Портретна зйомка це щось більше ніж просто фотографія

Портретна зйомка це щось більше ніж просто фотографія

Сьогодні в нас в гостях Володимир Тачанський. Це людина, яка точно не шукає легких шляхів. Він говорить, що не вірить в просто талант, а вважає, що навіть талановитим людям потрібно навчатись,  розвиватись та багато працювати.

Чому саме Портрети?

Мені цікаво бачити та передавати суть людей в портретах.
Можете також розказати декілька слів про інші категорії?
Я себе позиціоную як сімейний та весільний фотограф, портрет є невід’ємною частиною фотозйомки людей. Займаюсь також предметною зйомкою, проте це не основний рід моєї діяльності.


 Де знаходите своїх моделей?

Зазвичай це виглядає так, що люди яким потрібні фото, самі мене знаходять. Якщо мені потрібно то я знаходжу моделей, щоб втілити свій задум, мати змогу не спішити, розглянути сутність людини ну і це звісно буде Безкоштовно.

Чи є у Вас хобі?) Що це?)

Моє хобі переросло в мою основну зайнятість.

Скільки часу для вас це було хобі та скільки часу ви займаєтесь фотографією професійно?

Загалом фотографія мені цікава коло 5 років, проте тільки 2,5 років пройшло з того моменту коли я почав отримувати гроші за зйомку.

Щодо фотографій. Чи була у Вас така зйомка, яку Ви запам’ятали надовго?

Так, ми знімали біля 6 годин.  Людина, яку я фотографував, була надзвичайно цікавою і мені хотілось передати цю енергетику на камеру. Це був чемпіон світу з Workout – Віталій Фещук.

Скільки років/місяців/днів тому, Ви відкрили свою формулу успішних кадрів?

Ви знаєте мені здається, якщо фотограф може назвати себе успішним то куди ж йому ще розвиватись. Я, на даному етапі, можу впевнено сказати, що для того, щоб ставати кращим я багато вчусь та працюю.

Ви знаєте за все своє життя я переконався, що не вірю в просто талант, навіть талановитим людям потрібно навчатись, розвиватись та багато працювати.

  Хто для вас являється кумиром у фотографії?

Насправді мені найбільше мені подобаються відомими світові фотографами, такі як Пітер Лімберг, Єнні Лейбовіц, Істон Адамс, Ірвін Пенн, Себастьян Сальгаду, Ричар Аведон, Хельмут Ньютон, Саллі Манн, Єлліотт Єрвітт. Якщо брати тільки портретну фотографію то це Пітер Лімберг, Єнні Лейбовіц, Сью Брайс.

Чому світові фотографи? Думаю тому, що мені хочеться досягати більшого ніж те що я бачу і роблю на даний час.

Я знаю, що в нас в Україні є достойні фотографи, проте я шукаю чогось більшого, чогось свого.

Ви знаєте портрет для мене це не просто фотографія це щось більше, це вміння відчувати та передавати емоції, психологічний стан людини. Це не просто, насправді, для справжнього портрету  потрібно багато підготовки і досвіду.

Які місця для фотографії ви би порадили в Хмельницькому?

Тут вже все залежить від клієнта, проте я б радив, якщо гарна погода то чому б не відзняти серію фотографій на вулиці, адже там насправді виходять найщиріші, найпрекрасніші, різнопланові  фото. В Хмельницькому є два парки, набережна річки Південний Буг. Якщо ж погода погана то можна забігти в тематичні кафе, ресторани або ж фотостудії.

Насправді я не дуже люблю фотостудії, можливо це пов’язано з тим що в Хмельницькому не такий великий вибір цікавих, просторих фотостудій та інтер’єрів, проте не можу сказати, що жодного разу не знімав в фотостудії. Є одна фотостудія, яка на мою думку, виділяється наявністю природнього освітлення,  та простими інтер’єрами – це фотостудія ­ Roof.

Які поради, ви б могли дати для початківців?

Дуже прості насправді, потрібно завжди вчитись і працювати. Якщо людина задає собі питання купити дорогу техніку чи витратити ці кошти на навчання, то я однозначно раджу витратити на навчання. Адже компанії, які продають фото техніку точно знають, що таке маркетинг і відмінно працюють над цим, а ми купуємось на їх пропозиції, втрачаючи можливість навчатись. Техніка, на даний час, на такому рівні, що відносно не дорога камера, знімає не гірше від дорого аналогу. Головне – фотограф.

 І останнє запитання: як ставитеся до майстер-класів в області фотографії? Відвідували подібні заходи?

Позитивно, так звісно. Коли є можливість я однозначно відвідую майстер-класи та тематичні конференції. Проте, щоб би ви розуміли їжджу я туди не для того, щоб робити фото та навчитись робити його таким як зробив його автор, а для того, щоб поспілкуватись, дізнатись чим автор керувався при створенні цього фото, яка в нього філософія і що він за людина. Ті люди які їдуть на майстер-клас з метою навчитись фотографувати, чи просто подивитись як людина знімає, щоб пізніше спробувати так же ж як вона, роблять велику помилку. Для того, щоб майстер-клас приніс користь, потрібно підходити до цього трошки по іншому, а саме потрібно зрозуміти чому ця людина робить так, а не інакше, отримати заряд мотивації від цієї людини. Тому в першу чергу потрібно ретельно вибирати чий саме майстер-клас Ви хочете відвідати. А техніка це вже інше, якщо ви на даний момент не можете дозволити собі таку техніку як в тієї людини не засмучуйтесь, адже навіть маючи ту техніку ви все одно не зможете зняти саме так як та людина, напевно тому, що у вас інші погляди, інший стиль та внутрішній світ.


Сьогодні в нас в гостях Володимир Тачанський

Фотограф:  Вінниця, Київ, Львів, Хмельницький

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта