Подорожі, як спосіб натхнення з Романом Петришаком

Подорожі, як спосіб натхнення з Романом Петришаком

Сьогодні в нас в гостях Роман Петришак — це людина яка не любить багато розповідати, проте він знає що таке чіткість та ясність. Саме таким чином він поділився з нами своєю історією становлення фотографом. 

Традиційне питання — як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Фотографувати я почав десь в 2009 році. Довгий час займався виключно відеозйомкою, проте вже з часом почав фотографувати, плавно перейшовши з відео на фотографію.

      Що вас надихнуло займатись фотографією?

Історії,  яка б надихнула немає. Але бачення кадру було завжди. Ще підлітком знімав  на плівочний фотоапарат, і це в мене непогано виходило.

      На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, світло).

На камеру Nikon. Використовую різні об’єктиви: 20 мм діафрагма 1,8, 50мм діафрагма 1,4 і 85мм діафрагма 1,8.

Яким об’єктивом найчастіше знімаєте?

50 мм 1,8. — це те, що використовую найчастіше в репортажній зйомці.

Який у Вас основний напрямок в фото І чому його вибрали? (Розкажіть кілька слів про інші напрями в фото)

Основний напрямок у фото — це весілля. Перш за все тому, що сам процес цікавий і від весілля я насправді отримую велике задоволення. Там і портретна зйомка і репортажна, і художня. На весіллі багато різних людей і багато емоцій. Мені подобається працювати з людьми. Це таке собі хобі і робота.  Два в одному.

Розкажіть про зйомку, яка найбільше запам’яталась. Чи є така?

Минулого року знімали весілля одній молодій парі в Україні, а саме в Івано-Франківську. Пізніше з ними ж поїхали на фотосесію до Праги (Чехія). Вражень було багато, адже це нова країна, нова локація. Зйомку почали коло 5-ї години ранку і тривала вона десь до години 11-ї з невеликими перервами. Ми вирішили піти так рано, для того щоб зробити зйомку в тихій, безлюдній обстановці на Карловому мості. Що нас найбільше здивувало — це те, що вже в 5-й ранку там було досить багато людей. Художники, фотографи вже чекали сходу сонця, щоб намалювати його, сфотографувати або ж просто запам’ятати. Фотосесія вдалась.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Якихось конкретних фотографів за якими я слідкую немає, проте я час від часу передивляюсь роботи своїх колег у фейсбуці та інстаграмі.

Чим захоплюєтесь, крім фотографії?

Подорожі, вони надихають робити нові і цікаві кадри.

Чи часто знімаєте у фотостудіях? (Якщо так то яких?)

Не часто. Більше люблю працювати на вулиці з природним світлом. Фотостудії, які мені подобаються, і в яких я працював – це фотостудія “Веранда” і фотостудія “8 Небо”.

Ви знімаєте за кордоном? (Якщо так то в яких країнах вже знімали?)

Так. Працювали в Польщі, в Чехії, Італії та Румунії.  Це країни, де ми знімали наших молодят. А загалом відвідали вже трохи більше країн.

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Раджу починати з повноматричної камери й з фіксованого об’єктива (50мм. чи 35мм.) Хоча немає різниці на яку камеру Ви знімаєте. Має значення те, що Ви хочете знімати і що Ви хочете показати. А також постійний розвиток та експерименти!

Сьогодні з нами був  Роман Петришак

Фотограф:  Івано-Франківськ, Львів, Тернопіль

Оставьте свой комментарий
Комментарий
Имя
Эл. адрес
Додай свій профіль БЕЗКОШТОВНО та отримуй клієнтів з твого міста!
Додай свій профіль безкоштовно!