Талант Олександра Бончука з роками досвіду!

Талант Олександра Бончука з роками досвіду!

Сьогодні в нас в гостях Олександр Бончук і він надзвичайна людина! Він людина яка не боїться признавати своїх помилок, він вчиться на них! Готовий поділитись своїми навиками та давати поради не тільки початківцям,  він постійно вчиться та самовдосконалюється. Він знайшов справу свого життя, він має заради чого жити.

І почнемо ми з традиційного питання – як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Я почав фотографувати з досить молодих років. Дідусь в мене був фотографом і він часто подорожував та одного разу за радянських часів привіз в наше місто кольорове фото. Мені було біля 10 років як я почав захоплюватись фотографією. Це те що мені дуже подобалось робити на той момент, я дуже хотів зловити саме той прекрасний момент і зберегти його. Також я дуже пишався своїм дідусем, адже я впевнено можу сказати, що мій дідусь надихнув мене робити ті перші кадри. В мене вже тоді були свої перші, як зараз кажуть, мильнички та камери. В фотографію як професію я прийшов в 2010 році, а це вже 8 років досвіду та багато результатів праці.

 На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, світло).

Коли я починав свій професійний шлях в фотографії я обрав техніку Canon і жодного разу про це не пожалів. Моя перша і професійна камера була марки Canon 600D. Загалом техніки в мене багато, деякі я навіть продавав. На даний момент в мене 3 камери це два Canon 5D Mark III + Canon 5D Mark II і ще повно об’єктів. Я працюю відразу з двома фотоапаратами (ближній фокус, дальній фокус).

Яким об’єктивом найчастіше знімаєте?

Користуюсь тільки фіксами, тобто фіксованими на відстані 35 міліметрів і потім йде 85 міліметрів – це 2 основних об’єктиви. Один на лівій камері, інший на правій і ще є доповнюючий 135 і 70/200 мм. Раніше ще були і ширіки і макро. Зараз цих 4 основних. Це чисто по об’єктивам.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його вибрали?

Я починав з портретної фотографії, мені це дуже подобалось. Я робив персональні зйомки своїм знайомим, рідним. Пізніше я почав займатись Fashion зйомкою і на цілих 3 роки залишився там. Я працював з доволі таки великими зірками як Віталій Козловський, Олег Винник, Ольга Цибульстка та інші. Потім мені це набридло так як не було емоційної віддачі. На даний момент мене спокійно можна назвати Весільним та сімейним фотографом. Я знайшов своє покликання і відчуваю надзвичайно круту віддачу від своєї роботи. Чому саме Весільна та сімейна? Думаю тому що ти можеш просто спілкуватись з людьми, отримати зворотній зв’язок та отримати вже таких рідних своїх клієнтів, адже весіллям все тільки починається. Весільна перетворюється в сімейну, сімейна в дитячу і так дружба між фотографом і клієнтом продовжується роками. На даний момент я відчуваю, що повноцінно задоволений тим чим займаюсь.

    Розкажіть про зйомку яка найбільше запам’яталась у будь якому жанрі, чи є така?

Розкажу вам про жанр який для мене був найбільш яскравішим. Це була Fashion зйомка. Я знімав Віталія Козловського і мене надзвичайно вразила його манера спілкування, його поведінка. Розумієте зірки бувають різні, тому і очікуєш від них різного. Проте Віталій був надзвичайно привітним, легким в спілкуванні, спілкувались ми суто українською мовою, після цієї зйомки ми навіть дуже гарно потоваришували, обмінялись номерами. Після зйомки як і всім іншим я надіслав Віталієві фото, йому сподобалося і він виставив їх ще тоді в свою офіційну групу «Вконтакте» та відмітив мене як фотографа. Час від часу ми обмінювались «лайками» одне одному на сторінках і це залишило такий приємний спогад з фотосесії.

 Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Гарне питання, насправді в мене є декілька таких людей. От саме зараз я слідкую за Юрієм Стахововим – це мій наставник, я в нього підучуюсь, потім йде Ілля Двояковський, Сергій Запорожець і самий головний це Володимир Іваш – це фотограф № 1 в Україні. Той хто за ним спостерігає той розуміє.

Що вам допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Щодо конференцій, то відвідую їх часто особливо останні два роки, також стараюсь відвідувати майстер-класи та різного роду тренінги. Сказати, що за свій восьмирічний досвід я часто їх відвідував то ні, тільки от нещодавно почав. Насправді є одне єдине, що заставляє постійно розвиватись так це те, що я маю розуміння того, чим я живу і що мені подобається. Я впевнено можу сказати, що це справа мого життя. На даний момент я більше нічим іншим не займаюсь окрім фотографії. В мене це виходить, тому я дуже хочу рости в цьому напрямку все більше і більше – це до речі дуже мотивує!

