Специфіка жанру НЮ: по той бік камери

Специфіка жанру НЮ: по той бік камери

Жанр еротичної фотографії (правильно називати НЮ) складний і специфічний. З одного бокуперсонажі на фото – це ми, такі, які є, без прикрас, косметики, без одягу. Чисті. Та, з іншого боку, ми зовсім не звикли бачити себе такими. Люди не часто дивляться на себе зі сторони без одягу, а більшість – взагалі ніколи.

Для фотографа така зйомка – не менш важливий виклик, бо є тонка межа між порнографією і мистецтвом, тому тут головне не переперчити і не зіпсувати все. Головне, щоб фото виглядали природними і не занадто вульгарними.

Кому ж підходить такий жанр і як себе поводити?

Почну, напевно, з того, що цей жанр має дуже багато підвидів. Під час Ню-фотосесії людина не обов’язково повинна бути повністю оголена, також немає якихось особливих критеріїв позування. Це все погляд фотографа і побажання моделі. Може бути легка еротика, спокусливі фото, лише натяк, а найголовніше – ні-ні. А можуть бути і вкрай відверті фото, з різними атрибутами на кшталт батогів, наручників, ременів із шипами тощо, дивлячись, для яких цілей будуть зроблені ці фото і який відсоток мистецтва в них… (P.S. Мамі краще таке не показувати!)

Загалом у подібній зйомці найголовніше сприймати себе адекватно: розуміти, чого очікуєш, та чи підходить така зйомка саме тобі, об’єктивно оцінювати тип зовнішності, параметри і за яких умов буде відбуватися фотосесія, обрати локацію. Якщо ви себе «побачите» в такому амплуа, отже, це ваше, і треба пробувати!

Є тип людей, які енергетично наповненні так, ніби вони кидають виклик самим своїм існуванням: дуже сильні, емоційні і різкі. Якщо таких одягнути у напівпрозору сукню і дати квіти у руки, буде неприродно і смішно. Їх варто фотографувати біля однотонних стін, у шкіряному еротичному одязі, з такими аксесуарами, як класичний капелюх, батіг, чокер і з макіяжем «смокі айз».

А дівчатам, яким до душі ніжні світлі сукенки, треба їхати у поле пшениці, одягати солом’яний капелюшок і оголяти плечі й коліна. Але ці два типажі людей – не зйомок! – міняти не можна. Бо такий експеримент, скоріш за все, буде провальним.

Більшість людей на зйомку у стилі Ню ніколи не погодяться, але для тих, кого це цікавить, можу дати декілька порад:

  1. Виберіть фотографа до душі, щоб вам з ним було легко. Бажано перед такою зйомкою попередньо зустрітися, адже дуже важливий сам контакт. Бо всі фотографи – люди, і люди різні, якщо фотограф буде такий же замкнений і сором’язливий, як і ви, або, навпаки, буде дуже сильно на вас тиснути, нічого оригінального та емоційного з цього не вийде.
  2. Уточніть все щодо ідеї, аксесуарів, попередньо поїдьте на ту локацію, де хочете фотографуватися, переконайтеся, що все вас влаштовує, що все гарно; бажано це робити з фотографом, щоб відчути атмосферу. Якщо знімаєте квартиру, то треба поїхати подивитися на неї, бо не завжди фото на сайті збігаються з реальністю. Якщо це вулиця, а не студія, фотографуйтеся зранку! Або на безлюдному місці на заході сонця (поле, наприклад). Зранку сонце м’яке, і людей, логічно, менше. Безлюдні вулиці, порожні дороги, перші промінчики сонця… Романтика! І ніхто не соромиться!
  3. Винайміть професіонала, який зробить вам макіяж. Не важливо, чи це провокуючий контрастний яскравий образ, чи це нюдова ніжність. Професіонал намалює вас так, як ніколи не зробите Ви.
  4. Не економте! Якщо ви вирішили зробити собі подарунок у вигляді фотозйомки у стилі НЮ, не наймайте початківців, замовте людей, які дійсно зроблять вам те, чого ви бажаєте! Купіть квіти, фрукти, вино, нову білизну, замовте гарну квартиру. Бо саме елементи творять одну цілісну картинку!

Професійною фотографією я займаюся уже п’ять років. Можу сказати, що хороша техніка – це не головне, але без неї, звісно, нікуди. Професійна фотографія – це правильна картинка, ракурс, емоція, це мистецтво почуттів. І, якщо лав сторі і дитячих фото у мене було багато, то у жанрі Ню я тільки початківець. Але це цікаво, як і все нове!

Скажу відверто, першу свою фотосесію у такому стилі я зробила, коли мені було 12 років. І заплатили мені тоді 50 гривень! Замовляла фотосесію дівчина 25 років, яка на природі, на людному пляжі, під мостом привселюдно роздяглася, і, ніби нічого «такого» не сталося, спокійно мені позувала. Я, чесно кажучи, була шокована! І не очікувала подібного замовлення, та це допомогло розширити мені рамки у сфері фотографії, і надалі я не боялася братися за такі зйомки і завжди знала, що відповісти: у мене ж є досвід! До речі, ця зйомка проходила у людному місці, посеред дня, під мостом, який буквально кишів людьми (чоловіками), які намагалися глибше пізнати мистецтво…

Та я все ж фотохудожник, і мене надихають не так люди, як емоції, гарний добір образу, костюма. Можу над цим дуже заморочитися і навіть пошити костюм!

Нещодавно мала декілька зйомок еротичного характеру… Чому взялася за них? Дівчата сказали, що довіряють тільки мені! Ну і як таким відмовити?!

Декотрі клієнти надихають мене на такі роздуми:

– Олено, от скажіть, сучасного читача вже нічим не здивуєш, правда ж? Хіба що оголеним жіночим тілом, красивим тілом… І дуже оголеним…

– Глядач не змінюється. Все, як і раніше, залежить від людини, від її особистості. Когось цікавлять дійсно тільки оголені тіла, когось щирі емоції, когось – діти, інших – котики та милі римовані віршики і щоб картинка блищала… Погоджуюсь, є і такі, яких НІЧИМ не здивуєш, але вже не важливо, на що такий глядач буде дивитися: на оголену жінку чи світлину нового «зоряного метелика», який вже завтра відлетить у космос заселяти людьми нові планети, а відправлення, до речі, буде з України, з сусідньої вулиці, яку видно через вікно. Та ця людина все одно тим навіть не зацікавиться. Бо все залежить від сприйняття цього світу. Бо якщо людині нічого не подобається, отже, вона нічого не робить, і нічим не займається. Тож не будемо рівнятися на тих, кого прийнято вважати «масою». У мистецтві фото немає критеріїв. Комусь до душі, комусь – ні.


https://kredens.lviv.ua/photosession/