Чарівність в умовах на які не кожен наважиться

Чарівність в умовах на які не кожен наважиться

Сьогодні в нас в гостях Сергій Козуб — це людина яка дивиться на світ нестандартно, це людина яка вміє знаходити та відкривати для інших чарівність в умовах які не підвласні іншим.

 Традиційне питання — як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Фотографувати почав в дитинстві, коли батько віддав мені свій простенький фотоапарат. Якість була так собі, тому я швидко втратив інтерес до фото. В той час я зрозумів, що у справі з фото діє той самий принцип, що є у будь якому ремеслі — головне навчитись. Я намагався розібратись самостійно, дивився інформацію в інтернеті, але виходило не дуже. Пізніше я почав дружити з одним фотографом. Тоді я відновив дослідження теоретичного матеріалу і чітко вирішив зайнятись фотографією професійно.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, світло)

На даний момент маю Canon EOS 5D mark II, додатково ще є мій перший фотоапарат Canon EOS 1100D. Оптика: Canon EF 17-40mm f/4L USM,  Canon EF 70-200mm f/4L USM, Canon EF 50mm f/1.8 II, спалах Canon Speedlite 430EX II.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його обрали?

На даний момент роблю акцент на напрямку до якого назву не знайшов, тому дав свою: “портфоліо фірми”. Цей напрям об’єднує в собі різні види фотографії, такі як портрет, фотографування інтер’єрів, репортажну і предметну зйомки, а також все інше, що може знадобитись підприємству для сайту, соцмереж, каталогів та інтер’єру. Чому? Мені дуже цікаво бачити та знімати процеси виробництва, або мати доступ туди, куди зазвичай не просто потрапити.

Звичайно, не обходиться без зйомки весіль. У весільній фотозйомці мені подобається, що всі присутні готуються завчасно. Крім того зйомка весілля — це в першу чергу фотожурналізм, а мені це подобається.

Щодо travel-фотографії, природи та пейзажів, то це моє хобі.

   Розкажіть про зйомку яка найбільше запам’яталась, чи є така?

Важко виділити одну окрему зйомку, але не важко виділити враження. Я дуже люблю знімати в погоду, яку ми звикли називати “поганою”. У звичайних умовах — звичайні фото, в екстремальних — цікаві!

І в цьому відношенні в Карпатах достатньо можливостей. Не можу згадати жодного разу, щоб там погода не посприяла зробити цікаві фото. Інколи за один день можна встигнути знімати в дощ, сонце, туман, а буває що й сніг!

 Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Першим згадую Стіва МакКарі (Steve McCurry) — відомий фотожурналіст, ще Мітчела Канашкевича (Mitchell Kanashkevich) роботи якого варті уваги, крім того, він навчає фотографії у своїх книгах та відео. Серед весільних фотографів мені подобаються творчість Романа Первака та Джо Бьюссінка (Joe Buissink). Також слідкую за творчістю фотожурналістів з National Geographic.

 Що вам допомогло і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Продовжу з того, про що вже розповідав. Коли я купив “дзеркалку”, то батько познайомив мене з Бойченко Станіславом, який має багаторічний досвід. Перші два весілля я знімав разом з ним і вчився. В той час почав читати книги про фотографію, композицію, мистецтво. Пару разів був на майстер-класах. Однак, я все ж таки за практику. Як говорив один з засновників фотожурналізму: “Твої перші 10 000 знімків найгірші”.

 Чим захоплюєтесь, крім фотографії?

Я є Свідком Єгови, тому велику частину свого життя я приділяю дослідженню Біблії й спілкуванню з іншими людьми. Люблю подорожувати, відвідувати музеї, кататись на велосипеді, проводити час на природі та дізнаватись щось нове.

Чи часто знімаєте за кордоном? (Якщо так то де вже знімали?)

Якось при зйомці весілля в Таллінні (Естонія) ми з молодими зробили дві зйомки — перед весіллям фотосесію і зйомку самого весілля. До речі, погода була саме така, як я люблю! Фотосесію робили під час дощу і вітру — в такі моменти всі забувають про хвилювання перед камерою.

Чи знімаєте ви в фотостудіях? (Якщо так то в яких?)

Студії — не мій напрямок. Однак не так давно робили фотосесію пари під час вагітності. Залучили лише локації та реквізит, тож все зняли в природному освітленні.

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

В наш час раджу початківцям починати з камери в мобільному телефоні. Головні переваги телефону в тому, що він не займає багато місця і завжди з собою. Окрім професійної техніки, я і сам часто фотографую на телефон. Більше того, почавши фотографувати з телефону — кожен для себе зможе з’ясувати, що саме йому подобається фотографувати, яка техніка потрібна для таких задач, і чи потрібно буде взагалі докупляти ще щось із фототехніки.

Головні поради початківцям — думати перш ніж натискати на кнопку спуску. Перед тим як зробити фото поміркуйте: що саме хочете передати цією фотографією? як її зрозуміють інші? що можна зробити щоб вона стала кращою? Тоді ви одразу побачите результат.

Навіть для тих, хто не має планів рухатись в професійному напрямку, є чудова брошура: “Kodak. Основы композиции в фотографии”.  Раджу прочитати її одразу повністю, а потім працювати над кожною темою окремо по декілька днів.

Сьогодні з нами був Сергій Козуб

Фотограф: Київ, Львів, Солотвино, Яремче

Оставьте свой комментарий
Комментарий
Имя
Эл. адрес
Додай свій профіль БЕЗКОШТОВНО та отримуй клієнтів з твого міста!
Додай свій профіль безкоштовно!