Фотографія як мистецтво яке надихає

Фотографія як мистецтво яке надихає

Для Андрія Ковальова фотографія стала таким творчим хобі яке в першу чергу приносило йому задоволення. Тому вже зовсім скоро його талант та очі які світились від щастя помітили й інші. В першу чергу каже Андрій: "не женіться за грошима, все згодом". 

Як,  коли і чому Ви прийшли в фотографію ?

Фотографією цікавлюся понад сім років. На першому році навчання в університеті - це було в 2014 році, я почав задумуватись над покупкою хорошого фотоапарата, переглянувши на YouTube десятки роликів і відвідавши безліч сайтів та форумів для фотографів, я вирішив придбати свою першу камеру.

Чому саме фотографія? Все вийшло само по собі, я ніколи не задумувався над професією фотографа, вважав це буде моїм хобі як і було перший рік. Фотографував я багато та безкоштовно, часто гуляв по-місту з фотоапаратом в руках і «ловив» цікаві кадри. Згодом один із таких випадкових кадрів зайняв перше місце на студентському конкурсі у номінації «Краще репортажне фото».

На яку техніку ви знімаєте ? (Камера, оптика, світло, об’єктив)

На сьогоднішній день я працюю з дзеркальним фотоапаратом  Canon 6D та двома об’єктивами Canon 35mm 2.0 та Canon 85mm 1.8 також використовую спалах Canon 430-2. Вважаю, що даний фотоапарат це краща професійна камера бюджетного сегменту.

Який у вас основний напрямок у фото і чому ви його обрали?

Основними моїми напрямками є декілька, насамперед це портретна фотографія, також Fashion, згодом я почав працювати й у весільній фотографії. Чому портрети? Я вважаю що портрети це щось особливе, адже у цьому напрямку акцент ставиться на особистість, можна розповісти про людину у фото, глядач немов би знайомиться із людиною яка зображена на фото. Цей напрямок мені найбільш до душі. Що до весільної зйомки - це розпочалось напевне як і у більшості фотографів, завдяки друзям та знайомим які запрошували бути фотографом у них на весіллі.  Стосовно реклами одягу, мені зателефонувала подруга яка працює у цій сфері й сказала, що їй потрібен фотограф для зйомки одягу, я не вагаючись погодився.

Розкажіть про зйомку яка найбільше запам’яталась.

Пам’ятаю цей день дуже добре, насамперед дуже запам’яталась молода пара. Чим саме ? Тим що я не працював, я відпочивав фотографуючи їх, насправді мене вразила відкритість та щирість цих людей. Микола та Настя були немов професійні моделі та водночас закохані  мов підлітки один в одного. Це мене дуже вразило, оскільки я завжди скептично ставився до такого поняття як справжня любов, напевне того дня я повірив що таке все таки існує. Дуже радив був мати справу з такими прекрасними людьми.

Роботи яких фотографів мають на вас вплив.

Все залежить від напрямку, якщо говорити про Fashion то найбільше мене завжди надихав німецький фотограф Peter Lindbergh зокрема і його історія становлення як професіонала. Також - це фотограф Agata Serge, Patrick Demarchelier та багато інших.

У весільній сфері для мене в прикладі завжди стоять наші українські фотографи, які на мою думку нічим не поступаються закордонним колегам, якщо конкретно то в першу чергу це роботи Володимира Іваша, Sergio Mazurini, Pavel Meinik, також чимало хороших фотографів є у Росії , зокрема завжди слідкував і надихався працями  Ігоря Цаплина.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу ? (Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?)

Мені завжди допомагали праці чужих робіт, аналізувавши які я намагався створити щось своє. Також відвідував різноманітні майстер-класи та курси по-фотомистецтву.

Які місця ви би порадили для фотосесії у місті якому проживаю.

У Львові є безліч цікавих місць, зокрема це парки, особливо цікавий Стрийський парк. Також безліч цікавих кафе, Patifon, Дім Легенд та інші. Особливо мені до вподоби Італійський дворик. А загалом Львів це чарівне місце де можна випадково натрапити на якийсь гарний дворик і там провести всю фотосесію. Тому рекомендую брати фотоапарат і просто гуляти містом, це допоможе знайти цікаві місця які вас здивують.

Чим захоплюєтесь крім фотографії ?

Захоплюсь психологією, адже за фахом я практичний психолог, що часто допомагає мені й у сфері фотографії. Також цікавлюся різноманітними новинками техніки. Спортом, подорожами та різними культурами світу.

Чи знімаєте ви у фотостудіях ? (Якщо так то в яких вже знімали?)

Так знімаю, найчастіше це Fabrik Studio , та Art Studio Passge.   

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

На мою думку якщо ви ще взагалі не визначились чи фотографія це ваше, то найпростіша порада - це візьміть ваш смартфон, запросіть подругу чи друга і знімайте на смартфон, адже на сьогоднішній день камери в телефонах знімають  у досить хорошій якості. Це допоможе вам почати пізнавати основні засади роботи фотографа. Та якщо ви серйозно задумались покупкою фотоапарата то рекомендую звернути увагу на наступні моделі Nikon D3300 Nikon D5200 – D5300, якщо ви прихильник Canon то чудовим вибором стане Canon 6D, Canon 60D Canon 70D, також при виборі об’єктива рекомендую лінзи з фіксованою фокусною відстанню 35mm 50mm.  Попрацювавши певний час з одним об’єктивом ви самі зрозумієте який вам потрібно докупити. 

Рекомендую початківцям сильно не заморочуватись з технікою та з обробкою фото, робіть акцент на мистецтво, багато подорожуйте, готуйтесь до кожної зйомки, придумуйте цікаві творчі ідеї, не женіться за грошима, все згодом. Будьте самокритичні, рівняйтесь на колег з досвідом. Попросіться бути асистентом до більш досвідченого фотографа, це допоможе вам зрозуміти як працюють професіонали. Ну і напевно саме головне отримуйте задоволення від фотографування, багато знімайте безкоштовно, це дасть вам перший досвід. Успіхів вам та творчого натхнення.

Сьогодні в нас в гостях Андрій Ковальов

Фотограф: Івано-ФранківськЛьвівТернопіль

Останні статті

Топ 5 фотографів по відгукам, оцінкам і Facebook лайкам за квітень 2019 року
23 Квітня 2019
Фотовиставка Марусі Слобожан «Обрані»
23 Квітня 2019
А ти вже зацікавив людей, щоб про тебе говорили
Ірина Гамаш
22 Квітня 2019
Професійна фото відеозйомка весілля Львів
Иван Наконечный
19 Квітня 2019
Шукаю для безкоштовної зйомки рижика
Оленка Ховерко
18 Квітня 2019
Курс для фотографов: smm, копирайтинг и таргетированная реклама в Facebook и Instagram
18 Квітня 2019
Обзор фотошкол в городе Кривой Рог за апрель 2019 года
16 Квітня 2019
Фотограф це не просто сфотографувати добре — це відчувати та постійно аналізувати
Вікторія Кучма
15 Квітня 2019