Якщо фотограф має смак, то це вже 50 % успіху

Якщо фотограф має смак, то це вже 50 % успіху

Сьогодні в нас в гостях Олег Колос. Людина яка не побоялась ризикнути і змінила професію і ні грама не пожаліла, адже фото приносить йому стільки енергії, сил та натхнення. Задоволення яке він отримує працюючи на весіллі чи на будь якій іншій зйомці з людьми, приносить плідні результати, які ми можемо переглядати тут і зараз.

Традиційне питання – як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Фотографія та кіно мене цікавили завжди. За спеціальністю я інженер-будівельник, певний час працював виконробом і керував на будівництві. Під час кризи 2008 року тривалий час не було роботи. І тут я вирішив змінити професію. На цей час я вже працював з програмами редагування фото. Я настільки захопився фотографією, що почав цікавитися цим на професійному рівні. Тоді вже був доступ до інтернету, де було насправді не так багато інформації як зараз. Англійською мовою читав та переглядав багато навчальних відео. Зараз займаюсь тільки весільною фотографією.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, світло)

Працюю  камерою Nikon D750. В плані вибору техніки я багато читаю інформації перш ніж обрати потрібну камеру. Nikon для мене це ціна/якість, тому я обрав його. Насправді, не має великого значення якою камерою фотографувати, якщо є повне розуміння як це треба робити.  Щодо об’єктивів то в мене є ширококутний Tokina 16-28\2.8, фікси Nikon 85\1.8 та 50\1.8, Tamron 28-75\2.8 . З додаткового світла в мене є спалах та 2 фонарика.

Яким об’єктивом найчастіше знімаєте?

Такого напевно немає, адже всі об’єктиви для певних задач. Для динамічного репортажу 28-75, а  50 і 85 для портретів чи коли є можливість рухатись, тобто зумувати ногами. Я вважаю, що всі об’єктиви мають мати місце і в них є своя цінність. Вибір об’єктива залежить від умов та кількості людей. З досвідом я вже знаю, де який потрібен.

Чому саме весільна зйомка? І який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його обрали?

Я люблю фотографувати людей й показувати їх красивими. Мені легко вдається налаштувати наречених та гостей на потрібну атмосферу. Деколи проводжу сімейні фотосесії, дуже люблю фотографувати маленьких діток, займався інтер’єрною зйомкою, Love story, працював з моделями. Проте вже з часом я зрозумів, що 2 години інтер’єрної зйомки мене більше виснажують, ніж 14 годин весілля. Дуже важливо фотографувати з задоволенням, адже якщо ти відчуваєш, що тобі не комфортно в цьому напрямку, то краще замінити його на інший. Весілля – високоемоційна робота, яка в собі поєднує багато напрямків фотографії – портрети, репортаж, постановочна прогулянка, інтер`єрна зйомка, архітектура, танці, деталі, краєвиди. Щоб повністю і правильно показати подію весільний фотограф повинен вміти все.

Розкажіть про зйомку яка найбільше запам’яталась, чи є така?

Кожна зйомка є для мене особливою. Завжди налаштовую себе на позитив, а це відчувають мої клієнти, й усі фотосесії виходять вдалими. Найбільша моя проблема в кінці року обрати кращі фотографії для оновлення галереї сайту, їх завжди забагато. Приємним фактом для мене є те, що коли зустрічаю молодят, яким робив фотосесію 4 роки тому, вони кажуть, що досі кращих кадрів не мають. Тоді  ми домовляємося про наступну, вже сімейну фотосесію з дітками.

Що вам допомогло і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Великий помічник в розвитку – це досвід та детальний аналіз успіхів і промахів. Є сайти, де провідні фотографи скидують свої кращі роботи. Інформації на даний час є вдосталь і я вважаю, що тим фотографам, які тільки нещодавно почали займатись цією справою дуже пощастило, адже потік інформації доступний і відеоматеріалів надзвичайно багато. Також на мене великий вплив мають фотографи, які є одні з найуспішніших, проте не варто вважати, що їх потрібно копіювати, їхніми роботами потрібно надихатись. На даний момент я стараюсь постійно вдосконалюватись, хоча часу зараз менше. Гарні фільми можуть також багато навчити.

Які місця для фотосесії ви би порадили?

На даний момент я працюю в основному у Львівській області, але якщо є замовлення з інших регіонів, то я виїжджаю туди. Дуже люблю проводити післявесільні фотосесії в горах. Останнім часом я активно працюю над пошуком закордонних весіль, оскільки я ще вільно володію англійською і польською мовами. Мені потрібно розвиватись та рости дальше, було б цікаво відзняти інші традиції та обряди.  

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

В Україні це Ярослав Мончак та Володимир Іваш. За кордоном перший кого переглядав був Єрвант, а потім Джері Гіоніс, є також інші.  Джері Гіоніса вважаю ще досі вчителем  № 1 у весільній фото індустрії. Його стиль зйомки мені дуже близький.

Чим захоплюєтесь крім фотографії?

В мене є два захоплення – музика і спорт. Дуже зручно ретушувати фотографії і слухати музику. Футбол для мене  – улюблений вид спорту. В дитинстві я мріяв стати футболістом.

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Коли в мене запитують чи купляти фотоапарат чи спочатку йти на курси – в першу чергу треба купити фотоапарат і прочитати інструкцію.  Друге, що важливо для початківця, це обрати напрямок, в якому він хоче працювати. Щоб це зрозуміти треба все спробувати фотографувати. Також така особлива порада – не купуйте одразу дорогі фотоапарати та об’єктиви. З власного досвіду кажу, не потрібно витрачати великі кошти на техніку поки ви новачок. Коли ви будете добре заробляти, зможете покривати свої витрати тоді можете експерментувати. Для створення красивого фото потрібен фотограф, об’єктив і світло. І саме основне в тому, що об’єктив не мусить бути дорогим, головне правильний об’єктив для конкретної задачі. І наостанок, коли людина розуміє яке красиве фото, а яке не дуже, то це вже 50 % успіху. Далі потрібно просто навчатись та більше фотографувати.

Сьогодні був в нас в гостях Олег Колос

Фотограф:  Івано-Франківськ, Львів, Тернопіль

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта
Додай свій профіль БЕЗКОШТОВНО та отримуй клієнтів з твого міста!
Додай свій профіль безкоштовно!