Творчість яка пронизує до глибини

Творчість яка пронизує до глибини

Сьогодні в нас в гостях Максим Остапенко. Надзвичайно цікава особистість яка своїми фото захоплює та зачаровує. Не дивлячись на свої молоді роки Максим так глибоко й ніжно проймається кожною відзнятою фотографією. В кожній фотографії можна побачити та відчути настрій тогодення зовсім чужих тобі людей.

Традиційне питання – як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Про фотографію я думав вже давно, ще зі школи. Перші мої кроки в фотографії були тоді коли я тихенько брав фотоапарат батьків, щоб зробити фото для соцмереж як собі так і друзям. Більш технічно я познайомився з фотоапаратом коли почав займатися фрізлайтом. Це такі малюнки світлом вночі. Ми гуляли ночами і шукали, щоб можна було придумати цікавенького. Потім це заняття якось затихло і декілька років я ходив з мильницею, фотографуючи різні наші поїздки, а деколи ми навіть продумували цілі зйомки, для того щоб зробити унікальний кадр для сторінки в соцмережі. Але насправді я познайомився з фотографією, коли придбав свою першу дзеркальну камеру (Canon 450d) і почав знімати на радянський об’єктив helios 44-2 – це був старт моєї кар’єри фотографа. Буквально з першої зйомки, яку я виклав у ВК, мені почали сипатися замовлення на фотосесії. Отож почала збуватися моя мрія і я почав заробляти на фотографії. Хоча я також проводив багато творчих зйомок, для того щоб розвиватися, і просто отримувати задоволення від творчості.

Я пробував багато різних видів фотографії: Портрет, репортаж, пейзаж, архітектура, макро, натюрморт, травел фото і тд.  А зараз все це я поєдную в одному з найскладніших видів зйомки. У весільній фотографії.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, світло)

Зараз я знімаю на Canon 6D і маю такі об’єктиви: 35mm f. 2.0, 20mm f. 2.8, 50mm 1.8. Також дружина знімає на резервний 550d + sigma 17-50 f. 2.8. Маю три спалахи Yongnuo 600EX RT + YN 600EX RT II + YN 968 RT (всі вони поєднані між собою в радіосистемі RT)

Яким об’єктивом найчастіше знімаєте?

35мм мій улюблений весільний об’єктив. Проте Love Story або сімейні зйомки, я хочу знімати на 24 мм 1.4, але я на нього ще збираю.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його вибрали?

Весільна фотографія, лав-сторі, сімейна. Мені хочеться створювати для людей не просто фото в інстаграм, де воно з часом забудеться. А закарбовувати моменти найважливіших подій їхнього життя, та показувати почуття які в них тоді були, щоб вони переглядаючи їх через роки, проймалися знову тими почуттями які супроводжували їх в той день.

Розкажіть про зйомку яка найбільше запам’яталась, чи є така?

В мене кожного року є якась така зйомка, тому згадаю про останню. Наступного дня після весілля, ми поїхали з молодими на Бакоту, аби зробити післявесільну зйомку на заході сонця. І коли я вийшов з машини, я виявив,  що мій основний об’єктив 35 мм зламаний на дві частини. А в мене з собою не було нічого, лише додатковий 20 мм. Я пробував знімати на нього, але треба було зробити декілька класичних фото на 35 мм. Тож я взяв одну частину і зламану другу, прикладаючи їх одна до одної я пробував злапати фокус і таким чином робив фотографії. Як результат це виявилася найкраща моя зйомка, яка всім дуже сподобалась, і вийшла в топ на фотосайтах. Але після цього, я завжди беру з собою декілька запасних об’єктивів.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Перші хто мав на мене великий вплив – це Денис Ісаєв. Потім Ілля Ріхтер, Тарас Терлецький та Іван Трояновський – це ті хто сформував мій теперішній стиль. Хоча я також слідкую за багатьма іншими фотографами.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Мені допомагає розвиватись аналіз топових фотографів та самоосвіта через інтернет (статті, відео, блоги фотографів). Майстер-класи однозначно варто відвідувати, ніколи незнаєш який майстер-клас змінить тебе назавжди. Я був на трьох майстер-класах і кожен з них змінив мене назавжди. Але треба мудро обирати.

Які місця для фотосесії ви би порадили в Україні?

Конкретних місць я не пораджу, а пораджу як їх підбирати. По-перше варто вибирати місце, яке близьке вам по атмосфері, для когось це море, для когось гори, а хтось любить місто і геометрію. Також варто подумати, чи впишеться ваш образ в те чи інше місце. Після цього можна піти подивитись яке світло та фон в цих місцях або попросити фотографа. Можливо, щоб досягнути найкращого результату, варто зйомку перенести на інший день. Тоді буде можливість вибрати найкращий час, погоду, світло і не переживати за весілля.

Чим захоплюєтесь, крім фотографії?

Я люблю подорожувати. Незалежно, далеко це чи близько. Подорожую як літаком, так і велосипедом. Головне десь вирватися в нове місце.

Також я дуже люблю музику, сам граю на гітарі, укулеле і трохи на барабанах. Мрію створити свою групу, але на все часу не вистачає, тому займаюся музикою, переважно зимою.

Мені взагалі багато чим подобається займатися, і щось робити своїми руками, і розробляти за комп’ютером сайти, графіку, і колупатися в різній електроніці, і займатися різними видами спорту, головне, щоб вистачило часу на все це.

Чи могли б ви дати кілька порад для початківців та розказати з якої камери варто починати?

Починайте з будь-якої дзеркальної камери Canon. Це не реклама, просто Сanon найдешевша техніка, та немає проблем з перехідниками, якщо ви хочете знімати на радянські об’єктиви. Тому навіть 550d + helios 44-2 вам сьогодні обійдеться трохи більше 100$, а результат дасть суперський!
Можливо ви здивуєтесь, але сьогодні можна почати знімати навіть з телефону. Головне розуміти, що ти робиш і для чого. Комусь в цьому краще допомагає механічна дзеркалка, а комусь вистачає телефону. Все залежить від того, що ви хочете знімати. Фотографуйте серцем, а не мегапікселями.

Сьогодні в нас в гостях Максим Остапенко

Фотограф:  Кам’янець-Подільський, Тернопіль, Хмельницький

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта
Додай свій профіль БЕЗКОШТОВНО та отримуй клієнтів з твого міста!
Додай свій профіль безкоштовно!