Завжди буде легко, когось звинувачувати, постійно бути чимось незадоволеними та жалітись на весь світ. Наша героїня – Наталі Алькема своїм досвідом, показала важливий приклад: щастя існує і треба просто докласти зусиль, щоб його відновити у своєму житті. Не бійтесь робити кроки на зустріч новим спробам, беріть приклад з фотографині, надихайтесь, вчіться та надихайте інших.

Чому сфера фотографії?

Сфера фотографії – супер багатогранна, в якій потрібно постійно розвиватися, надихатися, нести красу та надихати. 

Ця сфера, крім цього, дозволяє не прив’язуватися до офісу, подорожувати, взаємодіяти з великою кількістю цікавих людей та створювати для них такий цінний продукт, як фотографія.

З якої техніки ви починали фотографувати і яка на даний момент? (Камера, оптика, об’єктив, світло)

Якщо говорити про ту фотографію з якої я починала, а це була стокова фотографія, то моєю технікою був старенький айфон. Коли я почала займатися портретною та сімейною фотозйомкою, я придбала дзеркальний Сanon 600D, та купувала для нього портретні об’єктиви. А згодом перейшла на повно кадрову фотокамеру Canon 6D, а також 2 професійних об’єктиви 85 mm 1.8 та 24-105mm 4.0. Світло використовую природне або те, яке є в студії.

Де ви навчились фотографувати? (курси, фотошкола, майстер-класи, воркшопи чи самонавчання)

Найкращим моїм вчителем на початку кар’єри стали мікростоки. Там я отримала гарну базу. Багато часу приділила самонавчанню, потім закінчила фотошколу. Багато вкладаю часу та фінансів у своє навчання і зараз, постійно купую курси з фотозйомки та ретуші у топових фотографів. Також дуже вдячна колегам, які в потрібний час давали потрібні поради.

Чому сімейна фотографія?

Я, вважаю, що сім’я – найголовніше, що є в кожної людини. Я з великим трепетом ставлюся до кожної сім’ї, які приходять до мене на зйомку. Можна сказати, що сімейним фотографом я стала тоді, коли я стала мамою.

Я розумію цінність фотографії, яка з кожним днем тільки росте. Перегляньте фотографії 5-10 річної давнини, я впевнена, що для вас це теплі спогади.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Це світові фотографи такі як – Пітер Ліндберг, Олександр Ладанівський та Ірина Недялкіна.

Що вам допомогло і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Розвиватися допомагає досвід, аналіз та постійне прокачування своїх умінь. Кожну свою фотосесію, я аналізую і виношу для себе висновки. У фотографів є така закономірність, щоб стати цікавим успішним фотографом, треба стати такою ж людиною. Тому любов до життя, до своєї сім’ї, досвід спілкування з цікавими людьми, обов’язково подорожі, читання цікавої книги та перегляд якісного кіно впливають на мій розвиток як фотографа.

Чи часто знімаєте у фотостудіях? (Якщо так то назвіть 3 які вам найбільше подобаються)

Так, звичайно знімаю у фотостудіях. У 2020 році моїми улюбленими фотостудіями в Києві стали: PLAY, Colors, FAVORE.

Як ви підбираєте образ для фотосесії?

Образ для фотосесії підбираю виходячи з цілі фотосесії. Після узгодження з героєм зйомки та локації обираємо комплекти одягу з того, що є у героя, щоб кольори та тканини гармонійно пасували в кадрі. В деяких випадках я пропоную зі свого реквізиту. Також, за потреби, ми можемо звернутися до стиліста. 

Про що ви мрієте найбільше на світі?

Гарне питання.  Мабуть, щоб всі мої рідні та близькі, всі хороші люди, були живі та здорові. Щоб у світі було хоч трохи більше справедливості, безпеки та любові. Щоб ми всі були впевнені у світлому майбутньому своїх дітей.

Що вам допомагає розуміти, що ви обрали правильний шлях в житті?

  Я отримую позитивні відгуки від моїх героїв, видруковані фото та полотна з фотосесій прикрашають їхні домівки, вони до мене повертаються. Я постійно розвиваюсь в цій сфері та, найголовніше, що це мені цікаво. Навіть, більше, якщо любиш свою справу та “гориш” нею – то, ти на своєму місці. Ця справа змушує мене прокидатися з самого ранку, щоб більше встигнути зробити. Ця справа змушує мене придбати черговий курс з фотографії, книгу або фотоаксесуар замість того, що я придбала б раніше. А, саме, те, що люблять всі дівчата: сукні, сумки і т.д. Якби кожен зміг знайти справу до душі та полюбив би її всім серцем, то світ став би добрішим.  


Фотографка Наталі Алькема

Місто: Київ