Дорогі друзі. Колись я знайшов був схожу статтю і виходячи зі своєї практики трішки її переробив. Інформація буде цікава тим, хто планує власне весілля і не знає як правильно себе поводити, щоб цей день запам’ятався назавжди і Ви змогли насолоджуватись кожним моментом, що я зафіксую на свою камеру. Так ось.

Пам`ятайте, Вас фотографують, тому частіше посміхайтесь. Деякі фотографи радять не відволікатися, готуватися до кожного знімка та поводити себе відповідно до його задуму. Але моя порада – будьте собою, завжди будьте собою, справжнім, невидуманим. Тільки у такому випадку на власних фото Ви побачите не сухі, формальні, офіційні обличчя та усмішки, а почуття, погляди та емоції. Тож, якщо що-небудь привернуло Вашу увагу, як от красива люстра, дзеркало тощо, не дивіться на цей предмет скоса, а покажіть свої емоції і Ваш жест чи погляд справжній фотограф не пропустить.

 1 Слідкуйте за часом!

Напишіть собі розклад дня і строго дотримуйтеся його. Пам’ятайте, Вас чекають у церкві, РАЦСі точно на домовлений час, спізнюючись, Ви затримаєте і себе і інших. Завжди прислуховуйтесь до порад тамади, фотографа, відеооператора і Ви всюди встигнете, і ми сфотографуємо все, що повинно бути зафіксоване.

 2 Початок зйомки.

Коли почати зйомку? Питання суто індивідуальне. Є ті хто запрошує оператора з фотографом на шосту ранку, є хто в РАЦС. Загальноприйнятим вважається починати зйомку з приготувань нареченого, після чого фотограф з оператором їдуть до нареченої, попередньо узгодивши з нареченим час його приїзду. Врахуйте те, що п’ятнадцяти хвилин, на фотографування і відеозйомку одягання нареченої може не вистачити, тому бажано виділити більше часу на цю справу (зазвичай мені достатньо 30-45 хв на повні збори). Ще одна дрібниця, про яку у весільному сум’ятті забувають – приберіть у кімнаті, де буде проводитися фотографування, кімната повинна бути світла, гарна і чиста. Улюблена іграшка, як символ прощання з дитинством, може бути чудовим приводом для цікавого сюжету, бокал шампанського випитий з подружками нареченої в веселій обстановці – також дуже хороший варіант для зйомки.  Не забудьте про квіти, адже весільний букет привезе наречений, а що за молода без квітів? Я взагалі запропонував би зручніший варіант – знімати одягання нареченої у сусіда, де не бігає натовп гостей, не завалено все канапками, одягом запрошених.  Дуже популярним варіантом зборів (для більш сучасних пар) є збори в готелі, де немає лишніх людей. Також классно, коли наречені збираються разом, в одній кімнаті (на жаль існує багато забобонів, що наречений не повинен бачити наречену, але повторюсь – це тільки забобони). ДУЖЕ ВАЖЛИВО – дорогенька наречена, не забудь зранку перекусити (бутерброд, чай з медом і ін.). Були в мене випадки де наречена від голоду на вінчанні просто впала.

 3 Викуп.

Викуп нареченої, напевне, самий кошмарний момент для оператора і фотографа. Як правило, в наших мініатюрних квартирах і під’їздах не вистачає місця для проведення цього заходу. Варто заздалегідь попередити гостей, щоб по можливості не заважали зйомці, хоч з власного досвіду знаю, що на такі прохання не дуже звертають увагу. Якщо місця достатньо, то досвідчений тамада сам все чудово організує.  Але як такий викуп – для мене можливість наловити класних емоційних репортажних кадрів (сміх, жарти, казуси, цікаві конкурси).

 4 Поїздки.

По дорозі в РАЦС про якусь фотозйомку і не варто згадувати, часу обмаль, дай Бог встигнути. Найкраще зайнятись цим під час прогулянки. Якщо Ваш автомобіль має люк, великі бокові вікна – це чудово! Але поза конкуренцією, звичайно, наречена з сигарою в зубах і пекельним вогнем в очах за кермом кабріолета, а навздогін їй наречений на велосипеді «Орленок».

 5 У РАЦСі.

Як і під час всього весілля не забувайте, що Вас знімають. Ви завжди повинні мати гарний вигляд, коли розписуєтеся підніміть голову, щоб було видно обличчя. Наречений у цю мить теж повинен бути в кадрі з відповідним виразом обличчя. Одягаючи обручки, слідкуйте, щоб Вас обох було видно фотографу і не поспішайте з цією важливою справою, адже фотограф повинен встигнути відзняти не тільки Ваші руки, але і вираз обличчя. Також, одягаючи обручки, постарайтесь робити це так, щоб їх бачили не лише Ви, але і фотограф. Ще один хвилюючий момент – отримання свідоцтва про шлюб. Не ховайте його відразу, а покажіть гостям, подивіться на нього. У Ваших очах буде радість, які обов’язково помітить Ваш фотограф.  ТА НАЙКРАЩЕ (і зараз багато хто так робить) розписуватись за тиждень до весілля, а то й швидше, оскільки як вже згадувалось вище, часу в день весілля обмаль.

 6 Церква.

