Нестандарний шлях фотографа від Олександра Єрмаченкова

Нестандарний шлях фотографа від Олександра Єрмаченкова

Сьогодні у нас в гостях Олександр Єрмаченков, який поділиться з нами своїм шляхом фотографа, який почався не з фотокамери, як у більшості 😉

Традиційне питання — як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

У фотографію я прийшов років 3 назад. Ще за часів навчання приблизно 2-3 курс 2003року, коли мені на одному з уроків попався під руки ярлик CorelDraw, відкривши його я просто завантажував різні картинки і методом тика дивився, що можна зробити. Тоді я зацікавився самою фотографією, але не як фотограф, а більше як дизайнер.  Я пішов в фотостудію спитати в чому вони обробляють фотографії, де у відповідь почув — “Photoshop”. На той час це був Photoshop 7. Я купив книжку, по якій почав робити перші кроки в обробці фотографій. На початку це були фотографії моїх друзів.  Ну, а далі все застрягло — армія, після на роботу різноробочим, але про потяг до фотографії не забув, тому пішов на курси в комп’ютерну академію “Шаг”. Там мені все подобалося — 3d моделювання, векторна графіка, відеомонтаж — загалом усе де була хоть якась творчість))). У вільний час обробляв фотографії, вже на той час своїй доці))). Ну і тут одного разу подзвонили мені з фотостудії і запропонували прийти на співбесіду, я не відмовився і як на диво мій рівень знань їм підійшов. Там я навчився бачити композиції і переглядав налаштування до фотографій інших фотографів, оцінював самі фото. Приблизно з  2012-2013 ріку я почав по-трохи фотографувати сам, виставляти на форуми і вичитувати цілу купу недоліків, але це йшло тільки на користь, так як я навчився сортувати критику на адекватну і не адекватну. З часом я звільнився з фотостудії, бо вже не було куди розвиватися. Після звільнення, я почав обробляти фотографії іншим фотографам і по трохи сам фотографувати. Тому часу завжди бракувало на вдосконалення і навчання.  Але все частіше мене починали просити сфотографувати, людям подобалися мої роботи, а мені здавалося, що вони не такі хороші які б мені хотілося, хоча і зараз мені так здається. Загалом мій шлях був досить складним — у мене не було кого питати поради, я не мав батьків які могли б підтримати, а коли я відкрив свій фотосалон то підтримувала мене одна дружина, замовлень більше було від фотографів так як я обробляю досить добре. Але прийшлося переїхати за місто та закрити все, що я зробив.  Після чого стало часу більше і появилося більше можливостей для творчості.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, світло)

На даний момент фотографую на Canon 6D, зі скла 40мм f2,8 (дуже подобаэться цей об’єктив, компактний, різкий і швидкий), ще маю 24-105мм. Інші продав, хоча думаю про купівлю — 70-200мм, 85 f1,4 та Sigma 35mm.

Яким об’єктивом найчастіше знімаєте?

Найчастіше знімав на Canon 135мм f2,0 та 40мм f2,8

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його вибрали?

У мене довго не було основного напрямку, мені подобаються усі жанри. Я люблю експеремнтувати і освоювати нові можливості. Хоча найближе до душі — це портретна фотографія.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Мені подобаються роботи таких фотографів: Олександр Ладанівський, Ілля Двояковський, Karl Taylor, Dmitry Arhar,  Margarita Kareva, Георгий Чернядьев, Евгений Фрейер, Elena Shumilova,  Maks Kuzin

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Найбільше мені допомагає критика, та робота в колективі. Мені більш цікавіше вивчати та аналізувати роботи з людьми які лаконічно ставляться до критики і мають бажання розвиватися.

Які місця для фотосесії ви би порадили у Львові?

Усі місця підбираються під жанр зйомки. У Львові я не дуже люблю фотографувати, так як завжди багато людей. Я обираю місця де менша маса людей.  Окраїни Львову, або за його межами на природі — поля, озера, не асвальтовані дороги, ліси.  У Львові подобається ботанічний сад на Личаківській вул., також є дуже багато кафешок з гарним інтерєром. В цетрі люблю пофотографувати, але година 6 ранку, коли ще більша половина спить)

Щоб Ви побажали фотографам початківцям?

Початківця можу порекомендувати більше експеремнтувати з налаштуваннями фотоапаратів, пропобувати повторяти фотокадри чужих фотографів, переглядати в ютубі різноманітні уроки і аналізувати те, що розповідають там. Відвідувати майстер-класи, мені говорили раніше «навіщо вони тобі, ти все це можеш знайти в інтернеті» — так, це правда, але живе спілкування, де ти можеш задавати запитання та переймати досвід краще засвоюється ніж читання чи переглядання уроків в інтернеті. І саме основне — це практика і ще раз практика, бо тільки з нею приходить досвід, а досвід це і є ваш рівень професійності.

Оставьте свой комментарий
Комментарий
Имя
Эл. адрес