Сьогодні в нас в гостях людина яка вірить у випадковість, адже з ними неодноразово так ставалось, що доля підказувала правильний шлях у житті. Людина яка не просто любить знімати, а робить це з особливим ставленням до наречених, свята та людей які його оточують – це Микола Цимбалюк.

Традиційне питання – як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Насправді я вірю у випадковість, адже зі мною саме так і сталось. Фото мене цікавило ще з дитинства. Перші гроші я заробив в 9 класі, коли фотографував останній дзвоник в своїй школі і це були шалені 36 гривень. Пізніше був не великий перерив, проте вже через 10 років захоплення взяло гору і я придбав простенький фотоапарат. І тут же мій знайомий порадив мене комусь із своїх знайомих як фотографа на весілля. Я думав, що це одноразова авантюра, але далі спрацювало сарафан і пішло поїхало.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, світло)

Знімаю на Nikon, маю два апарати D750, 3 об’єктиви і 3 спалахи. Також є додаткове відео світло.

Sigma Art 35 mm F1.4 Nikkor 85 mm F1.8 Tokina AT-X PRO SD 16-28 F2.8 

Яким об’єктивом найчастіше знімаєте?

Основний робочий об’єктив то Sigma Art 35 mm F1.4, ідеальний для репортажу і прогулянки.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його вибрали?

Я фотографую лише весілля і принципово більше нічого не знімаю. Обрав саме це тому що мені дуже подобається шалена атмосфера на весіллі, запал емоцій, сміх і сльози, і ще я вважаю, що так як люди дивляться одне на одного в цей день більше ніколи такого погляду не буде. То є любов

Розкажіть про зйомку яка найбільше запам’яталась, чи є така?

Напевне кожне весілля по своєму особливе і не буває жодного однакового, але деякі таки можна виділити. Одне з моїх улюблених весіль яке запам’яталось було минулого року, де наречений ціле весілля тримав свою кохану за руку і не відходив від неї ні на мить, а вона так на нього дивилась … це було щось не реальне. А якщо говорити про останні весілля, то україно-польське весілля дуже сподобалось, стільки танців і щирості я давно не бачив.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Дуже подобається Володимир Іваш, вважаю його кращим в Україні. З закордонних це Емін Кулієв.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Одне з важливих факторів яке взагалі дало мені поштовх в розвитку то живе спілкування з колегами по цеху – це відеографи, фотографи, ведучі. Завдяки цьому я взагалі почав думати по-іншому і змінювати підхід до роботи. А розвиватись допомагають майстер-класи різного роду, які постійно відвідую, та звичайно, що подорожі, вони дуже надихають.

Які місця для фотосесії ви би порадили в місті якому проживаєте?

Не дуже люблю обговорювати місця для фотосесій, тому що не місце красить людину а людина місце. Але все ж якщо наречені хочуть фотографуватись в місті то це однозначно старе місто (замок до уваги не беремо), центральна вулиця міста Лесі Українки зі всіма прилеглими кафешками. Одне з моїх улюблених міст то парк на 40-му кварталі, на осінь кращої локації годі шукати, але все досить відносно на кожну пору року треба обирати місця відповідні.

Чим захоплюєтесь, крім фотографії?

Фотографія то як раз таки і є моє захоплення, бо крім неї маю ще основну роботу яка приносить заробіток.

Чи часто знімаєте закордоном? (Якщо так то де вже знімали?)

За кордоном не часто і якщо говорити про комерцію то таких зйомок не проводив, знімав чисто для себе. Поки знімав в Польщі, Туреччині в планах на наступний рік Ісландія та Грузія

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Раджу починати з простеньких камер, але більше уваги приділяти саме об’єктивам, тому що основний результат дуже часто залежить саме від нього. І ще одна така штукенція, дуже круто фотографувати на радянську оптику, вона дуже дисциплінує і заставляє думати, тому що там немає автоматичних налаштувань і все треба налаштовувати врученому режимі, тому основна порада придбати або знайти на горищі об’єктив від старенької камери і за короткий час до вас прийде розуміння усіх основних параметрів які потрібні для фото. І ще читати інструкції, якби то дивно не звучало, але камеру свою треба знати досконало.

Сьогодні з нами був Микола Цимбалюк

Фотограф: Луцьк, Львів, Рівне