Часто в житті людини потрібна підтримка, щоб зрозуміти чим ти хочеш займатись. Нашій фотографині пощастило, адже вона знайшла свою підтримку і тепер радує нас своїми роботами — Maki art.studio. Щира та яскрава Наталія є також дуже цілеспрямованою людиною, адже тільки завдяки своїм зусиллям вона досягнула того, що має зараз.

Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Це почалось майже 5 років тому, я тоді навчалась на дизайнера, і я ще навіть не думала що стану фотографом. Цей світ через об’єктив показав мені мій чоловік.  Спочатку це все здавалось занадто важким, дуже багато теорії про витримку, діафрагму, баланс білого, ISO. Але це так втягує, і з часом фотографія стала для мене більше ніж просто картинка, я зрозуміла що це моє. Люблю фотографувати чи це весілля, чи love story, чи просто сімейна фотосесія. Показувати людям, що вони красиві і зберігати їм їх щирі емоції.

І нажимаючи на кнопку, я вже не можу зупинитись. Я повністю віддаюсь процесу і не звертаю увагу на холод, спеку чи втому.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, об’єктив, світло)

На даний момент фотографую на Canon 5D Mark III. Об’єктиви Canon 50mm f1.4, Sigma 35mm f1.4. Але маю на меті ще придбати широкоугольний об’єктив. Та і взагалі, для фотографа новий об’єктив, це як нове бачення, хочеться їх все більше і більше.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його вибрали?

Основний напрямок —  це весілля. Тому що тут є все:  репортаж, емоції, радість, щирість, сльози. І це все я зберігаю у фотографії. Дуже приємно, коли наречені переглядають весільну фотокнигу й просто захопленням розглядають кожний розворот. А згодом у тих же самих наречених я фотографую хрестини, сімейні фотосесії і відчуваю себе практично їхнім родичем.

В цей момент, я розумію, що рухаюсь у правильному напрямку. Головне, щоб робота приносила задоволення, і кожний кадр буде щирим.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Jerry Ghionis —  кожен його кадр надзвичайний.

Як вважаєте чи є важливо навчатись у фотошколі? І чи навчались ви у фотошколі?

Зараз такий час, що доступ до інформації лише за одним кліком. Я навчалась за допомогою інтернету: статті, відеоуроки, бекстейджі знаменитих фотографів, теорія. Тут є все, головне бажання. А за натхненням я йду на фотоконференції. Кожний фотограф розказує про свій шлях, досвід та своє бачення, тут є чого навчитись.

Чи є у Вас мрія? (Якщо так то яка?)

Мрії бувають різні й завжди змінюються від ходу подій. Якщо у сфері фотографії, то досягати нових вершин, і все більше розвиватися.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Розвиватися потрібно завжди. От наприклад, аналізи чужих робіт завжди дає поштовх до експериментів. Переглядаючи фотографії топових європейських фотографів, ти стараєшся бачити як вони, використовували техніки кадру, та розвиватися все більше у сфері фотографії. Також я відвідувала різні майстер-класи топових фотографів, кожний з них має свій стиль. І на основі цього всього, в тебе вже формується свій стиль, колір, бачення.

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Я починала свій шлях з камери Canon 7D — це не повний кадр, але фотографії зроблені на цю камеру візуально нічим не поступаються. Головне багато фотографувати, експерементувати із настройками камери і щиро вірити у свій успіх. Із розумінням ставитись до критики, та пробувати нові ракурси, пози, обробку фотографії, ретуш.

І все вдасться!)

Фотографиня: Наталія Конкуловська

Місто:  Київ, Львів, Тернопіль