Сьогодні Юрій Хмурич розповів нам свою глибоку історію становлення фотографом. І це не просто історія це пройдений шлях, який триває по сьогодні. Це людина яка навчилась стежити за сучасними трендами та бути в темі теперішнього суспільства. Це вміння змінюватись, розвиватись та не боятись критики чи відгуків – це добре робити свою роботу.

Традиційне питання – як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Все розпочалось з глибокого дитинства, приблизно з років 7-и, наприкінці 80-х років. У той час моя мама, закінчивши Львівський фототехнікум, розпочала працювати у одному із державних фото-атель’є ретушером портретів. Мати часто брала мене до себе у студію на роботу, мені завжди було цікаво як воно, як саме відбувається цей процес фотозйомки. Мені тодішні фотографи показували фотоапарати, як вони працюють, а ще цікавіше було перебувати у проявочній.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, світло)

З роками все змінювалось, я зростав, але мене не залишала думка про фотографію. Приблизно у 12 років мені подарували тогочасну плівкову мильничку “Смєна” якою я був безмежно задоволений і розпочав вчитись фотографувати, але це було дитинство. Згодом мені на 16-річчя дідусь подарував свою профіесіну камеру Зеніт. Навчаючись в університеті я розпочав знімати Зенітом, моє захоплення ще більше зростало.

Яким об’єктивом найчастіше знімаєте?

Згодом працюючи та самостійно заробляючи я придбав собі Nikon D90 18\105, а через декілька років Nikon D800 тепер камера Nikon D800 Nikor 24\70 f\2.8 Найчастіше знімаю Nikor 24\70 f\2.8, інколи репортажну зйомку Nikon 80-200 f.2.8.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його вибрали?

Важко сказати який саме напрям мені більше до вподоби, я дивлюсь кріз призму об’єктива як художник, маю художню освіту, хоча можу виділити найбільш репортажну зйомку. Фотографія має бути живою, споглядаючи на фото людина повинна відчувати що у той момент відбувалось, які були емоції іт.д.

Розкажіть про зйомку яка найбільше запам’яталась, чи є така?

Так, звісно. Я дуже люблю працювати на концертах рок-гуртів. Саме на таких концертах відчуваються емоції виконавця, те з яким він захопленням та драйвом віддається людям. Одного разу був цікавий випадок на концерті Кузьми у 20008 році. Під час його виступу, наприкінці практично, він розпочав виконувати пісні на біс. Це трішки затягнулось по часу, і місцева влада вирішила йому вимкнути живлення. Це була доволі обурлива ситуація. Через декілька хвилин у гримерці організатор концерту дуже вибачався та перепрошував Кузьму, але той довго не роздмуючи хлопнув по плечу організатора і сказав- Да ладно тобі, забий, йдем краще штахнем. Я був насправді здивований простотою та відвертістю Кузі. Насправді, як і у всіх фотографів є багато цікавих історій.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Я ніколи не ставив собі за приклад якогось конкретного фотографа, лише постійно переглядаю роботи різних фотографів, слідкую за новинами і відповідно аналізую. Хоча можна виділити декілька відомих світових людей які мене час від часу надихають, це Енді Ворхол та Сальвадор Далі.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Справді, можна виділити на перший план – це власний довсід, свої помилки. Усвідомлюючи та аналізуючи їх намагаєшся постійно розвиватись. Звісно ж не обходиться й без критики, аналізу та обговореннь робіт інших фотографів, та своїх зокрема. Ми живемо у XXI столітті, у столітті надзвичайно швидкого розвидку сучасних технологій, тому потрібно завжди слідкувати за подіями та людьми.

Які місця для фотосесії ви би порадили в місті якому проживаєте?

Хммм, досить цікаве запитання! Кожному фотографу знайома ситуація, коли локації у своєму місті вже досить заїжджені, тому кожен намагається шукати щось нове. Насправді Тернопіль досить гарне місто, нашою гордістю є чи не найбільше озеро серед міста, що мало в якому з міст така краса присутня. У нас дуже красива природа та ланшафти нашої області. Раджу відвідати Дністровський каньйон на межі Заліщиків та Чернівців.

Чим захоплюєтесь, крім фотографії?

Свій вільний час я проводжу по різному. Полюбляю велопрогулянку, своїм велосипедом разом із друзями. Перебуваючи у натхненні малюю. Дуже полюбляю подорожувати та відвідувати середньовічні замки, фортеці та костели, маю за мету відвідати якомога більше історичних цікавих місць ближчим часом.

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Початківцям я би радив розпочинати розвивати своє хоббі з таких камер як Nikon D7500, Nikon D610, Nikon D750.  Що я можу порадити початківцям? Одне і саме основне у цій роботі це любов. Потріно любити перш за все себе, свою роботу, навколишній світ та оточуючих. Що можу додати, так це клопіткої роботи та творчого натхнення починаючим.

Сьогодні з нами Юрій Хмурич

Фотограф: Київ, Львів, Тернопіль