Коли все починається з захоплення то має великий вплив на подальші кроки в житті фотографа і розповість нам про свій шлях у фотографії Максим Ботвинко. Його спроби потрапити у світ комерційної фотографії були наполегливими. Загалом можна назвати його десь щасливчиком якому доля посприяла, але точно не лінивцем якому дали все готове, адже його роботи показують його труд та наполегливість у вдосконаленні.

Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Фотографією цікавлюся уже близько 7 років. Займався екстремальним велоспортом, тому перші кадри були зроблені саме у цьому напрямку, а також фотографував пейзажі, тварин, квіти та й взагалі все. Зрозумів, що найбільше мені подобається працювати з людьми. Почав вивчати основи зйомки і всі тонкості цього ремесла. Відзняв декілька весіль друзів, потім хрестини та просто сімейні зйомки. Професійно займаюся фотозйомкою понад 2 роки.

Чому весільна фотосесія?

Весілля — це один із найщасливіших днів в житті молодих. А фотограф — це очі цього свята і саме від нього залежить те, які саме моменти будуть збережені в пам’яті. Мені подобається бути частиною цього дня, ловити емоції, моменти, деталі. Це те що приносить мені задоволення.

Як опанували даний вид зйомки?

Перші кроки у весільній зйомці робив на весіллі друзів. Тоді ще не знав ні теорії, ні практики, тому уважно спостерігав за роботою основного фотографа, і запам’ятовував всі тонкості.

Друге весілля було також у моїх добрих знайомих. Я вже почувався більш впевнено, знімав паралельно із замовленим фотографом, переймав його досвід. В результаті, фото не гірші за професійні, віддав дуже швидко, молоді задоволені.

Потім відвідав майстер-клас по весільній зйомці від одного із топових фотографів. Дізнався багато нового і корисного. Вільний час присвячую навчанню, шукаю необхідну мені інформацію, вивчаю та використовую під час роботи.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Слідкую за творчістю таких відомих Львівських фотографів як Мирон Муза та Володимир Іваш. Їхні роботи надихають. Також подобається стиль Павла Михайлова та Максима Доброго, у себе у профілі вони діляться корисними порадами для зйомки креативних кадрів.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Найважливіше для розвитку, щоб була мотивація. Для мене найкращою мотивацією є задоволені клієнти, їхні емоції після перегляду фотографій. Зворотний зв’язок є дуже важливим. Також дуже багато переглядаю зображень інших фотографів, проводжу аналіз, запам’ятовуються вдалі ракурси. Відвідую майстер-класи, беру участь у фотовиставках.

Чи навчались Ви в Фотошколі? (Якщо так то в якій?)

У фотошколі не навчався, я самоучка. Вважаю, що гарна фотошкола може зекономити час на навчання, але не так легко знайти потрібну. При великому бажанні все можна освоїти власними силами. Головне більше практикуватися.

Які місця для фотосесій порадили б у своєму місті?

Найкращим місцем для фотосесії є красива природа, при можливості неподалік від води. У моєму рідному місті (м.Хорол) я б порадив для зйомки ботанічний сад, у м. Миргород є чудовий санаторій імені. Гоголя, у м.Кременчук — міський сад.
Весільну фотозйомку проводжу по всій Україні, тому завжди допоможу із пошуком локації, яка підбирається індивідуально.

Про що ви мрієте найбільше на світі?

Мрію щоб усі фотографи виконували свою роботу якісно і завжди працювали на результат, а не заради фінансового достатку.

Що вам допомагає розуміти, що ви обрали правильний шлях в житті?

Відгуки задоволених клієнтів, саме вони допомагають розуміти, що я роблю все правильно. 

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Я вважаю, що для початку достатньо будь-якої камери. Головне розібратися у всіх налаштуваннях, навчитися працювати зі світлом, вивчити основні правила композиції. Потім можна купити дорожчий об’єктив, який дозволить отримувати технічно якісну картинку.

Фотограф: Максим Ботвинко

Місто: Кременчук, Полтава, Харків, Хорол