Кожен має для себе схему успіху, і наш герой Віталій Варваринець поділився з нами своєю. Основні критерії які допомагають йому крокувати до визнання — це гнучкість, самоаналіз, критика та адаптивність. За умов які склались в цілому світі дана навичка йому дуже сприяє. 

Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Так сталось, що фотографія була зі мною впродовж майже всього мого свідомого життя. Все почалось з моменту, коли в 7 років мені подарували перший плівковий фотоапарат. Тоді я фотографував всіх своїх рідних та просто знайомих мені людей. Остаточно я вирішив, що хочу займатись фотографією професійно в кінці 2012 року.

Які ваші наступні кроки були у вивченні фотографії?

У 2012 році я придбав свій першиій професійний фотоапарат Fujifilm – бездзеркальна камера з змінними об’єктивами. Навчався я в той момент багато це була й фотошкола й навчання у фотографа Валентина Кузана, проходив багато різних майстер-класів у таких фотографів як Марта Сирко, Володимир Іваш, були й воркшопи та дистанційне навчання в Бориса Гудыми, Сергія Мазару та Діми Тараненко.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його обрали?

Я знімаю в напрямку love story, весільна фотосесія, сімейний портрет і портретна фотосесія. Мені найбільше подобається весільна зйомка, тому що у весільній зйомці ці всі напрямки й перетинатися між собою й не лише ці. 

Як опанували даний вид зйомки?

Спочатку все починалось як і в більшості — просто комерція. Але вже з часом я зрозумів, що маю можливість використати всі свої знання в напрямку весільної фотографії. Це зйомка про щирі почуття, момент коли тобі не потрібно просити в людей показати якісь емоції, тут вони показують самі тому що це їхній день і цей день переповнений дуже багатьма емоціями.

Чи були у вас курйозні моменти під час зйомки?

Цікавих та веселих моментів було багато. 

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Насправді таких людей багато й більшість з них це люди в яких я вчився чи маємо схожі напрямки.

Що вам допомогло і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

В першу чергу це навчання, особливо за період карантину було дуже багато часу на роздуми, переосмислення, критику й самоаналіз своїх робіт. Я вважаю, що весільна фотографія як і будь-яка фотографія має свої тенденції. Тому впевнений в тому, що потрібно завжди встигати за цими тенденціями, бути в курсі актуальної інформації та новинок в техніці. Колись почув таку фразу “виживає не самий сильний, не самий розумний, а самий гнучкий” і я повністю з цим погоджуюсь бо тільки за умови адаптивності фотограф може досягнути успіху. 

Чи часто знімаєте у фотостудіях? (Якщо так то назвіть 3 які вам найбільше подобаються)

Наразі працюю з First Studio, Interior та ZoomStudioNew вони знаходяться в Ужгороді. Також є студія в Чехії яка мені подобається називається HALA 11.

Що вам допомагає розуміти, що ви обрали правильний шлях в житті?

Те що я займаюсь тим що я люблю і це мені приносить задоволення не лише в плані фінансів, а й реалізації своїх вмінь.

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Насправді це все дуже індивідуально все залежить від бюджету на який людина розраховує й від того прихильником якої системи ви є. Я наприклад користуюся системою Sony, а більшість людей користуються системою Canon чи Nikon тому я можу рекомендувати тільки зі свого досвіду користування камерою Sony. Якщо брати Sony то це А7 mark 2 і мабуть, перший з об’єктивів це 35 або 28 і в парі мати собі 50. 

А щодо порад то рекомендую максимально багато знімати особливо на самому початку, не зациклюватись виключно на теорії, тому що зараз дуже багато людей які продають різні курси, дуже багато інформації про те що за 2 місяці ви станете професіоналом, а самі вони брали камеру лише півроку тому назад. Я впевнений в тому, що зараз початківцям набагато легше, є багато безкоштовної інформації у вільному доступі. Ви можете вчитись в когось, а можете вчитися на власних помилках, коли ви фотографуєте аналізуєте й дивитися на свої роботи.

Фотограф Віталій Варваринець

Місто: Мукачеве, Львів, Ужгород, Іршава