Фотографія як шлях реалізації своєї творчої сторони

Фотографія як шлях реалізації своєї творчої сторони

Фотографії які наповнені смислом, чуттєвістю, креативністю та майстерністю може зробити тільки людина яка любить справу якою займається і він її любить це Валерій Котенко. Людина яка не може просто відкинути те що надихає та заставляє бачити красу навколо, він шукав і знайшов свій спосіб бачити та показувати красу.

Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

За професією я програміст, але з дитинства мав потяг до творчості: писав вірші, книги. Лиш малювання мені не піддавалося, і фотографія стала для мене можливістю працювати у візуальному мистецтві. Вперше дзеркальну камеру я взяв у руки 5 років назад, і тепер не випускаю.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, об’єктив, світло)

Зараз я знімаю на Sony A7 II, з об’єктивів віддаю перевагу фіксам: 85mm f/1.8 та 28mm f/2.0. Здебільшого знімаю з природним освітленням.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його обрали?

Fine art та ню art — це напрямки, в яких я розвиваюся зараз. Мій вибір був простим: я багато подорожую, і бачу багато казкових місць. Додайте до цих місць красунь у незвичних образах і ви матимете яскраві світлини.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Один з моїх улюблених фотографів та мій вчитель — Дан Хечо. Це майстер, який чітко поєднує красу форми та змісту. Варто побачити хоча б одну його роботу, щоб закохатися в мистецтво фотографії.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Аналіз чужих робіт і бажання відтворити техніку. Я брав уроки, щоб дізнатися техніки обробки конкретної фотографії, вивчав та експериментував з усім, що знаю у фотошопі, вивчав роботу зі світлом у студіях. Я й досі вчуся, щодня, доводжу до ідеалу.

Чи навчались Ви в Фотошколі? (Якщо так то в якій?)

Я пройшов академію Дана Хечо, але у фотошколі не був, мені цікаво було розібратися самому у всіх нюансах. І я радий, що пішов цим шляхом — мій стиль зйомки не повторює когось, а досить самобутній.

Чи часто знімаєте у фотостудіях? (Якщо так то назвіть 3 які вам найбільше подобаються)

Студійна зйомка в мене часто буває взимку, коли погода не дозволяє влаштувати яскравий фотосет. Спочатку було важко, бо техніка зйомки була заточена на вуличні кадри, але зараз я просто обожнюю студії. Мої фаворити — Rococo, Inlight та Light Studio.

Які місця для фотосесій порадили б у своєму місті?

Street style зйомки на вулиці, я б радив проводити на Подолі та Липках. А от портрети та art краще робити у Маріїнському парку — багато ідей приходять саме тут.

Про що ви мрієте найбільше на світі?

Я мрію стати фотографом, що залишить свій слід в історії фотографії. Фотографія — моє хобі та пристрасть, а не спосіб заробітку, тому я шукаю красу в кожному кадрі.

Що вам допомагає розуміти, що ви обрали правильний шлях в житті?

Моя дружина Марго та кожна людина, яка каже мені, що мої фотографії надихають. Я знаю кількох людей, що обрали фотографію як професію саме через мене. Це приємно!

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Я б радив Sony A58 — я сам починав з неї, але мав змогу познімати на інші камери для початківців. Ця виявилася найкращою, бо має кілька своїх плюсів: кращі кольори, стабілізатор, приємну ергономіку.

Що ж до порад, то так, я маю їх:
— знімайте часто. Кожний кадр наближає вас до ідеалу;
— не бійтеся вкладатися в навчання. Хороші курси фотографії коштують недешево, але дають вам дуже багато;
— відповідально ставтеся до зйомок. Продумайте кольори, деталі, як і на який об’єктив зняти. Зйомка починається з вашої уяви, і чим краще ви все продумаєте, тим краще буде результат.

Фотограф: Валерій Котенко

Місто: Київ 

Оставьте свой комментарий
Комментарий
Имя
Эл. адрес