Подорож до "Ока Карпат"

Подорож до “Ока Карпат”

Прокинувшись о 5:00, швидко поснідавши та зібравши необхідні речі, я та моя сім’я вирушили на природу, а саме на озеро Синевир. Про нього існує багато легенд та переповідок. Я чула багато відгуків. Тому вибір місця був очевидним 🙂 
Як пише всіма школярами улюблена Вікіпедія, то Синеви́р (інші назви — Синєви́рМорське Око) — найбільше озеро Українських Карпат. Розташоване в Міжгірському районі Закарпатської області, в гірському масиві Внутрішні Ґорґани. Входить до складу Національного природного парку «Синевир». Озеро вважається найцікавішим об’єктом Національного природного парку «Синевир» і є однією з візитних карток Українських Карпат. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, має середню площу 4—5 гектарів, його середня глибина становить 8—10 м, максимальна — 22-24 м Через висоту над рівнем моря і порівняну глибоководність навіть у найтепліші дні прогріваються лише верхні 1—2 метри озера. Згідно з легендою,  мальовниче озеро утворилося від потоку сліз графської доньки Синь на місці, де її коханого, простого верховинського пастуха Вира, за наказом графа було вбито кам’яною брилою за його жебрацьке походження. (Куди ж без романтики і драми в гуцульських легендах?) 

Досить теорії, переходимо до практики) Мої поради щодо подорожі і перебування на Синевирі 🙂

 • Як дістатися?
        Якщо ви на машині, то не їдьте через Долину, бо так коротше! Дорога вбита геть. Там хоч і дикий ліс, але є залишки асфальту. Ми 30 км їхали 2 години. Краще через Хуст, потім Міжгір’я і звідти до с.Синевирська Поляна і ще 15 км до самого заповідника
        Якщо ж ви поїздом чи іншим громадським транспортом, то вам необхідно доїхати до Хуста або Рахова (є поїзд і автобус) і звідти до Міжгір’я (або є прямі автобуси до Синевиру). 
 • Що з собою взяти?
       Теплі речі. Навіть у спеку +35 на Синевирі максимум 25 і зазвичай вітряно. Візьміть додатковукофтину і плед щоб не холодно було сидіти.
       Дощовик. В Карпатах погода мінлива. Краще передбачити, ніж недогледіти.
        Їжа. Є облаштовані альтанки та місця для багаття прямо на території парку.
       Змінні шкарпетки. Так, там волого, тому, провсяк випадок, захопіть шкарпетки 
 • Вартість- все платно. Від дитини старше 12 років до весільної фотозйомки. За вхід з людини 15 гривень + машина 40. Також альтанки теж платні.
 • На що не варто витрачати час і гроші? 
        Озеро – дуже туристичне місце. Не купуйте “варення” з ялівцю, шипшини і т.д. Насправді там лише цукор, барвник і ароматизатор. Більше нічого (або дай бог). Те ж саме стосується чаїв, грибів, вина і настійок. На мою думку, єдине, що варте грошей- це подорож до острівця всередині озера.
 • Що ще цікавого недалеко?
  Також дууже раджу відвідати Центр рекреації карпатських бурих ведмедів. Повірте ви будете спочатку дуже раді чи налякані, а коли дізнаєтеся історію кожного з величних створінь, підете зі слізьми на очах
 • Сподіваюся мої поради вам допоможуть 😉 
  Ваша, Анастасія- Софія Щаслива 😉 
  Шукайте у фейсбуці та інстаграмі))

  Залиште свій коментар
  Коментарі
  Ім'я
  Електронна пошта