Нам усім потрібна мудрість у прийняті важливих рішень, особливо в тому як зробити своє хобі роботою яка буде приносити гроші. Наш герой Oleh Ripnyi знайшов свій шлях і самотужки вийшов на досить високий рівень. Рекомендуємо також прислухатися до себе, до знаків долі й потихенько змінюйте своє життя на краще. 

Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Вперше почав інтересуватись фотографією у 2013 році, з появою iPhone 4s. Довгий час займався мобільною фотографією. Потім в мого друга з‘явилася без дзеркальна камера, і ми стали час від часу фотографувати, але водночас, окрім фотографії я став цікавитися відеозйомкою (це був 2015-2016 рік). До якогось моменту це було хобі, доки я не влаштувався контент-менеджером в Інтернет-магазин, де я став більше і більше приділяти увагу професійній відеозйомці, вивчаючи ще більше матеріалів з фото та відеозйомки. Наступним кроком була покупка вже власної камери та початок моїх комерційних зйомок.

З якої техніки ви починали фотографувати і яка на даний момент? (Камера, оптика, об’єктив, світло)

Мобільна фотографія: iPhone 4S – iPhone 8+. Аматорська фото/відео зйомка – Canon EOS M10 15-45 kit. Професійна фото/відео зйомка – Nikon D5600 + Nikkor 35 1:8G + DJI Ronin

Де ви навчились фотографувати? (курси, фотошкола, майстер-класи, воркшопи чи самонавчання)

Онлайн курси та самонавчання.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його обрали?

Street фотографія, Сімейна, LoveStory, Весільна, Предметна.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

На сьогодні – роботи  Максима Доброго, з відео – Майстерня Ісаєва.

Що вам допомогло і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

По перше це практика, а також навчання – безліч годин відеоуроків та критика знайомих фотографів.

Що вам допомагає розуміти, що ви обрали правильний шлях в житті?

Відгуки задоволених клієнтів.

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

По перше купуйте камеру з якою вам буде зручно. По друге купуйте камеру, виходячи зі свого бюджету, краще взяти дешевшу камеру, але з більш менш якісним об‘єктивом, ніж навпаки. І пам’ятайте, для того, щоб навчитися робити круті знімки, потрібна практика. Практикуйте, знімайте знайомих, друзів, колег по роботі, голубів врешті решт. Знайте свою техніку як 5 пальців (наприклад: на якому ISO картинка вже почне сипатися). Та звісно ж, сприймайте ОБ‘ЄКТИВНУ критику як інструкцію для покращення своїх робіт. 

Фото будь-які на ваш вибір і мекет на сайті)

Дякую. З повагою Ріпний Олег 

Фотограф Oleh Ripnyi

Місто: Київ, Харків, Дніпро (Дніпропетровськ)