5 пасток для фотографа, про які не говорять

5 пасток для фотографа, про які не говорять

 Автор Kav Dadfar

Фотографувати легко, але бути фотографом — це зовсім інше. І незалежно від того, чи для вас фотографія є хобі, чи ви працюєте власне фотографом, кожен, хто знімає, неминуче потрапляє у пастку. У всіх професіях є підводні камені, і фотографування не виняток. Тож, з якими проблемами вам доведеться зіштовхнутися та як їх подолати? 

Пастка № 1 — Автоматизм 

Стати професійним фотографом, безумовно, мрія будь-якого новачка. Всі ми прагнемо, щоби нам платили за ту роботу, яку ми обожнюємо. Проте, незалежно від жанру фотографії, на якому ви спеціалізуєтеся, настане час, коли все сприйматиметься як просто робота. Ви розумієте, які фото люблять ваші клієнти, який тип знімків добре продається, тому починаєте видавати зображення як з конвеєра.

Однією з найбільших переваг у фотографії є те, що вона дозволяє вам бути творчими. А коли всі фото схожі… Не дивно, що багато фотографів за деякий час втрачають свою пристрасть до того, що дуже любили. Аби це подолати, придумайте якийсь власний проект, робіть те, що вам подобається, без думки чи ваші роботи хтось купить, чи вони комусь сподобаються. Досліджуйте, експериментуйте зі своїми фото, щоби відродити пристрасть. Чи навіть спробуйте кардинально інший жанр фотографії, бо ж ніколи не знаєш, де знайдеш натхнення. 

Пастка № 2 — Втрата натхнення

Пам’ятаєте, коли ви почали фотографувати? Як захопливо було раптом побачити світ по-іншому, вміти сфотографувати його красиво. Ви легко вставали рано-вранці, чи могли весь день провести в пошуках кадру, яким можна пишатися… Але з часом запал десь дівся. Чи то буденність нас так засмоктує, чи просто змінилися інтереси, але в більшості фотографів настає час усвідомлення, що вже немає завзяття до улюбленої справи. 

Однак, свій захват, азарт можна повернути. Зрештою, щось же було у фотографуванні таке, що вас захопило. Поверніться думками до початку та знайдіть свою іскру. Так, ви дуже виросли як професіонал, але й майстрові не завадить згадати, з чого все почалося. Якщо ви відкрили себе у пейзажній фотографії, а тепер не знімаєте нічого, крім весіль, то поверніться знову до зйомок краєвидів на якийсь час. Окрім роботи над тим, що вас колись надихало, ви інакше поглянете на свою теперішню працю. 

Пастка № 3 — Лінь

Як і в будь-якій роботі, у фотографів бувають дні, коли просто нема енергії для неймовірних фото. Тому зробіть все можливе, щоби ваша робота була виконана добре. До всіх приходить втома, це нормально, просто візьміть вихідний. Але є різниця між потребою вихідного дня, та звичайною лінню. Видатні фотографії вимагають великих зусиль, і якщо ви ліниві, то це дуже відобразиться у вашій роботі.

Наприклад, ви добираєтеся машиною до потрібної локації, тоді як краще було б піти пішки, роздивитися довкола, та пошукати ідеального місця для зйомки. Або ж раніше ви могли прочекати весь день, щоби зловити в об’єктив щось цікавеньке, а тепер вам лінь всидіти на одному місці. Це таки ознаки ліні до роботи. Тому, спитайте себе, що ж змінилося? 

Можливо, вам потрібно відпочити від фотографії, забути про терміни здачі та все, що з цим пов’язане? Багато часу не потрібно, за кілька днів ви зможете відновити сили та визначити подальші цілі.

Пастка № 4 — Грошові питання

Якщо ви зараз працюєте фотографом чи хочете, щоби це стало вашою основною професією, прийде час, коли питання грошей стане визначальним. Це дуже конкурентна галузь, ціни на послуги фотографа стають щоразу нижчими. Коли ви працюєте на себе, то самі мусите забезпечити себе фотоапаратурою, займатися обробкою фото, шукати клієнтів та просувати бізнес. Якщо викинути якусь з цих складових, перестануть працювати й інші. 

Найголовнішим буде вивчити ділову сторону. Як і в будь-якому бізнесі, складіть довгострокову стратегію, щоби кожна гривня, вкладена у справу, повернулася до вас з прибутком. Майте чітке уявлення про те, як розвивати свій бізнес та як діяти в час, коли доходи впадуть. 

Пастка № 5 — Додаток до камери

Будь-який фотограф майже невіддільний від камери. Вона стає ніби продовженням тіла, він завжди готовий зафіксувати гарний момент. Для таких немає гіршого, аніж пропустити цінний кадр, бо нема камери. Проте, це також значить, що такі фотографи не зможуть сповна насолодитися іншими відчуттями, спробувати щось екстремальне, бо їх мозок завжди направлений на пошук гарного кадру. 

Зверніть увагу, що важко поєднати фотографування та сімейне свято. Або ви знімаєте, або вітаєте-обіймаєте родичів, яких давно не бачили. Тому на час відпустки залишайте камеру вдома, може ви й втратите цікаві кадри, але в довгостроковій перспективі так відпочинете, що голова буде «свіжою» і швидше працюватиме. 

Безсумнівно, фотографія може стати не лише захоплюючим хобі, але й професією, справою всього життя. Знайдіть способи постійно себе мотивувати, надихати, насолоджуйтесь тим, що робите.

Оставьте свой комментарий
Комментарий
Имя
Эл. адрес