Буває так, що ми час від часу є основними та строгими критиками для самих себе й так сталось що наша героїня Антоніна Ягущина з таким також стикнулась. То ми рекомендуємо більше любити себе та цінувати свій труд, яким би він не був і пам’ятати про те що є люди, які потребують даного вкладу. 

Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Так склалось, що фотографією я займаюся ще з дитинства, мій батько любив фотографувати. Перший фотоапарат в мене був плівковий, тому ще в школі у ванній кімнаті я сама проявляла фотографії. Пізніше, коли прийшов час дзеркальних фотоапаратів я купила для себе дзеркальну фотокамеру й знімала те що й більшість знімає просто для себе, проте вже згадуючи минулий досвід. Коли я зрозуміла, що фотографія мене дуже захопила почала записуватись на курси одні, другі й треті. Також дивилась ролики в інтернеті й займалась ретушуванням. На цей час мій досвід складає вже понад 3 роки, я багато й постійно вдосконалюю свої навички та вміння.

Де ви навчились фотографувати? (курси, фотошкола, майстер-класи, воркшопи чи самонавчання)

Близько 5 років назад я пройшла 7 денний курс по фотографії, який дав мені основу, допоміг зрозуміти чи хочу я продовжувати рухатись в цьому напрямку чи просто залишати як хобі. В той момент я зрозуміла, що хочу займатись фотографією, саме тоді почала докладати багато зусиль для вдосконалення своїх вмінь. Наступним кроком був серйозний курс по фотографії, який тривав 1 рік, по закінченню було тестування яке складалося зі 100 питань та практичних робіт — після чого я отримала сертифікат. Була також на курсі практикуючого фотографа, проплачувала багато онлайн курсів, відвідувала майстер-класи та воркшопи. Моя кар’єра фотографом починалась напевно як й в більшості фотографів зі зйомки своїх рідних та близьких, вже після чого сарафанне радіо привело до клієнтів з якими працюю вже не один рік. Також я є фотографом по-запрошенню в студії .

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його обрали?

Часто чула про те, що потрібно зосередитись на одному напрямку, щоб не розпилятись. Ви знаєте скажу вам не виходить, тому що коли ти зосереджуєшся на сімейній фотосесії то ти все одно включаєш ще дитячу та портретну фотосесії. А сімейні вони завжди бувають дуже різні, в мене були такі, що я знімала весілля, вагітність, а потім через рік я знімала їх вже з дитиною. Тобто розумієте вже стала сімейним фотографом й прохожу з парою їхні яскраві моменти життя. Тому мені дуже важко обрати якийсь один напрямок.

Що вас надихнуло займатися даним видом зйомки?

Я дуже люблю спілкуватись з людьми, тобто на фотосесії я завжди намагаюся з клієнтами подружитись та створити атмосферу довіри. Під час зйомки ми не тільки обговорюємо пози та локації — це ще просто цікава розмова про те чому захотіли провести фотосесію, що їх надихнуло на це. Мені подобається, знаходити з людьми спільну тему, ставати їм ближчою, щоб на фотосесії, вони були вільні та розслаблені, а не думали про те що їм десь не комфортно.

Інколи так буває, що людина не любить фотографуватись, особливо це стосується чоловіків. Проте після першої фотографії показаної, людина відкривається бачить, що виходить зовсім не погано й готова розслабитись та продовжувати фотосесію вже в більшій взаємодії. Був такий момент, коли клієнт дивиться на фотографії й каже: “ого, а я думав, що я не фотогенічний, тому й не любив фотографуватися”. Я стараюсь запевнити, що немає не фотогенічних людей, просто треба розслабитись й брати участь в цьому процесі.

Звісно бувають різні люди, бувало так що навіть просила тих хто дуже соромиться фотоапарату про прогулянку в парку, де я беру об’єктив 70 на 200 і здалеку фотографую. Вони спілкуються між собою, вже й забувають, що я десь неподалік, а я в ті моменти ловлю кадри, які наповнені щирими емоціями, радістю та ніжністю.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Я багато на кого підписана, але не можу сказати, що стараюсь бути на когось схожою. Дуже часто так буває, що переглядаючи різні роботи виділяю для себе, щось цікаве, якщо фотографія подобається я поставлю лайк, буває прокоментую. Якщо ж не подобається то просто пролистаю бо ж й сама знаю, що смаки бувають різні, мені й мої роботи не завжди подобаються, я не люблю критикувати інших. З місцевих фотографів мені подобається Юлія. Вона весільний фотограф, мені дуже подобається її підхід до роботи, вона з багатьома людьми спілкується, в роботі вона завжди енергійна та позитивна. Зі знаменитих подобається Соня Плакидюк її підхід не просто фотографувати — це про викласти емоції й отримати емоції.

Що вам допомогло і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

В моєму житті є 3 людини на чию думку я опираюсь. Мій чоловік, йому я показую вже відібрані фотографії й радо вислуховую його думку. Директор студії Марина, також дуже приємна людина яка часто глянувши на фото підкаже, що де і як добре, а що було б краще підправити. Колега по роботі Альона з якою ми час від часу знімаємо весілля та репортажі. В нас є спільний бренд “Свій фотограф AandA” – перші літери імен Альона й Антоніна. Це дуже зручно як для нас так й для клієнта, тому що виходить більше якісних фотографій з різного кута. Також ми часто переглядаємо роботи одна одної, обмінюємося думками, ідеями та зауваженнями. 

Чи часто знімаєте у фотостудіях? (Якщо так то назвіть 3 які вам найбільше подобаються)

Знімаю і в фотостудіях й на виїзді, основні — це фотостудія PhotoCourt в Бучі, подобаються Favore та W фотостудії в Києві.

Які місця для фотосесій порадили б у своєму місті? 

Найчастіше це бучанські та ірпінські парки, а також буває, що домовляємося з парою та виїжджаємо на пошуки нових та цікавих місць. Звісно попередньо сама ще дивлюся в інтернеті, що цікавого є поблизу і що можна використати. 

Про що ви мрієте найбільше на світі?

Мабуть, як й більшість фотографів про обладнання, щоб воно було якісне та новіше. Мрію з часом перейти з дзеркального фотоапарту на без дзеркальний, але це ще не точно. Ну й звісно професійний ріст, хочеться поглибити свої знання, особливо в області ретушування та фотошопу. Хочеться мати достатньо ідей для позування.

Мрію, щоб про мої роботи відгукувались з захватом, тому стараюсь по максимуму обговорювати ідеї фотосесії з клієнтами. Я розпитую про одяг, макіяж та інші речі, адже це основа гарної картинки після фотосесії. Особливо, якщо йдеться про фотосесію у фотостудії, рідко коли клієнти здогадуються про те що за годину часу, можна змінити 2-3 образи чи взяти для дитини якусь їй знайому іграшку з якою їй буде веселіше.

Що вам допомагає розуміти, що ви обрали правильний шлях в житті?

Напевно у всіх час від часу таке буває, що опускаються руки й ти говориш собі, що нінащо не здатна в тебе нічого не виходить і варто здатись. Але тільки варто клієнтам розповісти в якому захваті вони від моїх робіт я стаю щасливою і розумію, що на своєму місці. Ви знаєте самі позитивні відгуки надихають на те що це потрібно, що я маю вдосконалювати свої навички та вміння.

Фотографка Антоніна Ягущина

Місто: Київ, Ірпінь, Вишневе, Буча