Життєва історія Назара Левицького

Життєва історія Назара Левицького

1.     Традиційне питання - як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Початок захоплення фотографією був 2011 рік, коли я придбав собі першу «мильничку» - Fujifilm S2960. На той час це був досить хороший апарат. Почав фотографувати практично все що кидалось в очі. Це  діло мені дуже сподобалось, часу вільного було достатньо (студентські роки) тому почав вивчати фотографію як мистецтво. Першу мою дзеркалу (Nikon D3100 з кітом 18-55) придбав в розстрочку в кінці 2012 року. Не можу пригадати свою першу комерційну весільну зйомку (десь осінь 2013 року), але це було (напевно як і в більшості початківців) за проханням друзів – «от в тебе є крутий фотоапарат, а відзніми нам весілля». Процес зйомки так мене захопив, що я вирішив рухатись далі в цьому напрямку. Спочатку це було більше схоже на хобі, оскільки я вже працював інженером-екологом в приватному підприємстві (і до речі працюю там до тепер). Інколи люди дивуються (особливо коли я виготовляв двохсторонні візитки, де на одній стороні я фотограф, на іншій інженер). Скажу вам по правді, поєднувати дві справи дуже нелегко, часу вільного практично немає, але це можливо, якщо дуже багато працювати. Та все ж більше уваги я приділяю фотографії, оскільки отримую від цього діла дуже багато позитивних емоцій.

2.    На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, світло).

На даний час в мене в арсеналі старий-добрий Nikon  D3100 (просто ношу в сумці для форс-мажорів). Основна робоча коняка Nikon D610. Дуже люблю радянську оптику і взагалі мануальні об’єктиви, які часто використовую для зйомок, в мене їх штук 15 назбирається, з основних які МИР-24 (35 мм, 2,0), Геліос 44-2, Геліос 77М-4, Геліос 44-2 перероблений власноруч під Тилт-Шифт, JC Penney (135 мм, 2,8), Юпітер 85мм,  Nikon (50 мм, 1,4), Nikon (20 мм, 2,8), Yongnuo (35 мм, 2,0).  Основним робочим спалахом являється Sigma 610, додатковим Triopo tr-speedlite flash, для оптимізації спалахів з апаратом використовую синхронізатори Yongnuo.

3. Яким об'єктивом найчастіше знімаєте?   

Найчастіше в роботі об’єктив Nikon 50 mm, 1,4 – завжди виручає, в будь-яких ситуаціях.


4. Який у Вас основний напрямок в фото і чому його вибрали?

Напрямок в якому я найбільше працюю – робота з парами, тобто весільна зйомка, love story.  Вибрав я цей стиль через те, що люблю працювати з людьми. Багато з моїх знайомих думають, що я працюю у весільній зйомці, через те, що тут заробляються гроші. Та це зовсім не так, я не ганяюсь за заробітками, мені просто подобається дарувати людям щастя, а головне самому відчувати атмосферу весільного дня. А скільки емоцій приносять класні і вдалі репортажні кадри, коли зловиш кльовий момент від якого потім мурашки по шкірі, бо знаєш, що цей момент вже не повториш. 


5. Розкажіть про зйомку яка найбільше запам’яталась, чи є така?   

Кожна зйомка особливо по своєму. Всі мої клієнти (без винятку) стають в майбутньому моїми друзями, або хорошими знайомими. Думаю, якщо мене розбудити вночі, показати якесь фото – я з найменшими деталями можу описати коли, де і як я це фото зробив.

 


 

6. Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Майстрів весільної фотографії чимало, та є такі роботи яких приносять мені нові ідеї. Серед них Володимир Іваш, Вітя Галюк, Ігор Цаплін (російський фотограф), Василь Балан, Василь Поточний (Івано-Франківський фотограф). Дуже багато в мене друзів і хороших знайомих серед місцевих фотографів, кожен з яких працює в своєму стилі. Часто приглядаюсь до їх робіт, знаходжу в них плюси, а також мінуси і помилки яких в майбутньому стараюсь уникати.


7. Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу?

Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи? За весь період захоплення фотографією (а це вже 5 років) я не був на жодному МК. Більшість інформації беру з інтернет джерел, книг про розвиток фотографії і звичайно постійно шукаю щось нове, пробую себе в різних стилях фотографії. Одним словом – мені все цікаво (напевно тому я і є «інженер-фотограф») (фантазія ніби ніколи не підводить). Для мене є таке правило – прийшов зі зйомки, сідаю за перегляд результату. Спочатку проглядаю весь матеріал, видаляю лишні кадри, потім вибираю найгірші (в плані помилок) і кажу собі «ти ж можеш краще», додатково дружина збоку підтакує, хоча в основному хвалить.))). Серед найближчих друзів є фотограф (в якого я також черпаю ідеї), ми один одного критикуємо. Основне не потрібно зупинятись в саморозвитку, бо рано чи пізно попит на такого фотографа зникне. 

8. Чим захоплюєтесь, крім фотографії?

Захоплюватись чимось фактично не має часу, але люблю кататись на велосипеді,  просто посидіти на самоті і подумати, люблю постійно спілкуватись з людьми, знайомитись. Хоча все ж можна виділити одне захоплення – моя сім’я – кохана дружина і донечка.


9. Чи є у вас улюблений вислів про фотографію?

Якщо не можу пригадати, значить улюбленого немає.))


10. Чим ви б хотіли поділитись з нашими читачами?

Ой, тут можна говорити дуже довго. Взагалі люблю ділитись тим що сам знаю і чого досягнув. Я повністю відкритий для питань (по фотографії чи будь-яких інших


https://phototo.com.ua/uk/photographer/nazar-levitskyi