Багатогранний досвід Сергія Іванова

Багатогранний досвід Сергія Іванова

Сьогодні в нас в гостях талановитий та особливий фотограф - Сергій Іванов. Ми отримали велике задоволення спілкуючись з ним, адже він енергійна, позитивна та творча людина, яка завжди знає, що порадити та має що розказати. І саме сьогодні він розкаже нам про свій успіх у фотографії та поділиться інформацією про себе як людину.

Наше таке перше питання. Чому ви обрали портретну зйомку?

В першу чергу, тому що я фотохудожник. Я член спілки фотохудожників України і вважаю, що портрет зняти дуже складно. Для цього потрібно прикласти максимум зусиль. Фотографія - це не тільки робота з людиною, а ще і робота в передачі настрою за допомогою технічних засобів, таких як композиція, сюжет, світло та інших, щоб відобразити те, що хоче клієнт.  Я думаю, що Портрет - це дуже складний жанр і в цьому вся його краса. Інші жанри також складні, але портрети мають особливу душу і зміст, тому дуже круто, коли ти не просто фотографуєш портрет людини, а можеш передати його суть і розповісти ним історію цієї людини.

Де знаходите своїх моделей?

Як правило це люди, які бачили мої роботи. Клієнти зазвичай шукають щось оригінальне та цікаве, тому і звертаються до мене. Мої портрети дуже відрізняються від тих, які роблять інші фотографи. Люди з радістю готові спробувати мій стиль зйомки через те, що їм цікаво,  як вони будуть виглядати, чи з'являються нові додаткові деталі і наскільки цікавою, смисловою вийде фотографія. Щодо того, де найчастіше мене знаходять клієнти, то це соціальні мережі, а також сарафанне радіо.

Також часто мені задають таке питання: «Чи відмовляю я комусь в зйомці?» Я пишаюся тим, що ніколи нікому не відмовляю. Я завжди працюю з будь-якою людиною, тому що для мене це - виклик: чи зможу цю людину зробити ще цікавішою, ніж вона собі думає? Мені цікаво уявляти, наскільки я можу розкрити свої можливості і доказати собі і людині,  яка мене запросила, що це буде дуже і дуже оригінально та цікаво.

Чи у є Вас хобі?) Що це?

Звісно хобі є. Я вважаю, якщо ти творча людина, то повинен обов’язково мати хобі, яке б рухало тебе в творчому напрямку. Я обожнюю слухати музику і в мене немає жодного жанру, який я б не любив, тому музика завжди надихає мене. Також як і всім чоловікам, мені подобається ходити на рибалку та дуже люблю їздити на велосипеді, тому я завжди люблю відкривати для себе щось нове, нові пейзажі та насолоджуватись і надихатись ними.

Щодо зйомки. Чи була у Вас така зйомка, яку Ви запам’ятали надовго?

В минулому році, в Чікаго я фотографував портрети зірок групи, яку створила гітаристка співака Майкла Джексона і яка в Штатах стала досить популярною. Вона запросила мене, пофотографувати її та її групу. Для мене це було великим здивуванням тому, що я ніколи не міг собі уявити, що хтось з Америки мені напише чи запросить  мене знімати. Відпрацював я з ними професіонально звісно – це моя робота, це те що я люблю робити, тому вони залишились задоволені та щасливі.

Скільки років/місяців/днів тому Ви відкрили свою формулу успішних кадрів?

Я вже 12 років працюю в своєму стилі. Взагалі фотографією займаюсь років 15. Проблема була в тому, що в першу чергу я пробував повторити багатьох американських фотожурналістів, які працювали в документальному стилі і всі свої зйомки проводив в цьому стилі. Але коли я прийшов в фотографію то побачив, що дуже багато фотографів роблять щось схоже і зрозумів, що на фото-ринку буде важко виділитись на їх фоні і для цього потрібно щось оригінальне. По професії я художник і мені вдалось втілити всі свої навички в фотографії. Якщо раніше я чітко розділяв фотографію та художній напрям, то зараз намагаюсь знайти золоту середину між фото та картиною. Дійшовши до того свого стилю, який відображає фото, як щось нове та цікаве.  На даний момент я досить таки відомий, багато хто впізнає мої роботи, навіть присилають фотографії чужих авторів і кажуть, що це мої роботи. Хоча насправді це не так, та я дуже радий що в людей виходить щось схоже на мій стиль. Для мене це і є ознакою того, що у мене є свій стиль, який багатьом подобається.

Які місця для фотосесії ви би порадили у місті в якому проживаєте?

Це питання звісно філософське. Багато хто думає, що фотографія гарна виходить тоді, коли немає ніякого фону і беруть об’єктив 70/200, і роблять фон розмитий. Деякі вважають, що важливі деталі, тому беруть ширококутній об’єктив і знімають все. Я можу тільки одне сказати, що в першу чергу потрібно, щоб фотограф для себе визначив, що він хоче показати своєю роботою, який настрій передати і чи потрібні деталі. Місце зйомок обирається під вид зйомки. Я ретельно обираю та маю декілька цікавих та оригінальних місць для будь якої зйомки. Мій тип зйомки високопрофесійний, таким чином я дивуюсь, коли люди кажуть, що в нашому місті немає гарних місць для фотосесії. Але я вважаю, що кожному місці можна знайти куточок, в якому буде затишно та прекрасно.

Чи знімаєте ви для глянцевих журналів?

Скажу прямо - замовлень для тих видань я не робив. Знаю точно, що мої  фотографії публікують в глянцевих журналах як правило весільного напрямку. Це  українські журнали, російські, було навіть в Китаї і в інших Європейських країнах. Видавництва які друкують мої фото вважають їх дуже оригінальними.

Які поради, ви б могли дати для початківців?

Я дуже люблю ділитись досвідом, адже багато чого перепробував на собі та все ще вчусь.

  1. В першу чергу не потрібно відділяти фото від картини. Хоч технічне виконання зовсім різне,  але всi художнi елементи спiльнi.

  2. В другу чергу, для того щоб знімати в різних напрямках вам потрібно розпочати зi знайомства з роботами художникiв - це моя думка. Для того щоб знайти натхнення, адже воно вам знадобиться, спілкуйтесь з художниками та фотографами, відвідуйте картинні галереї, фотовиставки, обговорюйте все побачене в живу. Ви повинні вміти виразити побачені емоції в голос. Таким чином ви себе неймовірно сильно вдосконалите.

  3. Для тих в кого немає можливості відвідувати фотовиставки чи будь які інші заходи, слідкуйте в інтернеті за художниками та фотографами, і також все це озвучуйте. А ще краще якщо є можливість, то  збирайтесь з колегами хоча б раз в місяць та обговорюйте новинки в світі фотографії, поділіться досвідом, знаходьте свої відмінності від інших, вчіться того, що ви не вмієте, позичайте деталі і завдяки цьому ви знайдете свій стиль.

  4. Наступна і дуже важлива порада - працюйте над своїм стилем! Що швидше ви почнете, тим кращим, оригінальним та більш забезпеченим  фотографом ви станете.

  5. І ніколи не забувайте, навіть якщо у вас немає фотоапарату, ви завжди можете фотографувати не менш професійно на телефон, адже сучасні можливості повноцінно це підтримують. Робіть фото для себе, в першу чергу, щоб фото сподобались вам, тоді вони сподобаються і іншим.

  • І останнє запитання: як ставитеся до майстер-класів в області фотографії? Відвідували подібні заходи?

Для всіх тих хто ще не відвідував майстер класи, воркшопи, конференції, я насправді дуже раджу наздоганяти пропущене. Коли я починав свій шлях в фотографії я відвідав більше 10 воркшопів. Я завжди стараюсь вчитись та самовдосконалюватись, таким чином зараз вже маю декілька програм своїх воркшопів, які я організовую. Якщо на даний момент ти вважаєш, що все робиш ідеально, то воно ніби й добре, проте пройде трошки часу і ти побачиш, що світ швидкими темпами йде вперед, а ти зупинився. Завжди потрібно розвиватись, новинки в технічному руслі розвиваються швидше ніж ти можеш собі уявити. В творчому плані також може піти занепад, якщо не поновлювати свої знання. Тому і потрібно відвідувати воркшопи, майстер-класи, форуми, конференції і так далі, адже тільки на таких зустрічах можна дізнатись найбільше інформації про світ фотографії.

Наприклад я зі свого досвіду можу розказати про переваги воркшопів для фотографів. Це в першу чергу навчання, спілкування з майстром чи тренером, це якісний та конструктивний фідбек, це мотивація та натхнення. Ще це можливість дізнатись чому я кращий, чому мені мають платити високу ціну і що мені для цього потрібно зробити. Бажано регулярно спілкуватися з фотографами та художниками, не соромитися ставити питання про їхнє мистецтво, бо це вас надихатиме на творчий розвиток.

Сьогодні з нами був Сергій Іванов 

Фотограф який знімає в місті Дніпро (Дніпропетровськ)ЗапоріжжяІвано-ФранківськКиївЛьвівОдесаРівнеХарківХмельницькийЧернівці