Він неймовірний, талановитий та й справді герой – фотограф Макс Бурнашев. В цьому світі в кожного є надзвичайна місія і ми більш ніж впевнені, що наш герой її сумлінно виконує. Він невтомно продовжує розвиватись, подорожувати та дарувати молодятам, сім’ям величезну радість яка супроводжуватиме їх все їхнє життя. Макс щирий та відкритий й це ті якості з яких можна вчитись та брати приклад, тому рекомендуємо всім до прочитання інтерв’ю, яким поділився з нами наш герой.

Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

У фотографію я прийшов як графічний дизайнер у 2009-му. Значний час я працював із зображеннями інших людей. Проте вже з часом зрозумів, що мені подобається фотографувати людей. Я починав як студійний фотограф, поступово перетворюючись на весільного та сімейного.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, об’єктив, світло)

Знімаю тільки на Canon – 5DMIII та 5DMII, з набором L-лінійки об’єктивів. У роботі користуюсь спалахами Speedlite 580EXII.

Який у Вас основний напрямок у фото і чому Ви його обрали?

Я фотографую весілля, love story, сімейні фотосесії. Головне для мене – емоції людей, свято, атмосфера яку я намагаюсь передати у фотографіях. Адже, немає нічого важливішого за посмішки чи сльози щастя молодят та їхніх близьких, і саме упіймати такі миті й сфотографувати красиво – і є завдання професіонала.

Як опанували даний вид зйомки?

Я глибоко переконаний, що тільки практика на реальних весіллях, а не постійна участь у воркшопах з підготовленими моделями дає необхідні навички та допомагає прокачатись по-справжньому. Я починав фотографувати весілля як 3-й, потім 2-й і нарешті, 1-ий фотограф, поступово працюючи для портфоліо. Також за декілька років фотографування в Україні я почав працювати й у Європі. Спочатку то були поодинокі замовлення за невеликі гонорари у Німеччині, Польщі, Франції, Іспанії. Але з кожним сезоном я отримував все більше привабливих пропозицій працювати на реальних європейських весіллях, які значно покращують портфоліо, навички, і розвивають у цьому жанрі.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Я із захопленням спостерігаю за творчістю Еміна Кулієва, Джеремі та Еш Парсонсів, Джона Петерсона, обожнюю портрети Енні Лейбовіц та пейзажі Ансела Адамса. Також в Інстаграмі слідкую за багатьма своїми колегами з Італії, Франції, Іспанії, Німеччини, Сполучених Штатів.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? (Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

З кожним наступним сезоном я ставлю собі за мету побувати там, де ніколи не працював. Різноманітність у локаціях надає свіжий погляд на звичні, ті, у яких працюєш постійно. І тоді відкриваєш для себе те, що головне це не локація – а пара, яку фотографуєш, їхні емоції та настрій.

Найкраще це вдається, якщо ти є destination-фотографом і маєш змогу працювати з нареченими у різних країнах, вивчати різні мови та весільні обряди, відкривати для себе постійно щось нове. Я працюю у різних містах України та Європи, і головною моєю «фішкою» є швидкий якісний результат – перші фото з обробкою я віддаю вже наступного дня після весілля, а весь інший матеріал всього за 3 тижні, цінуючи ваш
час! Я намагаюся робити портфоліо-рев’ю у своїх колег, думку і поради яких ціную. Постійно відвідую майстер-класи топових фотографів, вивчаю сучасні тренди та розвиток весільної фотографії.

Чи навчались Ви в Фотошколі? (Якщо так то в якій?) 

Я закінчив Школу Фотохудожників України та маю дипломи слухача курсу основ портретної фотографії та курсу весільного фото. Також, я був слухачем курсу портретної фотографії у школі «Фотомайстер».

Про що ви мрієте найбільше на світі?

Моя найбільша мрія – це припинення всіх військових протистоянь на планеті, відсутність кордонів та бюрократичних перепон для подорожей світом. І щоб кожний займався і заробляв тим, чим найбільше любить займатися.

Що вам допомагає розуміти, що ви обрали правильний шлях в житті?

Коли я чую від своїх клієнтів слова подяки різними мовами за ті фото, що я віддаю, це найбільший мій драйвер розвиватися і надалі. Коли я бачу справжні сльози щастя на обличчі вчорашньої нареченої, коли вона переглядає фото вже наступного дня – це найвища оцінка моєї роботи!

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Під час навчання зі своїми слухачами я завжди приділяю увагу комплекту техніки для фотографа – початківця. Але, насамперед зауважую на тому, що фотографує не камера чи об’єктиви, а людина, яка тримає цю камеру. Від погляду і сприйняття світу якої й народжуються фото. Кнопки «шедевр» немає на жодній з камер))). Тож, по-перше, треба визначитись з тим, кого чи що хоче фотографувати початківець. Якщо портрети, то це повинна бути бажано повноформатна камера з портретним об’єктивом – 35, 50 або 85 мм. Якщо це репортаж, до якого також належить весільна зйомка – це, безумовно, швидкий автофокус, та можливо, змінний фокус. Наприклад, 70-200. Ну, і світлосила повинна бути не менш, ніж 2,8.

Якщо ви плануєте знімати весілля, починати треба з реальних подій, а не воркшопів з підготовленими моделями та всіма умовами для зручної роботи. Не соромтесь йти 2-им, 3-им або 4-им фотографом на реальне весілля – так ви отримаєте безцінний досвід, а не тільки портфоліо.

Фотограф: Макс Бурнашев

Місто:  Київ, Львів, Одеса, Чернівці