Почути себе - головна мета нашого життя

Почути себе — головна мета нашого життя

Чи часто ми прислухаємося до себе чи своїх бажань, чи буває швидше так що ми пробуємо щось робити тільки, щоб бути чимось зайнятими? Наша героїня Анастасія Ладигіна, наважилась відшукати  свій шлях в житті, роботу яка приносить їй енергію, драйв і що не менш важливо смисл. Її історія у фотографії заряджає, а її роботи показують, що вона обрала свій персональний шлях, який приносить радість людям.

Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Фотографією почала цікавитися ще з підліткового віку. І від того часу й до тепер, та певно вже на все моє життя — фотоапарат став моїм другом, частиною мене, котрого я часто брала з собою, він був і є продовженням моїх очей і завдяки йому я могла і можу передати, показати іншим, безмежну красу цього світу моїми очима.

Фотографувати починала звісно від квітів, пейзажів, архітектури під час подорожей, а пізніше пішли портрети подруг, друзів — родичі частенько просили фотографувати їх на святах, зберегти їхні емоції, знайомі прохали зробити світлини для сайтів і реклами і т.д. Так я набиралася досвіду. У фотографуванні, в обробці світлин у фотошопі й лайтрумі. Приділяла купу часу вивченню і це все робила з безмежним натхненням та радістю.

Але чомусь не наважувалася уявити себе в цій сфері. Просто це було заняття для душі. І на цьому все. Це тривало десь з 7-8 років. Пізніше коли влаштувалася на офісну роботу, зрозуміла, що такий вид діяльності — не моє. Мені не вистачало, творіння, емоцій, спілкування. Емоційно я почала виснажуватись. Так, я зрозуміла, що робота займає величезну частину в житті людини! А я хочу працюючи насолоджуватися своєю роботою, жити нею! Знайомитися та спілкуватися з людьми, приносити їм користь і радість. Почала пошуки себе. Хто я? І що я можу робити корисного для цього світу? Задумалася, а що ж в мене добре виходить? Що я вмію? Що я люблю? І ось вона беззаперечна відповідь — фотографія. Так! Це моє! Це справді моє і назавжди. Так прийшов час і я наважилася своє улюблене хобі перетворити у свою улюблену справу. Тепер, вже більш як два роки я займаюсь фотографуванням професійно, маючи за спиною купу досвіду.

Де ви навчились фотографувати? (курси, фотошкола, майстер-класи, воркшопи чи самонавчання)

Від самого початку і в основному це самонавчання. Все почалося так плавно, поступово. Я за своїм бажанням знаходила різну необхідну інформацію на просторах інтернету: статті, відеоматеріали, фотографії інших митців, котрі мене захоплювали й надихали щось схоже пробувати створювати. А якщо в мене виникали якісь технічні питання, я зверталася по допомогу до декількох своїх хороших друзів, знайомих, котрі теж у сфері фотографії. Дуже вдячна їм за влучні поради котрі пришвидшили мій розвиток.

А також, від того часу як почала працювати у сфері фотографії, і до тепер, я завжди шукаю і по можливості проходжу різноманітні корисні курси, воркшопи, їжджу до інших міст України на фотовиставки та семінари. Вважаю, в цій сфері необхідно завжди продовжувати розвиватися та пізнавати нове, надихатися. Не стояти на місці. І це мені надзвичайно подобається! Що немає тієї стелі, немає того максимального рівня! Завжди з’являються рівень по якому з захопленням рухаєшся вперед….вище… і пізнаєш…розкриваєш свої можливості, дізнаєшся, що ще ж так можна краще, якісніше зробити для своїх клієнтів, щоб їм процес фотографування був легким, приємним та самі світлини приносили щиру радість і захоплення).

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його обрали? Що вас надихнуло займатися даним видом зйомки?

