Курйозні моменти роботи фотографом

Курйозні моменти роботи фотографом

Сьогодні в нас в гостях Іван Лисюк — людина яка вміє привернути увагу. Фотограф перед яким вам захочеться роздягнутись та відкрити себе. 

Традиційне питання — як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Це все через інтернет 🙂 В мої університецькі роки у нас у Києві якраз з’явився доступний інтернет — телефонні модеми, інтернет-картки, та дешеві тарифи у нічні години. Саме тоді я випадково натрапив на сайт зі статтями по теорії фотографії. Був дуже здивований — я вважав фотографію абсолютно інтуїтивною справою, а виходить існує теорія, правила побудови кадру, які можна вивчити та знімати краще! Я друкував собі ці статті, читав тихенько на парах, пробував знімати татовим «Києвом-4М». Потім колега по роботі підкинула мені книжку Лідії Дико з фотокомпозиції, за що їй велике дякую — вона дала мені дуже класний поштовх у потрібному напрямку.  Я починав знімати з пейзажів — колись природних, колись міських, колись у нічному місті, по дорозі з роботи додому, колись у туман або сніг. Я вирішив для себе, що вивчатиму основи фото та композиції на пейзажах, а потім уже братимусь фотографувати людей. І ось так я учився «на кішках», тобто на пейзажах, десь 5 або 6 років.

Хочу окремо подякувати Андрія Чекановського з його фотоклубом «9х12» — рідко трапляються люди, які вміють так зацікавити і надихнути словом. Саме він організував для нас фотоподорож із дівчатами-моделями до Букського каньйону, після якої я зрозумів що я вже чогось навчився у фотографії і що знімати людей мені вже можна. Якраз після цього я і взявся облаштовувати у себе домашню студію, де знімаю і досі.

Скільки років ви займається професійною зйомкою?

Я уже 10 років знімаю у власній студії.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, світло)

У мене Nikon-івська дзеркальна камера, три об’єктиви до неї — світлосильний Tamron-івський зум, класичні 50 мм, з минулого літа іще об’єктив-монокль, плюс студійне господарство — спалахи, стойки, штативи, парасольки, софт-бокси. У теплі пори року я із задоволенням беру все це із собою на виїзні зйомки — у місто або на природу.

Яким об’єктивом найчастіше знімаєте?

Улюбленим 50 мм F1,8. 90% знімаю на нього.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його обрали?

Художнє ню. Чому? Важко пояснити чому любиш саме те що любиш 🙂 Мене цікавив цей жанр відколи я вперше взяв у руки фотоапарат, я дивився фото майстрів, але сам спробував знімати ню уже у власній студії. Пам’ятаю, що було страшно перед першою зйомкою ню — я не уявляв собі, як воно все відбувається, і чи зможу я взагалі нормально фотографувати у такій ситуації 🙂 Але все пройшло чудово, мені дуже пощастило з першою моделлю, а ті перші фото мені подобаються й досі. Із самого початку мені хотілося знімати щось досить скромне (як для жанру ню), елегантне, спокійне, як правило не сюжетне, але так щоб у фото був настрій, відчуття, атмосфера. Зараз кажуть — приблизно так мої фото і впізнають 🙂

Розкажіть про зйомку яка найбільше запам’яталась, чи є така?

Одного разу ми пішли знімати художнє ню на березі Дніпра уночі. Прибули на місце — усе чудово: місяць над водою, чудовий нічний пейзаж, ми з моделлю заходимо у воду, я ставлю прямо у воді стойку зі спалахом, освітлювати модель, починаємо знімати. І тут сюрприз — виходить що навколо темно, а ясмкраві спалахи та екран фотоапарата не дають моїм очам звикнути до темряви, і я фактично нічого не бачу навколо, кільки місяць угорі 🙂 Знімати довелося таким чином: зняли кадр — спалахи підсвітили модель — я побачив на екрані фотоапарата як вона стоїть — підказую їй підправити позу — знову знімаю темряву перед собою — знову дивлюся на екран 🙂 Попри складні умови, фотосесія вдалася, а одне з тих фото бувало у мене на виставках.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

По-перше хочу подякувати моїм соавторам — моїм моделям, що знімалися у мене всі ці роки. Дуже вам дякую, ви всі класні, красиві, цікаві й виразні. По-друге велика подяка Національній спілці фотохудожників України — через Спілку я познайомився з багатьма цікавими колегами-фотографами, побував на чудових фотовиставках, відзнімав кілька спільних фотопроектів та влаштував кілька спільних виставок. Прекрасно що у нас є такі організації та такі люди.

Які місця для фотосесії ви би порадили в місті якому проживаєте?

У теплі пори року я дуже люблю брати з собою студійне господарство та знімати просто неба, на природі. Моє уліюблене місце — Труханів острів: майже центр міста, величезна територія, небагато лідей, спокійно, і дуже різноманітна природа.

Чим захоплюєтесь, крім фотографії?

У шкільні роки я захоплювався комп’ютерами та програмуванням, відучився в університеті Шевченка на кібернетиці. Цікавлюсь усім цим і досі, працюючи фотографом — пишу для себе маленькі програмки коли буває треба, сам розробив та оновлюю свій сайт, http://iv-photo.kiev.ua

Чи часто знімаєте за кордоном? (Якщо так то де вже знімали?)

За кордоном — бував хіба що кілька разів у Москві, знімав там пейзажі та знайому-співачку на сцені. Зате трошки поїздив по містах України зі зйомками та майстер-класами.

Що б Ви побажали фотографам початківцям?

Шукати себе та свій стиль. Технічні моменти фотографії освоїти неважко, чи то фототехніка, чи то питання композиції. Важче знайти власний стиль у фотографії. Дивіться фото майстрів, пробуйте себе у різних напрямках, прислухайтеся до себе і до власних відчуттів. Хай щастить!

Сьогодні з нами був Іван Лисюк

Фотограф знімає в місті  Київ

Оставьте свой комментарий
Комментарий
Имя
Эл. адрес
Додай свій профіль БЕЗКОШТОВНО та отримуй клієнтів з твого міста!
Додай свій профіль безкоштовно!