Неймовірна й талановита Надія Луценко

Неймовірна й талановита Надія Луценко

Nadya Lutsenko - людина, яка не пошкодувала сил, енергії для того, щоб слідувати свої справі. Тепер, вона  впевнено крокує життям, бо знає заради чого. Ця історія закохує в себе з перших хвилин, дозволяє поринути в залаштунки життя нашої героїні, перейнятись її запалом, творчістю та енергією. 

Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Все почалося ще в дитинстві. Я з сестрою були вдома самі, мені 6, їй 7 рочків. Як зараз пам'ятаю, татовий фотоапарат "Kodak" на поличці зверху в шафі. І ми з сестрою звичайно  скористалися моментом і почали фотографуватися. Потім звичайно були хвилювання, що до проявлення плівки, адже від батьків фотосесію не приховаєш. Фото звичайно були не дуже:), але перша фотосесія залишилася в пам'яті надовго, в хорошому сенсі цього слова.

Згодом ставши трішки старшою, я завжди фотографувала рідних на ту мильничку. У 2016 купила першу дзеркалку "Canon" і досі нею користуюся. 

Що мене надихнуло стати фотографом? Мене завжди надихали  роботи талановитих фотографів. Тому одного разу я зрозуміла, що хочу зберігати щасливі моменти та дарувати людям пам'ять про них. Важливо прислуховуватися до себе, чути поклик своєї душі, адже не менш важливо любити те, чим займаєшся, жити цим!

З якої техніки Ви починали фотографувати і яка на даний момент? (Камера, оптика, об’єктив, світло)

У 2016 купила першу дзеркалку "Canon" та об'єктив 50 мм, та й досі ними користуюся. Мої незамінні друзі. 

Де Ви навчились фотографувати? (курси, фотошкола, майстер-класи, воркшопи чи самонавчання)

Від самого початку це в основному самонавчання. Мені не було важко вчитися усьому самій, оскільки  я люблю те, чим займаюся. Вважаю, що розвиватися в житті потрібно постійно, особливо в цій сфері. Тому згодом ставши фотографом і дотепер я надихаюся відомими фотографами, проходжу корисні воркшопи та семінари.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його обрали?

Основний напрямок у фото це –  фотографування людей. Портрет, індивідуальне фото, love story, фото діток, сімейна фотосесія. Мене надихають щирі та живі емоції, подобається дарувати пам'ять про особливі моменти в житті. Обожнюю створювати атмосферні фотоісторії про людське щастя.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

В житті мене завжди приваблювало щось особливе, те що могло затримати подих  або доторкнутися до самої глибини душі. Одного разу я натрапила на талановитих фотографів. В мене насправді багато улюблених, але розповім  про особливих. 

Американська документальна фотографиня Доротея Ланж – одна з найвпливовіших фотографів XX століття. Її фотографії б’ють в саме серце своєю відвертістю та природністю. Вона зосередила об’єктив на людських стражданнях та труднощах, щоб створити співчутливі та пронизливі портрети людей та місць. Ланж мала  надію вплинути знімками на соціальні та політичні реформи в країні. Коли це більше ніж фото. Коли відчуваєш  всю глибину історії кожної фотографії. Коли розумієш, що це фото живе, в нього є серце та душа.

 Анна-Лу Лейбовіц – американський фотограф-портретист. Мене дуже надихають її роботи. Фотографії поєднують в собі справжність та витонченість. Її роботи особливі, кожне фото надовго затримує погляд та залишається в пам'яті. Кожний кадр розповідає про індивідуальність та красу. Кожне фото сповнене силою, яка заворожує та надихає.

Що Вам допомогло і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Підтримка  рідних та натхнення грає велику роль у моєму розвитку як фотографа. Я часто надихаюсь роботами своїх улюблених фотографів. Обожнюю живі та щирі фото. Люблю аналізувати чужі роботи, це надає багато досвіду. Особливу увагу  надам майстер-класам. Відвідуючи їх, я завжди відкриваю для себе щось нове та незвідане. Адже досконалості немає максимуму. Це шлях до пошуку кращої версії себе, а також натхнення та мотивація, яка рухає тобою.

Чи часто знімаєте у фотостудіях? (Якщо так то назвіть 3 які Вам найбільше подобаються)

Більше люблю фотографувати на природі, але є й улюблені фотостудії в яких я частенько буваю і в які завжди хочеться повертатися:

1) Фотостудія "Lovely"  –  світла та атмосферна фотостудія, яка заворожує своєю неповторністю й унікальністю. Якщо Вам потрібні ніжні та милі фото, то ця студія  дуже хороший вибір.

2) Фотостудія "Upstairs"  –  це одна з небагатьох фотостудій в Києві, яка має дах з хорошим видом на місто. Саме тут можна зробити чуттєві знімки з прекрасним заходом на тлі міста. Особливо така  фотостудія подарує романтику та відкриє всю глибину почуттів для закоханих. 

3) Інтер'єрна фотостудія "Счастье" –  подарує затишні та теплі фото. В ній Ви знайдете багато цікавих деталей. Мила та затишна фотостудія подарує Вам незабутні фото.

Як Ви підбираєте образ для фото сесії?

Образ для фотосесії  –  це гармонійне поєднання місця зйомки, одягу моделей, макіяжу, зачіски і аксесуарів, які використовуються на зйомці.

Правильно підібраний образ – залог успіху гармонійності фото.

Підбираючи образ для фотосесії, я завжди в першу чергу звертаю увагу на те, що він повинен відповідати задуму, гармонічно виглядати по стилістиці, а також відповідати вибраній локації. Я вважаю, що образ повинен доповнювати людину, як особистість, показувати характер і надавати почуття комфорту!

Про що Ви мрієте найбільше на світі?

Найбільше у світі мрію про добро та мир. Щоб люди були добрішими один до одного. Щоб світ став щасливішим. Хочу, щоб не було війн та хвороб.

Що Вам допомагає розуміти, що Ви обрали правильний шлях в житті?

Кожна людина сама обирає собі свій шлях. Я йшла до того шляху, щоб займатися тим, що мені подобається, що мене надихає і я відшукала себе. Я йшла тією дорогою яка мене надихала  і далі продовжує надихати. Фотографія мене надихає, дає енергію, дарує новий подих на життя. Знаю одне, багато енергії в душі й хочеться поділитися своєю частинкою тепла та розфарбувати весь світ яскравими фарбами!


Фотограф Nadya Lutsenko

Місто: Київ