Всім привіт, сьогодні я розкажу вам про те, як у нас відбуваються зйомки проекту.

Спочатку нагадаю, що у нас можна замовити зйомку відеореклами, музичних кліпів, короткометражних фільмів чи репортажну зйомку.

Хочу розказати про весь процес із середини, для того щоб наші майбутні замовники розуміли за що вони платять гроші і як саме буде відбуватись співпраця з нами.

Розказувати буду на прикладі музичного та танцювального кліпів, які ми відзняли цього місяця

Зустріч з клієнтом, ідея кліпу

На початку ми розпитуємо у замовника про основну ідею кліпу і так само про його уявлення — як він собі уявляє цей кліп, що він би хотів показати, на чому потрібно зробити акцент…

На цьому етапі ми пишемо синопсис, короткий опис ідеї, уявлення. І починаємо разом із замовником думати про сюжетну лінію в кліпі. (Ми стараємось не просто зняти кліп, як хтось співає, чи танцює, а показати якийсь сюжет, хоча б короткий. Так як всі на відео хочуть пізніше назбирати перегляди, його має бути цікаво дивитись, а щоб це було цікаво потрібно якийсь розвиток подій, сюжет)

На етап створення сюжету може піти декілька днів, деколи ідеї приходять  і відразу , а інколи потрібно і декілька днів.

Написання сценарію, розкадровка

Скріншот сценарію танцювального кліпу

Коли вже придумано якийсь сюжет, що саме має відбуватись в кадрі, попри спів, чи танець, пишеться сценарій.

Чорновий сценарій можна писати разом із замовником, це таблиця (режисерський сценарій) на якому розписані час кадру, де він буде зніматись, що робить актор в кадрі, як буде знімати камера і може додаватися розкадровка.

Якщо сценарій пишеться разом із замовником то там ми акцентуємо увагу на локації та дію в кадрі, а вже як це буде зніматись обдумуємо і дописуємо самі.

Або ж якщо немає часу зустрітись і писати разом, то сценарій ми можемо написати самі, а пізніше замовник вносить свої корективи.

Дуже важливо продумати всі рухи камери наперед, щоб на зйомці не відволікатись на такі моменти.

Тут для наочності робимо розкадровку, це можуть бути прості схеми з поясненнями, чи кадри з фотостоків, головне щоб було зрозуміло як саме це буде зніматись.

Так само на препродакшені продумується освітлення в кадрі, тут якщо замовник має ідеї по освітленню він їх подає і так само ми пропонуємо свої ідеї по освітленню в кадрі.

Пізніше це все обговорюється із професіоналами по світлу, які допомагають вирішити поставлені завдання і тут ми вирішуємо яке світлове обладнання нам потрібно взяти в оренду. І ціна вписується в кошторис проекту.

Продакшн(зйомки проекту) та постпродакшн

Тепер коли етап препродакшену пройдено ми приступаємо до зйомки проекту, по нашому сценарію.

Цей етап називається продакшн.

І наступний етап це обробка відзнятого матеріалу – постпродакшн.

Ми монтуємо чорновий варіант кліпу, вибираючи найкращі на нашу думку дублі, і робимо кольорокорекцію декількох кадрів.

Якщо замовнику все підходить, ми підчищаємо всі маленькі недоліки, доводимо до кінця кольорокорекцію і скидуємо готовий матеріал.

Якщо замовнику не подобаються деякі кадри, ми відповідно до його побажань заміняємо їх, робимо кольорокорекцію і скидуємо замовнику.

Ось так виглядає весь процес із середини і в нас він саме такий, тому що ми стараємося робити якісно та професійно.

Чекаємо на ваші замовлення.

ch?time_continue=2&v=U-MhsIXXQa0&feature=emb_title