Обожнюю фотографувати людей, створювати портрети. Ми всі такі різні й по-своєму особливі. Визначитися саме з конкретним напрямком мені важко. Найбільше люблю індивідуальні фотосесії. Цей цікавущий процес обговорення образу, пізнання характеру і темпераменту людини…хто вона є? Якою хоче бути на фото? Собою — справжньою? Чи навпаки спробувати відчути себе в іншому образі? Пошук влучної локації, одягу і до інших дрібних деталей, таких як реквізит.

Та звісно, мені подобаються ще й такі фотозйомки як — love story, сімейні фотосесії з дітками. Тут теж присутній підбір локації, одягу, реквізиту….але вже не настільки детальний. Воно звісно відіграє важливу роль. Та разом з тим, тут найважливіше це живі щирі емоції! І мені так до вподоби, їх влучно підловлювати, зберігати та переносити на фото…..коли ви справжні — знаєте, ви такі красиві, коли ви спілкується між собою, коли з любов’ю наповненні погляди один на одного, обійми, затишок, та ба коли дурачитеся — смішні, веселі й щирі.
А вже переглядаючи світлини, з посмішкою на обличчі й теплом, щастям в серці, можете знову поринути в ці моменти.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Від багатьох надихаюся, та для себе беру щось потрішки. Переглядаю фотографії як наших чудових талановитих українських фотографів, так і європейських, американських.
Споглядаю на різноманітних платформах, таких як Photographers.ua, Behance, Instagram, Mywed, Shutterstock та звісно ж Phototo.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Ідеї! Коли приходять ідеї їх тут же хочеться реалізувати — для мене це поштовх творити. Мене підтримують мої батьки, підтримують друзі, у них я можу запитати поради, чи «погляду збоку» і вони мені завжди чесно відповідають, коли все супер, а коли щось не так на їхню думку. Щодо аналізу чужих робіт, як же без цього? Споглядання, аналіз в рази покращує якість робіт. Я людина творча і ранима…. і скажу чесно — критику сприймаю болюче. Але звісно якщо щось не так, то краще звісно сказати, але м’яко, і з порадами як це можна виправити, тоді звісно я прислухаюся і буду якось це корегувати.

Безмежно надихає і штовхає вперед зворотний зв’язок від клієнтів після зйомки й після отримання світлин. Це мене робить щасливою, що мені вдалося зробити добре людям, і також показник того, що рухаюся в правильному напрямку.

Чи часто знімаєте у фотостудіях? (Якщо так то назвіть 3 які вам найбільше подобаються)

На мою думку, якщо брати найкращі фотостудії у Вінниці, то це Pudra, Milk, Red і ще якщо можна добавлю Fawood Family Space.

Які місця для фотосесій порадили б у своєму місті?

Залежить від того яка тематика фотосесії.
Якщо природа — ботанічний сад, вишенське озеро, лісопарк. Якщо важлива архітектура — то в центрі міста можна зайти в різні вулички з затишним виглядом з кав’ярнями, католицький собор — прекрасний, вінницька баштиська церква — чудооова, що на барському шосе, немов замок виглядає.

Якщо для більш сучасного стильного луку — то це Поділлясітті, Плаза парк

Чи часто знімаєте закордоном? (Якщо так то де вже знімали?)

Поки що лише по Україні, в майбутніх планах, звісно фотографування за кордоном є.

Що вам допомагає розуміти, що ви обрали правильний шлях в житті?

Я відчуваю себе щасливою! Я відчуваю, що це моє. Мене це окриляє. Мені так подобається весь процес: від обговорення ідеї, процесу фотозйомки та до самого результату. Це завжди так бентежно і захоплююче.
І ще як підтвердження, що мої фотографії потрібні і приносять радість людям — це їхні вдячні відгуки, котрі неймовірно надихають і мотивують вдосконалюватися, старанно працювати і рухатися далі й далі.

Фотографка Анастасія Ладигіна

Місто: Львів, Київ, Вінниця

Оставьте свой комментарий
Комментарий
Имя
Эл. адрес
Додай свій профіль БЕЗКОШТОВНО та отримуй клієнтів з твого міста!
Додай свій профіль безкоштовно!