних лавсторі або фотопрогулок. Саме весна вважається найромантичнішої пори року, так що ваші образи для фотосесії повинні бути відповідними.

 Фотосесія влітку

     Річна природа рясніє фарбами і одночасно випалюється спекотним сонцем. Вона ідеально підійде для втілення багатьох тематик в рамках історичних стилів, «фентезі», «косплея», стилю «хіпі», «гранж» і так далі. Ще один величезний плюс літа в тому, що ви можете провести морську фотосесію або зйомку на будь-якому іншому красивому водоймі.

Фотосесія восени

     Якщо весна – це радісна романтика, то осінь таїть у собі саме сумну, навіть можна сказати, ностальгічну романтичну нотку. Обігрування лавсторі на тлі осінньої природи завжди буде по-справжньому зворушливим і щирим. Адже Не дарма багато поети так благоговіли перед цією порою року. Крім лавсторі, ідеально підійдуть для осені такі стилі, як «класика», «ретро», «хіппі», «фентезі», «драма», «б’юті», «натюрель», в якійсь мірі «стімпанк» і «гранж».

 Фотосесія в дощовий день

     Ніколи не втрачайте можливості провести фотосесію на природі в дощовий день. Якщо на дворі літо або рання осінь, то вам всі карти в руки для реалізації ідей в рамках сексуальної романтики або ранимою драми. Коли дощ іде вже в кінці осені або на початку весни, атмосфера такої природи диктує досить ностальгічні або моторошні ідеї (одинока постать жінки в чорному на дорозі, жебрачка в старому платті і так далі).