Я кілька разів приходив у фотографію і йшов в іншу область. Ще в дитинстві коли мені було років 13 – батьки відкрили копі центр і там робили термінове фото і там я вивчив Photoshop. Потім навчався в Академії ШАГ і там теж вивчали дизайн і Photoshop. Пам’ятаю якось товариш подзвонив, сказав, що взяв замовлення на фотовідео зйомку весілля і попросив йому допомогти реалізувати замовлення. Оскільки він не вмів робити монтаж відео і не розбирався в програмах для корекції фотографій — мені все довелося робити самому і це був мій перший масштабний досвід. Далі коли я вже закінчив університет — я працював маркетологом мережі ресторанів — і ми дуже часто замовляли фотографування страв. І я як маркетолог — контролював якість. Оскільки ми фотографували часто — нове меню та спецпропозиції — нам було не зовсім зручно кожен раз замовляти фото операторів і підлаштовуватися під них. Через те, що у мене був досвід фотозйомки — ми купили необхідне обладнання і почали робити самі фотографії наших страв та заходів. Після ресторанного бізнесу я працював в готельному бізнесі й там теж необхідно було робити інтер’єрну фотозйомку спеціальним об’єктивом. Паралельно ресторанного і готельного бізнесу — у мене завжди була Веб-студія — і ми робили й робимо сайти для клієнтів. Для інтернет-сайтів — будь-то інтернет-магазин або сайт візитка — дуже часто необхідні оригінальні фотографії. Через те, що клієнти не завжди могли надати нам фотографії товарів які вони продають або фото приміщень, необхідного для сайту. Я вирішив відкрити паралельний бізнес — фотостудію. Наша фотостудія найчастіше робить інтер’єрну, предметну і Food зйомку, але коли надходять замовлення фотозйомки якихось заходів — то ми це теж можемо виконати.

З якої техніки ви починали фотографувати і яка на даний момент? (Камера, оптика, об’єктив, світло)

Як називався перший фотоапарат навіть вже і не пригадаю, перший фотоапарат який я купив тоді був на 3 мегапікселі. Потім був Nikon D90 і Canon EOS1200D. Зараз у мене кілька фотоапаратів і різні об’єктиви. Стіл для предметної зйомки, штатив, світло. Використовую різну фототехніку для різних цілей і завдань. Взагалі мені подобається техніка Canon.

Де ви навчились фотографувати? (курси, фотошкола, майстер-класи, воркшопи чи самонавчання)

Я вважаю, що вміння фотографувати — воно або є у людини або його немає. На курсах, у фотошколах — можуть підказати людині яке обладнання вибрати, як підбирати фон, розповісти з якого ракурсу краще знімати, що проти сонця краще не фотографувати й інші моменти. Але є елементарні речі які якщо людина не усвідомлює сама, то значить фотозйомка це не її. А саме, що фотоапарат треба тримати рівно, що співвідношення від об’єкта праворуч і ліворуч повинно бути однаковим. Об’єкт зйомки повинен бути повністю в кадрі, а не обрізано і т.п. Я вважаю що фотографом треба народитися — це повинно вже бути в душі.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його обрали?

Предметна фотозйомка, як я вже вище говорив — ми стикаємося з предметною фотозйомкою найчастіше, але нерідко надходять і такі замовлення як інтер’єрна зйомка чи Food зйомка.

Що вас надихнуло займатися даним видом зйомки?

Творча натура.

Що вам допомогло і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Нові технології, нові можливості зйомки, більш просунута апаратура.

Чи часто знімаєте у фотостудіях? (Якщо так то назвіть 3 які вам найбільше подобаються)

Ні, не часто.

Як ви підбираєте місце для фотосесії? 

Одеса прекрасне й чудове місто, тут і море з чарівними пляжами, ну і в центрі багато чудових місць для фотозйомки. Але в основному клієнти вже знають, де хочуть фотографуватися.

Чи часто знімаєте за кордоном? (Якщо так то де вже знімали?)

Ні, не часто. Знімав в Іспанії, Франції, Америці та Росії.

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Якість камери звичайно має велике значення, але на сучасний смартфон або непрофесійний фотоапарат сьогодні можна зробити досить такі не погані фотографії. І потім їх обробити. Рада для початківців — не чекайте коли зможете купити дороге обладнання — почніть з того, що є під рукою. Потім з часом коли будете впевнені, що це саме Ваша майбутня професія — тоді й купуйте дороге обладнання.

Фотограф Артур Єсаян

Місто: Одеса, Іллічівськ, Затока