Справжній фотограф має завжди чесно оцінювати свої роботи, бути з собою критичним та навіть трошки жорстким. Якщо фотограф повністю задоволений відзнятими фотографіями і спокійно можеш собі сказати «Так, я красавчик, кращого вже точно неможе бути», можна сказати це кінець. В першу чергу зупинка в розвитку. Я от наприклад не дозволяю собі розслаблятись в цьому питанні і прагну завжди чогось нового, цікавого та такого чого я ще не робив.

А щодо критики, то її я люблю тільки від людей, які справді розуміють та знають цю справу, адже критикувати може кожен. Інколи я отримую критику від свого ментора Юрія Стахова – ця критика завжди, якісна та конструктивна. Я сприйняв, почав працювати над тим, куди була спрямована критика і я виріс, покращив свої вміння та отримав цікавий досвід. Важливо не боятись критики, важливо сприймати її правильно.

Ви цікава людина і знаєте, напевно, таких людей в світі мало.

Розумієте, я просто чітко знаю, хто я, ким я хочу бути і що для цього потрібно робити. Я працював і на будівництвах і в багатьох фірмах, та я не відчував себе на «своєму місті». З фотографією я зрозумів, що це моє!

 Які місця для фотографії ви би порадили?

Ну що я вам скажу, на даний момент я живу в Києві, тому самі розумієте місць дуже багато. Можу вам сказати точно, що для зйомки весілля не знайдеться кращого місця ніж Межигір’я. Це те місце, де скільки б ти весіль не знімав, кожне виходить різним.

Можу дати декілька порад, щодо фотостудій в яких цікаво знімати та з якими я працюю час від часу. Перша фотостудія InLight, друга Rococo і третя це Play studio.

 Чим захоплюєтесь, крім фотографії?

У вільний час, якщо він у мене є, я будую дерев’яні кораблики. В мене вдома 3 є невеликих парусника. Будування корабликів – це процес не з легких, бо інколи на 1 кораблик приходиться використати до 3000 деталей і часу займає це не мало, правду кажучи це одне з моїх основних захоплень крім фото. Також я веду свій влог на YouTube-каналі, де знімаю та монтую відео самостійно – це мені також приносить задоволення. Бувають моменти, коли люблю переглянути цікавий  фільм чи просто послухати гарну музику.

 (Ми так скажем плавненько підійшли до останнього питання ) Щоб Ви побажали фотографам початківцям?

Гарно, я люблю давати поради, адже сам постійно вчусь та вдосконалююсь.

Отже почнемо з порад для початківців. Саме найголовніше та напевно найефективніше – це займатись тільки фотографією, якщо воно і справді подобається. Бо коли ти розділяєшся на декілька напрямів і прагнеш тільки заробити, то мені чесно кажучи дуже шкода таких людей. Потрібно повністю на всі 100% віддаватись тільки чомусь одному, потрібно засинати й просинатись з однією думкою. І постійно вчитись, бо є така хибна думка «все, я маю свій стиль, я знаю все». Нажаль з часом так і приходить розчарування та покидання справи. Зі мною також це було, це було не легко. Біля 5 років я думав, що знаю все, а коли поспілкувався з людиною, яка вже 15 років в цій справі і добилась вже не малих результатів, а саме перебуває в рейтингу топ 10 фотографів світу, то я зрозумів, що не знаю майже нічого! Не бійтесь спілкуватись з кращими за вас, не бійтесь повторювати, не бійтесь слухати. Саме це допоможе  вам у розвитку. Коли ви навчитесь класно повторювати інших, з часом у вас вийде свій стиль, тому що ви будете добре його знати, розуміти і тоді ви зрозумієте що це ваше.

Для професійних фотографів. Можу сказати головне – не зазнаватися і допомагати початківцям, частіше робити майстер-класи, ділитись своїми знаннями та цікавими фішками.

І на останок для досвідчених. Саме основне – це не знімати тільки в Україні, старатися виходити за межі країни, тому що саме там серйозні зйомки, можливості, та як приємний бонус – подорожі. В мене є друг, який знімає кожного місяця в різних країнах: то весілля в Франції, то він в Швейцарії, то пише з Америки. Він змінив не тільки свій стиль, а й всю свою техніку якою користувався. Тому ця порада «знімати не тільки в Україні» змінить все.

Сьогодні з нами був Олександр Бончук з міста  Київ, Львів, Одеса

 

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта