Яка роль стилю у роботі фотографа

Яка роль стилю у роботі фотографа

Сьогодні спробуємо розкрити тему: “Яка роль стилю у роботі фотографа” і детальніше нам розповість про це фотограф Олег Гулида. Автор розповідає як знайти свій шлях та прийти до розуміння того, що тобі приносить задоволення, а що ні. Також ви дізнаєте про креативну мрію фотографа та корисні поради про камеру для фотографів початківців.

Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

В школі я вчився в художньому класі, і від того моменту мріяв займатись фотографією. Проте, тоді не було можливості купити фотоапарат — це були 90 ті роки. Після закінчення школи я пішов вчитись та працювати. Згодом  купив собі фотоапарат і паралельно займався фотографією.

У вас в профілі вказано 9 років професійного досвіду, розкажіть трішки детальніше про це.

Можна сказати й так, тому що я з перших днів вчився в фотостудії №1 у Дніпрі. На той момент ще не було ніяких фотошкіл, де можна було б цьому навчитись. Знайомий запропонував мені підробіток у студії № 1. Я там допомагав світло розставляти, асистував та вчився у професіоналів. Таким чином фотографією займаюсь уже й справді давно.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, об’єктив, світло)

Я знімаю на Canon 5 D Mark 3, повнокадровий і я особисто вважаю, що в принципі камера має бути не прив’язана до бренду. Я вважаю, що камера повинна бути повнокадровою — це технічний параметр, щоб картинка була красива. Об’єктиви в мене прості це 35 мм, 50 мм 85 і універсальний 24/70 мм. Мені поки що вистачає.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його обрали?

Основними напрямками можу назвати всі напрямки які пов’язані з любов’ю. Мені подобається знімати в стилі love story, весільні фотосесії та сімейні. Певний період я працював в ресторані дизайнером, тому інколи  робив фото їжі, тобто food фотографія. Я довгий час думав, що фотограф має вміти все, тільки з часом зрозумів, що важливо відчувати себе комфортно в тому, що ти робиш, тому й обрав дані категорії. Весільні зйомки люблю за те, що там є багато емоцій, можна закарбувати щирі емоції молодят. А також для мене є дуже важливий момент  знайомства з молодятами, адже мені як фотографу важливо вміти розкривати людей.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Я не прив’язувався до одного якогось фотографа. Єдиних кого зараз пригадаю це Джерри Гионис и Хосе Вилла. Я багато переглядаю фотографій, адже завдяки цьому я маю можливість щось почерпнути в себе, налаштовувати свій стиль.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Час, дуже багато часу. Я розвивався в той час коли інформації в інтернеті було мало, пригадую був один сайт tutsplus.com, на ньому було багато напрямків таких як дизайн, фотографія та багато інших, і там я дивився уроки англійською мовою. Я багато знімав людей і в мене це виходило, люди у свою чергу давали мені зворотний відгук і це мене дуже надихало.

Чи навчались Ви в Фотошколі? (Якщо так то в якій?)

Ні, конкретно у фотошколі не навчався, бо спочатку я починав з фотостудії. Навчання проходило через асистування, також я дивився як працюють інші фотографи, як вони ставлять світло, як вони працюють з клієнтами. Тому можу чітко сказати, що я самоучка, проте фотостудія мені дала багато, особливо технічну основу. Також запитував поради та критики у своїх колег з інших міст та країн.

Чи є у Вас мрія? (Якщо так то яка?)

Так, мрія є. Великою мрією є відкрити свою студію. Вона має бути як павільйон-студія, щоб там були різні зали для того щоб можна було зняти рекламну зйомку і робити різні тематичні зйомки. І найважливішою мрією є більше подорожувати та проводити час з сім’єю.

Чи часто знімаєте за кордоном? (Якщо так то де вже знімали?)

Ні, поки що не знімав закордоном, але із задоволення познімаю!

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Я повернусь до того, що вже казав, ціна камери не так важлива, головне щоб вона була повнокадрова. Для початківців можна віднайти чи купити стару повнокадрову камеру, наприклад Canon 5D 1 Mark з неї можна розпочати через те, що вона є недорогою. Найголовніше — це багато знімати, дивитись за різними роботами та шукати власний стиль. Є така передача “вставай і знімай”, тому що тільки в практиці можна зрозуміти та навчитись. Теорія не допоможе знайти себе, тільки практика і ще раз практика.

Фотограф: Олег Гулида

Місто:  Дніпро (Дніпропетровськ), Запоріжжя, Київ, Одеса

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта