Поради як не загубити свою творчість

Поради як не загубити свою творчість

Сьогодні ми поговоримо про мрії і проте як втілити їх в життя і ніхто нам краще про це не розповість як Елена Шевчук. Це людина яка впевнено та відповідально крокує до своєї мети, яка знає як втілити свою творічіть в реальність. 

Традиційне питання – як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Мабудь це таке питання на яке дуже важко відповісти.  Я завжди мріяла малювати, але чомусь не вийшло втілити це в життя. Тому завжди була така мрія почати фотографувати. В далекому 2008 році чоловік придбав цифровичок Sony, він тожі був дуже класний, у нього було багато функцій. Так почалися мої перші кроки. Спочатку це були котики, собачки, листочки. Потім трохи закинула своє хоббі, було навчання на першому місці. В 2012 році я сказала чоловіку, що хочу нормальний фотоапарат, тому що бажаю продовжувати вчитися фотографувати. В 2013 році я випадково ( це я так тоді подумала, але ж ми всі знаємо, що випадковостей не буває ) натикаюсь на рекламу фотошколи.  Відтоді моє хоббі все більше переростає в дещо більше. В 2014 році я вже починаю фотографувати людей, дуже люблю дарувати гарні спогади, зберігати яскраві емоції.  Можна сказати, що на комерцій основі я працюю 4 роки.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, світло)

Можна сказати, що перший фотоаппарат був Sony, нажаль модель не пам’ятаю. Потім була камера з самих простих моделей, це Nikon D3100 з об’ективом 55-300. Поки було навчання, експериментування, тому ця камера підходила. Потім прийняла рішення, що вже вона не може зробити, те що я хочу. Не може втілити мої задумки і задачі. Було прийняте рішення купити камеру більш кращого рівня, трохи почала вже заробляти кошти ( не великі, але вже могла з гордістю докласти до нового фотоапарату). Тому вибір був зроблений на користь Nikon, чомусь не подобалось мені як лягає в руку Canon. Так був придбаний фотоапарат Nikon D7100 з об’ективом 18-105 mm та  35 mm. Він мені служив десь до травня 2018 року, потім був придбаний Nikon d7200. Оптику іноді беру на прокат. Світло це зовнішній спалах, в студіях студійне світло. Нещодавно собі предбала софтбокс.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його вибрали?

Беру різного виду зйомки, подобається експериментувати. Але більше всього люблю сімейні фотозйомки, дуже кайфую від них. Фотографую діток від 1 року, до 1 року зазвичай не беру, не дуже подобається. Ще дуже люблю фотографувати вагітних, це так ніжно і мило. Звичайно в фотографії основний прибуток це весілля.

Розкажіть про зйомку яка найбільше запам’яталась, чи є така?

За всі роки фотографування було багато зйомок, всі вони різні і цікаві. Мабуть такою була із останніх зйомок, була сім’я – родина творча. Двое дівчаток одній років 9, іншій 4. Менша відмовлялась фотографуваться, дітки іноді бояться фотографів, з ними налагоджуєшь котакт поступово і не нав’язливо, і тут батьки згадують, що обіцяли увімкнути “Лунтіка” думаю батьки мене зрозуміють. Але  ж мені треба, щоб були всі на фото, я згадую що на телефоні був “Лунтік”, бо своїм завантажувала для перегляду в дорозі.  І тут тримаючи телефон в одній руці, фотік в іншій починаю фотографувати, це дуже кумедно виглядало зі сторони, фото вийшли класні. Дуже було не зручно фотографувати, ще так ніколи не робила, але що не зробиш для гарних фото. Ще одна зйомка була, фраза з якої згадується і досі ( зйомка була десь роки 2 тому назад). Фотографувала сім’ю, і хлопчик ну ніяк не хотів хоча б 1 хвилину всидіти на місці. Фотографувалися у парку, там дуже багато білочок було. І тут малий, бачить білочку і кричить “У тьоті бєлочка, мама у тьоті бєлочка”. Досі згадую з посмішкою

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Мабуть конкретно когось не має. Якщо треба натхнення то шукаю в мережах там дуже багато фотографів. На сайтах розміщена велика кількість кращих фоторобіт, там і черпаю натхнення. Якщо це портретна зйомка, то за часів навчання, нам показували відомих фотографів в цій сфері. Найбільш запам’ятався Джимі Нельсон та Сараханов Сергій.

Ви закінчували курси?
Так я навчалась в Черкаській школі фотографії під керівництвом Маламужа Олександра, потім вирішила що буде корисним для себе вдосконалити навики по студійному портрету в “Школе мастерства Алескандра Минаева”.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Майстер-класи нажаль не відвідувала жодного разу. Але в планах відвідати мастер-клас Іллі Двояковського, подобається як він передає кольри на своїх фото. Що допомагає розвиватися? То це постійний пошук інформації по обробці, поради колег. А дуже великим поштовхом ставати краще, так це – читати гарні відгуки своїх кліентів. Бачити що вони замовлять холсти, щоб прекрасити будівлю. Критика – дуже важлива для мене, так як це пошук чогось нового для себе і саморозвиток!

Які місця для фотосесії ви би порадили в місті якому проживаєте?

Насправді місць дуже багато є цікавих. Черкаси розташовані біля річки Дніпра. Тому біля води можна зробити багато гарних фото! А парк “Сосновий бір” вражає своею красою.

Чим захоплюєтесь, крім фотографії?

Моя донька ходить в художню школу, тому я разом з нею трохи малюю.  А ще я мама в декреті

Чи часто знімаєте закордоном? (Якщо так то де вже знімали?)

Нажаль ще не знімала, але дуже хотілося би. Закордонний паспорт є, а от познімати якось не випадало змоги. Я щей мама двох дівчаток тому, поки не маю змоги кудись поїхати.

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?

Що можу сказати з цього приводу  – це вічне питання  Nikon чи Canon. Моя вам порада виберіть ту камеру яка ляже вам в руку і буде зручна для Вас! Якщо вже купили фотоапарат то гарно вивчіть інструкцію свого друга бо  в нього є такі можливості про які ти можеш навіть не знати з першого погляду.

Сьогодні про мрії Елена Шевчук

Фотограф:  Сміла, Черкаси

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта