Різноманітна, творча та наполеглива Альона Соломаха

Різноманітна, творча та наполеглива Альона Соломаха

На що вас надихає перегляд стареньких альбомів, де ви маленькі на фото, де сім’я зібрана разом? Бо Альона Соломаха не просто розчулилась переглядаючи такі фото, вона вирішила стати однієї з тих людей яка створює такі чарівні спогади. 

Традиційне питання – як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

В дитинстві розглядала сімейні альбоми,  дивилась та захоплювалась тим, як можна реальний світ перенести на папірець і через багато років гортати сторінки і бачити той час, людей, які поруч помудрішали, а на фото ще зовсім молоді. У батьків був фотоапарат Зеніт, але мені він здавався занадто крутим, тому для подорожей давали простий та зручний примітивний Елікон, повністю мануальний. Звичайно, нажаль, дуже рідко були кадри з різкістю. Проте минав час і у 16 років захотілось вже свою техніку, а згодом, вже не уявляла своє життя без фотоапарату (сучасного помічника).

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, світло)

Техніка: фотоапарат Canon 7D, об’єктиви 17-40 мм для пейзажів та зйомок в приміщеннях, 35 мм – портрети, уже подобається малюнок боке, та 70-200 мм – полювання на пташок, проте і людей теж класно ним знімати. Світло люблю натуральне, але не завжди встигаєш познімати взимку з денним світлом, тому можу використовувати штучне.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його вибрали?

Зйомка людей.  Хоч з людиною завжди важко, кожна має свій характер, особливості зовнішності, вимоги, але ж найлегші шляхи годі й шукати. Бо після таких зйомок переходити на предмет чи природу набагато комфортніше, починаєш цінувати свої нерви та час. Але різноплановість обожнюю.

Розкажіть про зйомку яка найбільше запам’яталась, чи є така?

Звичайно, є такі зйомки, нехай їх і не багато, але пам’ять їх фіксує і дає можливість вчитися на помилках, або їх виправляти. Перша зйомка… Хвилюванню не було меж. Це було в студії, дочка хотіла подарувати своєму батькові на день народження спільні фотографії. Чоловік був дуже скутий, не посміхався, траурне обличчя не можна було розбурхати ніякими жартами чи проханнями. Це зараз я можу легко знайти і спільну мову, і дотик до душі, а тоді… просто жах. Тільки під кінець відведенного студією часу вирішила не звертати на тата увагу, почала просто розмовляти з дівчинкою, яка була трохи молодша за мене, сміялися, і тато зрозумів, що все дуже просто, що він звічайна людина, яку люблять і поважають, хочуть класні фото на згадку. Ці 10 хвилин зробили своє діло. Кадри війшли чудові, чуттєві і щирі.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Олександр Ладанівський, Катерина Упіт, Евгенія Павлович, Дан Хечо, Володимир Іваш.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Критика та порада моєї мами, аналіз робіт колег, перегляди класних фото і бажання зробити краще.

Які місця для фотосесії ви би порадили в місті якому проживаєте?

Головне йти та знімати, навіть в самих найвідвідуваніших місцях можна зробити класні знімки. Але я люблю більш дикі місця, якщо замовник покладається на мій вибір. Наприклад кар’єр у місті Гостомель, поля, ліси навкруги Києва.

Чим захоплюєтесь, крім фотографії?

Більше ні нащо не вистачає часу, окрім подорожей.

Чи часто знімаєте закордоном? (Якщо так то де вже знімали?)

Жодного разу, але дуже хотілося б.

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Починайте з тої камери, яка у Вас є в руках. Це може бути навіть телефон. Якщо є можливість купуйте бездзеркальний фотоапарат. Він легкий, але в будь якому разі треба читати інструкцію до свого фотоапарату. Всім різких кадрів, вдячних моделей та цінуйте свій час!

Сьогодні в нас в гостях Альона Соломаха

Фотографиня: Буча, Ірпінь, Київ, Яремче

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта