Чому Костянтин Дяків обрав портрети

Чому Костянтин Дяків обрав портрети

Сьогодні в нас в гостях людина яка точно знає чому знімає Портрети — Kostyantyn Dyakiv.  Він розповість нам про свої експерименти, поділиться інформаціє про те чому потрібно відвідувати майстер-класи та розповість трошки інформації про себе.

Чому саме ця категорія?

Тут треба розповісти трішки автобіографічних даних. Моє захоплення фотографією почалось з природи: пейзажів та макро. Це десь 2006-й рік, коли я придбав камеру і почав знімати самостійно. В ті часи не було соціальних мереж та ось-ось з’явився та достатньо поширився веб 2.0. Отже, у багатьох з’явилась можливість поширувати власну творчість таку як текст та фото в мережу. Саме тоді мої фотографії почали привертати увагу людей, і деякі з них захотіли фотосесії. Отже, в 2009-му році почались портрети. Спочатку пробував знімати в різних місцях (в нічних клубах, під час вечірок та всіляких подій), після чого визначився, що найбільше мені імпонує спокійна портретна зйомка ві-за-ві.

Де знаходите своїх моделей?

Переважно в соціальних мережах. Зараз усі там. Інстаграм побив будь-які рекорди за кількістю користувачів. Там знаходиться моє портфоліо, яке доступне для всіх.

Чи у є Вас хобі?) Що це?)

Моє хобі — це поїздки на велосипеді чи прогулянки пішки. Під час цього всього найкраще помітити щось цікаве, щоб зупинитись та сфотографувати. Або іноді робити це під час руху. Ще, якщо це можна вважати хобі, то мене захоплюють сучасні технології. В фотографії — зйомка панорам 360 градусів.

Щодо фотографій. Чи була у Вас така зйомка, яку б Ви запам’ятали надовго?

Мабуть що аж настільки, то ні. Я не з чутливих людей, мене важко вразити. Але були досить екстремальні: майже оргія (запросили знімати репортаж за містом), також пікантні ню, коли було реально небезпечно. Або без підготовки в лісі, коли зліталось повно комарів. Ну, і ще одна, коли ще експериментував, домовились зустрітись взимку в мороз. Більше таким ніколи не займався.

Скільки років/місяців/днів тому, Ви відкрили свою формулу успішних кадрів?

Формулу успішних кадрів? Вперше дізнаюсь про такий термін. Для мене успішний кадр це такий, у якому дотримані канони фотографії. Надаю увагу правилу третин в кадруванні, правильній експозиції, рівню горизонту. Це стосується і портретів, і пейзажів. Окрім 360 градусів, звичайно.

Чи знімали ви для глянцевих журналів?

Ні, не знімав, бо вони мають певні вимоги: глибоке ретушування. Я фотографію розглядаю як документалістику, а не як засіб маніпуляції шляхом спотворення фактів. 

Ви знімаєте в закордоном?

Дуже рідко та переважно для себе. Згідно моєму баченню портретної зйомки, то абсолютно немає значення у якій локації її проводити. Хоч серед поля, хоч на розі будинку. Мене часто розчаровують люди, які хочуть портрет і пейзаж в одному кадрі. Треба обирати щось одне.

Але погоджусь на різні локації заради них, людей. Щоб їм було спокійніше. 

Які поради, ви б могли дати для початківців? І з якого фотоапарата ви б порадили їм починати?)

Всім без виключення початківцям раджу знімати все і всюди. А найкраща камера це та, яка з собою. Якщо вже хочеться щось серйозніше, но ні в якому разі не обирати камеру з живленням лужними/сольовими елементами АА/ААА. Тільки літієві батареї. Також раджу визначитись хто ти є: фотошопер чи фотограф? В першому випадку можна будь-як знімати, а потом мучитись вдома щоб довести результат, або налаштуватись як треба і потім не втручатись в те, що вийшло.

І останнє запитання: як ставитеся до майстер-класів в області фотографії? Відвідували подібні заходи?

Майстер-класи дуже допомагають дізнатись про способи та прийоми зйомки. Там можна зразу ж ставити запитання, цікавитись що до чого, та, що найголовніше, пробувати знімати самому. Я відвідував багато майстер-класів. І рекомендую іншим, як найефективніший спосіб щось навчитись робити. Бо можна бути теоретиком, та нічого не вміти. А можна зразу практикуватись і повністю розчаруватись. Має бути баланс, і його можна отримати на тренінгу, майстер-класі. Як варіант, звернутись до знайомого чи відомого фотографа. Але не факт, що він готовий ділитись знанням. Або не спроможний, бо має бути якийсь педагогічний досвід також.

З найкращими побажжанями Ваш Костянтин Дяків з міста  Київ

 

Оставьте свой комментарий
Комментарий
Имя
Эл. адрес