Виталий Щербонос і його історія як фотографа

Виталий Щербонос і його історія як фотографа

Сьогодні в нас в гостях Виталий Щербонос – це людина яку фотографія переслідує з дитячих років. Не підозрюючи цього він купив свій перший фотоапарат у 22 роки, просто для себе. Проте після небагатьох зйомок він зрозумів, що йому таки досить непогано вдається і спробував, тепер це його улюблена справа яка приносить йому дохід. 

Традиційне питання – як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Насправді це давня історія, мені було років 10 коли я зацікавився фотографією. Я кожне літо проводив канікули в бабусі і дідуся. В них була ціла купа старих чорно-білих фотографій відзнятих на плівку, була червона лампа та чорна кімната в кладовці. Мене дуже захоплював магічний процес створення та друку фотографій, проте, я абсолютно не розумів як це працює, але це зовсім не заважало мені фотографувати на плівку деякі сімейні фотографії.

Як ви вже зрозуміли, фотографія мені сподобалась давно, але свій перший цифровий фотоапарат я купив лише в 22 роки. Після його придбання мені хотілось фотографувати все, проте просто для себе без комерції. З часом в мене почало досить таки непогано виходити, я почав цікавиться обробкою фотографиї та технікою зйомки. В якійсь період я почав робити портрети друзів, фотографії виходили непоганими, друзям подобалось і один мій знайомий запропонував спробувати себе на весіллі. От після такої спроби я почав займатися фотографією професійно.

 Чому Love story? І який основний напрям в фото?

Думаю весільна зйомка. Насправді Love story і весілля вони дуже близькі по жанру, відповідальність звісно на Love story менша, проте і над сюжетом потрібно попрацювати.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, світло)

На даний момент в мене фотоаппарат Canon 5D Mark II та декілька професійних об’єктивів – 135 mm та 16-35 mm від Canon. І мій улюбленець – Sigma 35mm f/1.4 Art‎, ним я знімаю майже 80 % всього матеріалу.  Є також спалах, але я ним майже не користуюсь.

Розкажіть про зйомку яка найбільше запам’яталась, чи є така?

Ви знаєте, дуже важко виділити якусь окрему фотосессию чи весілля, та відповісти однозначно – яка зйомка запам’яталась більше. Але можу сказати одне, в пам’яті дуже сильно відкладається загальне враження. Коли ти сам кайфуєш від того, що відбувається навколо і відчуваєш себе на одній хвилі з присутніми – це дуже круто. Вся зйомка проходить якось легко та невимушено і тобі залишається лише вчасно встигати фотографувати. В такому випадку ти вже навіть не працюєш, ти створюєш. Якщо ви розумієте про що я.

Чи часто ви знімаєте за кордоном, якщо так то де були вже?

Не часто, проте, коли випадає шанс, не втрачаю можливості познімати. Минулого року ми з дружиною відпочивали в Турції. Там було дуже чудово, гарні краєвиди та чисте море. Шкода було не скористатися моментом поповнити портфоліо чудовими кадрами. Я, звісно, не розгубився, та запропонував одній парі на пляжі фотосесію в стилі Love story. Ідея була чудова, пара залишилась дуже задоволена, а в мене тепер є класна серія фотографій і навіть коротке відео процесу зйомки.

 

Що вам допомогло і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Думаю, все має значення, адже будь який досвід це + в карму. Мені дуже подобається відвідувати майстер-класи та воркшопи. На них можно запозичити знання більш досвідчених фотографів, зокрема маленькі таємниці, які вони використовують в роботі, дізнаватися щось нове з фото індустрій і таке інше.

А найбільшу критику я отримую від улюбленої дружини, вона в мене головний оцінювач моїх фото. За час, відколи я займаюсь фотографією, Вона повноцінно мене підтримує, та активно цікавиться моєю діяльністю. З аматора виросла в справжнього знавця фото, тому я впевнено можу звернутись до неї з проханням оцінити ту чи іншу роботу. Також для мене є важливим коментарі інших фотографів та відгуки самих клієнтів, вони допомагають зрозуміти де і що можна покращити в своїй роботі.

Ну і звичайно, я звертаю увагу на роботи інших фотографів.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Не можна сказати, що на мене мають вплив якісь окремі автори. Скоріше це індустрія загалом. Я переглядаю багато фотографії на різних сайтах та в соцмережах, якщо щось подобається, намагаюсь зрозуміти для себе, як це знято, помічаю якісь цікаві деталі і намагаюсь використовувати в подальшому в роботі.

Можу лише назвати декілька фотографів з України за роботами яких я слідкую. Це Тарас Терлецький, в нього надзвичайно емоційні та яскраві роботи. Також подобається фотографія Дениса Костюка, я навіть відвідував декілька його воркшопів, було дуже повчально спостерігати за тим, як він працює з парою та просто поспілкуватися. Та ще  Юлія Коротченкова – вона перша, за чиїми роботами я взагалі почав спостерігати.

Чим захоплюєтесь, крім фотографії?

Багато чим: постійно слухаю різну музика, дивлюсь багато фільмів, граю в комп’ютерні ігри, намагаюсь подорожувати при кожній можливості та почав займатись в тренажерному залі, іноді щось майструю.

Чи часто знімаєте у фотостудіях? (Якщо так то яких?)

В студіях знімаю, але не часто. В Києві подобається фотостудія InLight – в них дуже просторі та різноманітні зали. Також знімав в студіях Play, One, Goroshynka, Colors, Provans та інших.

Чи могли б ви дати кілька порад для початківців та розказати з якої камери варто починати?

Напевне починати можна з будь якої, зараз навіть телефони вміють робити дуже якісні фото, але якщо маєте багато грошей то звичайно купуйте відразу повнокадрову камеру.  От з якого об’єктива варто почати то це фікс 35 чи 50 мм – це універсальна фокусна відстань дозволить вам знімати майже будь який сюжет. І головна їх перевага перед зум-об’єктивами це більша світлосила та якісніша картинка.

Я напевно не скажу нічого нового, головне це постійна практики, намагатися брати фотоаппарат з собою де тільки можливо і знімати. Часто можно почути від початківця, що вся справа в камері та в тому скільки вона коштує, чи “крута” вона. На мою думку знімати можна будь чим, що має об’єктив, головне знати як. Для цього потрібно просто йти знімати на вулицю чи в студію, працювати більше з людьми, практикувати технічні моменти, шукати різні ракурси. Насправді дуже багато фотографів не хочуть або не вміють цього робити. Початківці зазвичай можуть розповісти всі параметри багатьох камер, намагаючись знайти кращу, але при цьому не вміють працювати з нею. Дивляться багато відео про обробку фотографій, але при цьому не вміють працювати з людьми, яких знімають. Тому моя порада йдіть та практикуйте отримані знання, намагайтесь знімати різні сюжети і знімати їх кожен раз по різному. Це дозволить напрацювати свій власний стиль, навчитися якісно знімати в будь якій ситуації та отримувати фотографії які викликають захоплення.

Сьогодні в нас в гостях Виталий Щербонос

Фотограф:  Київ, Львів, Одеса, Черкаси

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта
Додай свій профіль БЕЗКОШТОВНО та отримуй клієнтів з твого міста!
Додай свій профіль безкоштовно!