З власного досвіду знаю, що вистояти більше години під час вінчання у церкві досить складно (зранку поїсти – вже згадував вище). Подеколи складається враження, що присутні заснули, вираз обличчя стає нудним, відчуженим. Слідкуйте за собою, якщо фотограф може декілька раз блимнути спалахом, щоб розбудити, то відеооператору лишається знімати все таким як воно є і можете повірити, вигляд у Вас буде досить комічний. На сьогоднішній день, у нашому місті багато церков. Якщо Ви не прив’язані в силу якихось обставин, крім віросповідання звичайно, до якоїсь із них, обирайте ту, де більше місця, добре світло. Особливо зверніть увагу на освітлення. Вже краще зовсім погане, ніж сонячне світло з вікон з зеленим склом. Фотографії вийдуть страшнуватими і ніякі фотошопи не виправлять такі знімки досконало. Не забувайте про те, що вас фотографують! Будьте готові поправити хустинку, або волосся. Свічки тримайте нижче підборіддя, щоб не прикривати обличчя.

 7 Прогулянка.

Найбільше люблю цей період..!!!! Кадри, зняті під час прогулянки завжди самі цікаві і гарні. Не запрошуйте з собою багато нудьгуючого народу. Краще за все, якщо поїде молодь, котра з задоволенням прийме участь у різного роду постановках (але зазвичай найкраще щоб на прогулянку їхали пара і свідки). Буває, збереться доволі цікава, весела компанія, як наслідок, відбувається стільки цікавих подій, що оператору нема потреби видумувати складні сценарії. Повірте, парочка завзятих, з почуттям гумору друзів, може створити безліч веселих ситуацій, таких що і Спілбергу не снилися. Завжди варто приготувати декілька варіантів прогулянки, з врахуванням часу, погодних умов, настрою, та ваших особистих вподобань. Прогуляйтесь по місту, посидіти у затишному кафе, зайти для приколу у якийсь магазин, потанцювати під музику вуличного музиканта. Варіантів безліч, все залежить від вашої і тамади, фотографа, відеооператора фантазії. Тут варто згадати про одну важливу дрібницю. Обов’язково візьміть з собою на прогулянку щось поїсти, випити. Можете бути впевнені, що після довгих обрядів, стомленим, Вам буде не до прогулянок і не до виконання подеколи досить складних головних ролей, в сценарії відеооператора. У мене вже ввійшло в традицію, мати коло себе на прогулянці якусь калорійну їжу, наприклад: снікерс. Повірте, не тільки для себе. Не раз ділився припасами, стомленою до нестями нареченою. Не забувайте про гостей, що пішли з Вами на прогулянку. Бутерброд і сто грам горілки створять чудо, і на фотографіях будуть задоволені, щасливі обличчя. Фотографа з оператором бажано посадити в окремий автомобіль, щоб була можливість зняти весільний кортеж збоку, Ваш поцілунок у вікні автомобіля. Видумуйте, радьтеся з тамадою, фотографом, відеооператором і Ваше весілля буде  цікавим і гарним!  В плані локацій – зазвичай виділяю на прогулянку  3 години, три локації – природа, архітектура і кафешка (ресторанчик).

 8 Банкет.

Запрошувати чи ні фотографа на банкет, звичайно вирішувати Вам. Повірте, мало хто із нас йде туди з задоволенням, після насиченого подіями робочого дня, але майте на увазі, що під час банкету відбувається безліч цікавих подій, незазняти які неприпустимо. При виборі ресторану зверніть увагу на зручність пересування гостей, та обслуговуючого персоналу по залі. Бажано, щоб стеля була не дуже високою, білою (якщо стеля біла, її можна використати для відбиття гарного розсіяного світла). При узгодженні меню, та інших, пов’язаних з банкетним залом питань, зверніть увагу куди посадять молодят. Це дуже суттєвий момент, адже Вас повинні бачити всі присутні, не звернувши при цьому шиї. Обов’язково вимагайте окремий стіл для весільного торта, бо можуть поставити перед вами якесь трьохповерхове чудо кулінарного мистецтва, в наслідку чого будете сидіти як партизани у засідці. Бажано, щоб за Вами не було дзеркала чи скла, що ускладнить роботу фотографу і відеооператору. І ще дещо про те як танцювати. Не забувайте, що під час танцю, коли Ви у пориві почуттів притиснулися один до одного, видно лице тільки одного з Вас. Згадайте хоч на хвилинку про те, що поруч фотограф намагається зберегти для історії обличчя наречених. Зараз практикую таку штуку – під час дарування гостями зразу фотографую кожного і всі будуть мати пам’ятку. Але це в окремих випадках (коли весілля  до 100 гостей і за бажанням наречених). Якщо так не виходить, тоді виставляється світло (на попередньо вибраній локації (чи це на вулиці чи в залі) і фотографую наречених з гостями (інколи їх важко виловити).

Дуже часто я працюю до ранку, оскільки на весіллі багато кльових конкурсів, кльових емоцій і т.д.

З вище сказанного зробимо висновок, що весільний день – момент щастя і радості, в повітрі вирує скільки любові, що її важко передати словами, та я стараюсь передати всі ці емоції в своїх роботах.