Важливо мудро крокувати своїм життям

Важливо мудро крокувати своїм життям

Вміння почути себе та відкривати в собі нові таланти є дуже важливими. І наша героїня Olesya Pereverzeva змогла це зробити, свій талант вона змогла реалізувати у фотографії. Основне, що їй допомагає розвиватись дальше це мотивація робити людей щасливішими.

Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Серйозно займатись і вивчати фотографію я почала 2 роки тому. Після 7 років роботи в IT компанії я пішла в декрет і вирішила вивести своє хобі на новий рівень. Спочатку мені хотілось просто навчитись робити якісні фото для себе, потім я зрозуміла що фотографія затягує мене. Це мистецтво моменту, в ній є правила і драматургія, сюжет, почуття й часточкове везіння. Це маленька режисура й коли все зійшлося — я почуваюся щасливою. На питання "чому" скажу що люблю це й люблю радувати людей результатом.

Де ви навчились фотографувати? (курси, фотошкола, майстер-класи, воркшопи чи самонавчання)

Вивчати фотографію я почала з банальної інструкції до фотоапарата. Як не дивно, вона дає хороше розуміння основних налаштувань. Першими моделями, по традиції, були голуби й квіточки. Далі багато навчання з ютубом, там купа корисних каналів, наприклад Сергій Рожнов. Потім я зіткнулася з проблемою яка часто виникає при самостійному навчанні — це складність оцінки свого рівня, чи достатньо вже знаю, а якщо ні то де треба підтягнути. Тому наступним кроком стала фотошкола Light House, засновником якої є Ярослав Мончак Офіційний Canon Ambassador 2020. Після закінчення школи я продовжую регулярно, хоча б раз на 2-3 місяці, відвідувати цікаві воркшопи й майстер-класи включаючи онлайн-трансляції. Під час карантину, наприклад, була неймовірна кількість безкоштовних ефірів від найкращих фотографів України й світу.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його обрали?

Основним моїм напрямком стала індивідуальна портретна зйомка. Для мене людина там є головним героєм і я люблю будувати історію навколо неї.

Що вас надихнуло займатися даним видом зйомки?

Ви помічали, що під час подорожей ми робимо фото цікавих краєвидів, а повертаючись часто шукаємо фото саме із собою? Ми цікаві для себе. Ми змінюємось, змінюються етапи життя, світовідчуття й мені здається портрет — це невеличка можливість заморозити час. Потім, розглядаючи такі фото, ми наче переносимось в той період часу коли вони були зроблені й це якась магія.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Я обожнюю роботи таких фотографів як Анна Лейбовіц, Петер Лінберг, Патрік Ксіонн, Єлізавета Породіна, Платон, з українських фотографів Сергій Сараханов, але шукаю свій власний стиль.

Що вам допомогло і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Бажання постійно навчатись зі мною все життя й фотографія не є виключенням. Аналіз чужих робіт — це щоденна практика, переглядаючи інстаграм про себе постійно відмічаєш якість робіт. Ще є ефіри, онлайн майстер-класи, конструктивна критика від колег, аналіз картин і кіно, воркшопи все це неймовірно допомагає рухатись далі.

Чи часто знімаєте у фотостудіях? (Якщо так то назвіть 3 які вам найбільше подобаються)

Я обожнюю роботу у студіях, а у дощовому Львові вони особливо актуальні. Можу відмітити фотостудії Passage, Fabrik, Smart Studio.

Які місця для фотосесій порадили б у своєму місті?

Львів неймовірно фотогенічний й кожен закуток підійде для своєї історії.

Звісно весь центр з соборами й музеями, пл.Митна, вул. Леся Курбаса, Будинок вчених і вул.Листопадового Чину, Ротонда в парку Франка, Костел Ольги та Єлизавети, нац.музей Шептицького, Собор св.Юра, центр Шептицького, краєвиди з Високого замку та ще безліч локацій.

Про що ви мрієте найбільше на світі?

Звісно найголовніше щоб мої близькі люди були здорові. Ще я хочу багато подорожувати, відвідати навіть найвіддаленіші куточки нашої землі, познайомитись з різними культурами, а наприкінці життя мати будиночок на березі моря.

Що вам допомагає розуміти, що ви обрали правильний шлях в житті?

Бажання посміхатись й відчуття гармонії — маячки які мене ніколи не підводять.


Фотографка Olesya Pereverzeva

Місто: Львів