Яскравий та творчий світ у фотографії

Яскравий та творчий світ у фотографії

Сьогодні, ми поговоримо про фотографа, який втілює у своєму житті мрію – Юрій Федчак. Людина яка з дитинства бачила як будується фотографія. Він один з небагатьох, хто зміг зберегти творчий та яскравий світ на фотографії.

Традиційне питання – як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Любительською фотографією займався мій батько. Я ще був дитиною, як батько придбав фотоапарат Зеніт з об’єктивом “Геліос”. Вся “кухня” народження фотографій у ванночках при червоному світлі відбувалася на моїх очах. І вся ця магія “сину, крути в цій чорній коробці плівку”, загадкові усмішки батька, проявлення і закріплення, підсушування фотографій у глянцувачі мене неабияк захоплювали. Але до рук я взяв фотоапарат вперше у 2004 році, коли влаштувався на роботу в місцевій газеті “Вільне слово” – я працював кореспондентом. І вже восени цього ж року в редакції появився перший цифровий фотоапарат, але ним користувався тільки головний редактор. Я ж залишався вірним плівковому фотоапарату аж до 2011 року, коли почав працювати на відомому в регіоні сайті “Дрогобич Інфо”. Придбав тоді цифровий фотоапарат Фуджі. Але дуже швидко зрозумів, що це – звичайна “мильничка”, бо коли мій друг-фотограф на моє прохання продублював своїм дзеркальним фотоапаратом портретне фото, я був вражений чіткістю, кольорами та іншими якостями зробленої світлини. І через деякий час я придбав фотоапарат Nikon D5100. Дуже задоволений результатами!

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, світло)

Об’єктив Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR. Так, придбав й спалах Nikon SB-700. Водночас займаюся й відеозйомками – відеокамерf Sony/відеокамера Sony.

Яким об’єктивом найчастіше знімаєте?

Тим, що назвав вище, бо він має широкий кут, і гарний діапазон фокусної відстані – ідеальний варіант для репортажної фотозйомки. Також маю непоганий об’єктив-фіксу AF-S Nikkor 50mm 1,8 G.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його вибрали?

Не можу сказати, що є певний напрямок. Перехід від фоторепортера до професійної фотографії спонукає мене випробувати всі стилі фотографії, підштовхує мене до постійного навчання і вдосконалення у цій царині. У своїх фотографіях я хочу в кольорах передати красу всього живого і неживого на цій планеті, їх глибокий філософський зміст: чи то красивої дівчини, чи бабусі, що сидить біля неї на лавочці у центрі Львова: молодість і старість. Або ж красу Карпат, осяяних сонцем – у панорамному фото, або ж чогось дрібного, непомітного для людини, але яке має свій мікрокосм.  Я прагну, щоб мої світлини були сповнені сонцем і кольорами, оптимізмом та енергією – саме таким, на мою думку, має бути наше життя.  Водночас переглядаю фотороботи інших майстрів, і деякі мене надихають, підказують, як рухатись далі.

Розкажіть про зйомку яка найбільше запам’яталась, чи є така?

Їх багато.  Важко визначитись. Запам’ятовуються такі зйомки, які залишають глибокий слід у серці. Деякі глибоко ранять, як от деякі мої журналістські фоторепортажі останніх років. Інші фотографії додають радості, світла, позитиву. Уявляєте, є такі фотографії, якими милуюся: здебільшого це – фотосесії вродливих дівчат, а також фотороботи, зроблені в Карпатах. Пам’ятною залишиться моя перша фотосесія з природженою фотомоделлю Христиною Сігляник у Дрогобичі та за містом. Ця спільна робота принесла неймовірну естетичну насолоду і мені, і їй.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Вражений роботами Давида Дубницького, Володимира Місяця, Романа Михайлюка.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Скоріше, самокритика. На жаль, я досі не отримав конструктивної професійної критики і аналізу моїх робіт. Хоча я бачу, які помилки допускаю у фотографії. Я читаю різні форуми, переглядаю навчальні відео відомих фотографів, аналізую їх роботи та порівнюю зі своїми.

Які місця для фотосесії ви би порадили в місті якому проживаєте?

Вежа міської ратуші, дзвіниця костелу Св. Варфоломія, ВК “Залісся”, приміщення палацу Раймонда Яроша (тепер – біофак ДДПУ ім. ІВ. Франка), на тлі колон міського Народного дому  ім. Ів. Франка, церква Св. Юра (пам’ятка ЮНЕСКО), біля пам’ятника Юрію Дрогобичу (Котермаку), на старовинних вуличках міста. Гарне панорамне фото можна отримати при в’їзді до Дрогобича зі сторони Львова.

Чим захоплюєтесь, крім фотографії?

Відео. Журналістика. Волонтерська діяльність.

Чи часто знімаєте закордоном? (Якщо так то де вже знімали?)

До речі, я організував і провів Всеукраїнський літературний конкурс “Pro Patria!”, до якого долучились представники української діаспори. За кордоном не знімав, але чекаю на запрошення.

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Ну, по-перше, для початківця має бути дзеркальний фотоапарат з автофокусом в об’єктиві, а так само з кільцем на ньому для ручного налаштування. Початківцям слід спочатку зрозуміти роль світла у фотографії – це основа з основ, а так само такі основні поняття, як глибина різкості, роль діафрагми, експозиція, компонування кадру, ракурс, витримка. Починати слід з простого, навіть з фотографій мобільним телефоном. Не зловживайте високим ISO – не рекомендую. 

Сьогодні з нами був Юрій Федчак

Фотограф:  Дрогобич, Львів, Самбір

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта