Щиро та вікдрито про фотографію в житті Любомир Ясний

Щиро та вікдрито про фотографію в житті Любомир Ясний

Сьогодні в нас відкрито про весільну та сімейну зйомку, про поради щодо техніки та про те де варто навчатись основ фотографії з фотографом Любомиром  Яснинським. 

Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Займаюсь фотографією вже більше 5 років. Коли купив свій перший фотоапарат навіть не підозрював, що з хобі за кілька років це перейде в мою професію та займе важливе місце в житті! Починав свій професійний шлях з клубних репортажів. Це була дуже хороша школа, як працювати з світлом в тяжких умовах. В клубах я пропрацював два роки, паралельно знімаючи портретні фотосесії. Клубна фотографія це на тиждень максимум далі всі про ці фото забувають і вони нікому не потрібні, а хотілось все таки, щоб мої фото жили довго і їх переглядали не один раз. Я почав себе шукати в різних напрямках фотографії знімав рекламу, їжу, дитячі дні народження, портрети, святкові події і т.д. коли я вже впевнено почував себе в різних жанрах зупинився на весіллях та сімейних фотосесіях .

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, об’єктив, світло)

Я знімаю на професійну техніку Nikon. Всі об’єктиви теж від Nikon! Та насправді техніка це не головне. Звісно вона має бути професійна та надійна. У весільній фотографії не має права на помилку, ви не можете перенести весілля, бо в вас проблеми з технікою потрібно мати запасні варіанти в разі поломки! Чому Nikon? Просто перша камера яка попала в руки була цього виробника і він мене повність влаштовує!

Зараз я знімаю на Nikon d750 з оптики об’єктиви 24, 50, 85 і зум 70-200 плюс ще купа техніки спалахи , синхронізатори, октобокс і т.д.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його вибрали?

Основний напрямок це весілля і сімейні зйомки. Особливо приємно коли замовляють сімейну зйомку чи христини, пари яким колись знімав весілля! Весілля це те, що мені подобається знімати найбільше! В цьому напрямку є все чим я займався до того, тут потрібно зняти і гарні класичні портрети і предмети, інтер’єр, плаття і репортаж, зловити моменти і постановочні кадри плюс атмосфера хвилювання, атмосфера свята, щирі та відкриті емоції це все в комплексі нереально заряджає! Чому я займаюсь весільною фотографією? Це те, що я залишу після себе і сподіваюсь що не одне покоління буде гортати фотокниги і переглядати ці фото!

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Я надихаюсь багатьма фотографами, але я погано запам’ятовую імена)

Звісно дивлюсь видатних людей яких, я вважаю, має знати кожний фотограф таких як Liebovitz або Картье-Брессон. З весільних фотографів неймовірно круті роботи в Володимира Іваша. Багато дивлюсь фотографів багато фото зберігаю, щоб під час зйомки черпати з них ідеї

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Весь час стараюсь розвиватись! Це дуже важливо не застрягати на місці а постійно рухатись вперед! В цьому допомагають майстер класи інших фотографів, їхній досвід та знання дозволяють швидше рухатись та не повторяти помилок. Для розвитку творчості допомогла книжка “Шлях митця” (це не тільки для фотографів а для всіх людей зв’язаних з творчістю) та “Кради як митець”. Дуже багато цікавої інформації та натхнення приходить з you tube, ну і оцінка моїх клієнтів – це основне, тому що все це робиться для них!

Чи навчались Ви в Фотошколі? (Якщо так то в якій?)

Навчався основ фотографії в фотошколі Чік  (Львів) за що їм дуже вдячний!!!

Які місця для фотосесії ви би порадили в місті якому проживаєте?

Таке питання обговорюю безпосередньо з парою на зустрічі. Просто хтось любить більш природу, хтось міські пейзажі, деякі пари мають свої особливі для них місця. Не так важлива локація як почуття та емоції людей! Особисто я обожнюю фотографувати після весільні дозйомки в Карпатах.

Чи є у Вас мрія? (Якщо так то яка?)

В мене мрія подорожувати, я починаю її втілювати в життя, багато фотографую в своїх подорожах – це надихає та перезавантажує мене!

Чи часто знімаєте закордоном? (Якщо так то де вже знімали?)

Доводилось знімати весілля у Варшаві.

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Найкраще починати з тої камери, яка у Вас зараз під руками! Навіть якщо це камера в вашому телефоні, а далі вже дивитись від потреб та типу зйомок. Моя перша камера була Nikon d3200 і об’єктив 18-55, думаю найкраща порада для початківця це якомога більше практики та якомога більше дивитись фотографів та їх роботи!

Фотограф: Любомир Ясний

Місто: Київ, Львів, Рівне, Тернопіль

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта