Як обрати весільного фотографа

Як обрати весільного фотографа

Лист до наречених або хто планує весілля.
Весілля – це особливе свято, це зародження нової сім’ї, об’єднання двох родин, це перевірка своїх нервів та вимірення об’єму щастя! Це день, який з нетерпінням чекають усі, а в першу чергу батьки та наречені.

Отож, хочу поділитися з вами власним досвідом, спостереженнями та певними рекомендаціями стосовно підготовки до весілля.

Щоб усе встигнути наречені заздалегідь розпочинають підготовку: шукають ресторани, обирають фотографів та відеографів, ведучих заходів, музичний супровід, флористів, візажистів, декораторів. І дуже правильно роблять! Адже усіх найкращих підрядників “бронюють” не за один місяць до наміченої дати.

Я вам розкажу, пораджу, як обирати фотографа на своє весілля. Ось кілька порад:

1. Обирайте весільного фотографа не по цінам, а по роботам

Перш ніж подзвонити фотографу й запитати про ціни, обов’язково подивіться його портфоліо. Зверніть увагу на те, які зйомки у нього переважають: весільні, студійні, персональні, сімейні, new-born, love-story… З цього ви можете зробити висновок про те, в якій галузі фотограф працює більше, а також на скільки зосереджений на певному напрямку. Дуже рідко трапляються митці, які однаково відмінно фотографують в предметній зйомці й водночас репортаж, весілля. Обов’язково зверніть увагу на стиль обробки, стиль зйомки.

2. Призначте зустріч з фотографом

Навіть якщо вам сподобались роботи фотографа і не спішіть залишати завдаток (хоч часом це хороший спосіб забронювати бажану дату), не поспілкувавшись з ним вживу. Зустріньтесь за кавою та запитайте про те, як проходитиме зйомка, які місця він може порадити, як краще спланувати зйомку і день в цілому. Уточніть в якому вигляді ви отримаєте фотографії. Вже після спілкування з фотографом, ви будете знати, чи подобається вам фотограф перш за все як людина, адже біля вас вона буде цілий день, важливий для вас! Якщо є можливість, зустріньтеся кілька разів, цим самим ви більше будете знати одне про одного, розкажіть про свою сім’ю і її звичаї. Можете навіть принести свої сімейні альбоми, у яких і познайомите з найближчими родичами. Обов’язково задайте всі питання, які для вас важливі.

3. Що саме запитати у весільного фотографа?

Договір. Це документ, в якому будуть прописані усі обов’язки фотографа (термін віддачі матеріалу, кількість фото…) та наречених (коли здійснюється оплата, що повинні підготувати.

Досвід. Якщо ви в чомусь маєте сумнів, запитайте фотографа скільки років він займається своєю справою, де навчався, які майстер класи відвідував, чи відвідував фото-відео конференції і т.д.

Пакети послуг. У весільних фотографів завжди є кілька пакетів послуг і різна ціна на них. Кожен пакет відрізняється своїм наповненням: тривалість роботи, метод віддачі відзнятого матеріалу (диск, флешка, друковані фотографії, фотокниги (фото в електронному варіанті – не вічні, а фотокнига стане вашою першою домашньою реліквією!), мінібуки, тощо). Оберіть, що для вас буде важливим і що ви самі зробити не зможете.

Оплата. Запитайте, як здійснюється оплата (завдаток, решта суми). Більшість фотографів беруть передоплату у розмірі 10-20% від загальної суми пакету, а решту 80-90% наречені сплачують в день весілля. Цей момент також варто обговорити при зустрічі.

Умови для роботи. Врахуйте, що фотографи теж люди, вони не літають і без їжі прожити не можуть). Тому уточніть, чи потрібно забезпечити фотографа транспортом, харчуванням, відпочинком. Повірте, що працювати 12-14 годин поспіль витримати складно.

Одяг. Хороший фотограф не буде виділятись серед інших гостей і має виглядати скромно та акуратно. Але слід пам’ятати, що його одяг має бути зручним.

Техніка. Можете не запитувати модель фотоапарата та кількість об’єктивів, якщо ви бачили роботи фотографа і вам вони подобаються. Краще запитайте про наявність запасної техніки у разі несправності основної під час зйомки весільного дня.

Публічність. Чи будуть ваші фотографії викладатись фотографом в соціальних мережах? Якщо ви забажаєте повної конфіденційності, будьте готові до додаткових витрат.

Рекомендації. Ви маєте можливість запитати у фотографа, як і у відеооператора, порекомендувати вам заклад, ведучих і чому саме вони потрібні, музичний супровід, декораторів, адже саме ми помічаємо усі плюси та недоліки у освітленні, зручності закладу, звучанні музики, оформленні залу і т.д. Часто ми по кілька разів буваємо в одному й тому ж закладі.

4. Звідки беруться такі ціни?

Трохи вам розповім про цінову політику.  Думка про те, що фотографи отримують величезні гонорари просто клацаючи на кнопочку насправді є хибною. Розкажу чому. У вартість послуг фотографа, як і відеооператора, входить перш за все дороговартісна апаратура (це не мобільний телефон), тут вкладені тисячі доларів і, яка виявляється!, має свій вичерпний ресурс, тому потребує постійного оновлення. Також у вартість входять витрати на навчання, адже стараємось вдосконалюватись для вас, затрачений час обробку, на сидіння перед монітором (і теж не менш професійні, адже бажаємо досягти максимальної природності кольору), витратний матеріал (фотокниги, флешки, диски..).

Дякую за увагу, маю надію, що даний лист стане вам у пригоді

Весільний та сімейний фотограф Тетяна Кірчук

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта