Життя Ірини Кузняк з середини
Сьогодні ми поговоримо про те яким має бути фотограф? Ірина Кузняк — це людина яка не просто є фотографинею на вашому святі. Вона людина, яка хвилюється разом з вами, вона знає чого ви хочете і найголовнішою її якістю є те, що вона вміє зобразити те ким ви хочете бути на фотографії.
Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?
З самого початку фотографія довгий час була моїм хобі. Пригадую як 5 років тому за гроші з стипендії купила собі свій перший фотоапарат. Він був не дзеркальним та досить простеньким. Проте це не завадило мені ходити і все навкруги фотографувати. І вже зовсім скоро мені випала нагода по-фотографувати важливу подію, а саме Розпис мого брата. Вийшло звісно випадково, так як в день перед розписом захворів їхній фотограф, проте вони не розгубились і тут же попросили мене відфотографувати їхнє свято. З того часу моя любов до фото тільки зростала і я вже пробувала все частіше фотографувати людей. І вже от 2 роки як я працюю фотографом.
На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, світло)
Починала я з фірми Canon, тоді ще Canon 1100, проте на даний момент в мене вся техніка Nikon. Зараз я знімаю на Nikon D 610 - це досить хороша камера, об’єктив Nikkor 50mm f/1.8G , також в планах хочу купити Nikkor 85 mm f/1.8G, тому що вже незабаром розпочнеться весільний сезон.
Чи відвідували ви фотошколу чи навчались самостійно?
В мене особисто така позиція, щоб навчитись фотографувати перш за все потрібно хотіти. Я вважаю, що фотошкола це вже пережитки минулого. Маю вагомий доказ, чому. Ми живемо в XXI столітті, де є повноцінний доступ до інтернет джерел в яких тільки лінива особа не навчиться чогось. Я вчилась сама, адже моя допитливість та бажання вдосконалюватись привели мене до теперішніх результатів. Є дуже багато курсів, онлайн вебінарів де можна знайти потрібну інформацію.
Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його обрали?
Основними моїми напрямками в фотографії є весільна та сімейна фотографія, адже в цих нішах ти маєш змогу проживати весь спектр емоцій від зародження сім’ї до радості батьківства. Інколи молодята мені кажуть, що коли я поряд вони заспокоюються і це так приємно. Бути сімейним фотографом це наче стати повноцінним членом сім’ї і переживати всі важливі миті разом. Я надаю перевагу Life style фото де переважають емоції, а не постановка. Я дуже люблю знімати великі плани особливо портрети, де в погляді можна прочитати внутрішній світ людини.
Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?
Я завжди стараюсь слідкувати тільки за особливими людьми, які багато чого досягли в напрямку, який мені близький. І одним з таких фотографів є Володимир Іваш, він не боїться ділитись своїми навичками, інформацією, та надихати інших фотографів своїми роботами.
Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?
До критики я відношусь дуже обережно, бо я за те щоб була присутня конструктивна критика. Тому напевно зразу ж враховую від кого її можна врахувати, а він від кого не варто. В мене звісно також була критика, особливо тоді коли я тільки починала. Тоді я сама ходила і запитувала, щоб мені сказали з точки зору, світла, техніки, ретуші.
Також часто аналізую роботи своїх колег не тільки з технічної точки зору, а й з точки зору клієнта. Тому що я розумію, що є важливим для клієнта, адже йому абсолютно без різниці технічна сторона, клієнт просто хоче гарно виглядати на фото.
Чим захоплюєтесь, крім фотографії?
Знаючи мене напевно можна сказати, що я людина яка постійно захоплюється чимось новим. Тобто я можу один день захоплюватись одним, а вже наступного дня зовсім іншим. На даний момент, що є таким найтривалішим це танці та активні види відпочинку, адже я зовсім не з тих людей, яким би тільки серіальчик і попкорн і всі задоволені, ні я люблю у вільний час сходити в зал потренуватись, адже так важливо в роботі фотографа. Тому що фотограф це не тільки рух, це й години обробки фото після зйомки.
Чи знімали ви закордоном?
Поки що ні, але вже цього року маю в планах відфотографувати дві фотосесії Love story в Польщі в місті Кракові.
Чи часто знімаєте у фотостудіях? Якщо так то назвіть 3 основнці.
У фотостудіях я знімаю переважно зимою, тому що саме тоді розпочинаються новорічні зйомки, ялиночки, подаруночки, іграшки всі в очікуванні свят, люблю це все. Для мене є дуже важливою атмосфера в студії, тому з радістю поділюсь одними з найкращих студії Львова. Перше місце для мене має фотосутдія Violet Art - там є надзвичайні три зали, абсолютно не схожі між собою, кожен зал по-своєму чудовий. Друга фотостудія — це Veranda. Третя є новою, вона з’явилася в серпні 2018 року — це фотостудія FreeDom, дійсно дуже творчо створена студія, в ній є багато цікавих елементів декору яких я не бачила в інших студіях.
Чи є у вас мрія? (Якщо так то про що вона?)
Я вже давно мрію полетіти в Нью-Йорк і це не для того, щоб фотографувати, а більше для того, щоб побути в тій атмосфері великого міста, щоб відчути всю культуру яке воно несе з собою, щоб поспілкуватися з мешканцями.
З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)
Так я погоджуюсь з твердженням, що хороша камера це круто, тому що вона може дати кращий результат ніж камера яка коштує дешевше, проте я не можу сказати, що варто починати з камери за 1000$. Чому запитаєте ви мене, та тому що в першу чергу тобі треба відчути чи це твоє. Тільки з боку може виглядати, що фотограф — це прийшов кнопочками поклацав і все. Насправді ти прикладаєш дуже багато зусиль над собою в першу чергу, над своїм ростом та розумінням потреб клієнта. На початку, якщо ви таки вирішили, що хочете цим займатись то можна купити камеру за 10 000 гривень з кітовим об'єктивом і цього буде цілком достатньо.
Сьогодні ми дізнаємося більше про життя фотографині Ірини Кузняк