Персонал на весілля

Персонал на весілля

Що важливо, а що ні. Де знайти потрібних професіоналів. Як домовитися зі всіма і отримати саме те, що вам потрібно. 
 

Частина І: Фото та відео. 
Ви задумувалися хоча б раз серйозно про те, для чого вам насправді весільні медіа? 
Правда, відлучившись на декілька секунд від тексту, задайте собі зараз ці питання і дайте чітку відповідь для себе. 

Чесно кажучи, коли я одружувалася, сама до кінця не розуміла, а просто на підсвідомому рівні думала, про те, яке же це весілля без фотографій і відео, і так само на підсвідомому рівні обирала для себе тих, чиї картинки і ролики справили хороше враження. 

Зараз, за довгий час роботи у цій сфері, я точно знаю одне – фото і відео на весіллі не для аватарок, і не для того, аби похвалитися друзям масштабами вашого свята. 
Найперше і найголовніше завдання фотографа і відеографа, запам’ятайте це, і керуйтеся цим при виборі персоналу! Найголовніше їхнє завдання – це залишити для вас якісні спогади про цей день! 
Під якісними, я маю на увазі добре виконану роботу у відповідності до свого портфоліо. 

Зауважте також один важливий момент. Він простий і очевидний, але багато хто саме через цю очевидність забуває про нього. 
Ви можете зробити весілля без фото та відео. Але цим самим ви залишаєте себе без можливості побачити в майбутньому цей день збоку, з іншими емоціями, підняти з глибин пам’яті дрібниці, про які ви забули. Та і зрештою, просто позбавляєте себе приємних емоцій, які б виникали щоразу при перегляді. 
Дехто каже: мені друг зніме, в нього є фотоапарат. Головна помилка такого підходу в тому, що зазвичай друг, не знаючи елементарних правил репортажу і не маючи відповідно направленої техніки, зрештою віддасть вам просто портрети біля фотостіни з усіма гостями і ще декілька фоток на природі, куди ви поїдете на зйомку після вінчання. А це, повірте мені, абсолютно нічого вам не нагадає про цей день. 

Головне ж завдання весільних медіа – передати атмосферу дня. Що таке атмосфера дня? – скажете ви. І я вам відповім. Це настрій. Елементарне бачення того, чи вдалося зробити душевні посиденьки, чи відривну п’яну тусовку, чи наречені були задоволені, а чи втомлені, чи гостям хотілося швидше додому, або ж навпаки, танцювати до ранку. 
Своя атмосфера присутня у кожному подібному скупченні людей, і хороша вона чи погана визначають самі люди. Для когось хороша атмосфера – це відривна вечірка, а для когось навпаки, душевність, спокій і розмови. Завдання ж якісного медіа – показати саме ту амосферу, яка була присутня на вашому весіллі, не залежно від того, яка вона була. 
Багато хто говорить про стиль. Мовляв, я відеограф, це такий мій стиль фільму. І всі свої фільми в однаковій манері, під однакову музику, з однаковим рваним монтажем називає роботами з дотриманням стилю. Фотограф може тисячу разів зробити вам гарні знімки з фотосесії на природі, але не вважати важливим момент, коли ваша мама плакала від щастя, коли говорила слова привітання. Це не стиль, на мою думку, а елементарне нерозуміння того, як показати цей день таким, яким він був, а не таким, яким вони його побачили.

Варто розуміти ще один важливий момент – фото і відео це абсолютно різні речі. Відеограф не може взяти і стати на день фотографом, і навпаки. Це можна зрівняти з тим, що якби швачку попросили на день стати бухгалтером. 
Фотограф ловить статичні моменти. Моменти ці, окрім емоційного насичення, мусять бути композиційно правильні і бажано не містити лишньої інформації, яка відволікає. Відео ж, це робота з динамікою. Динаміка в репортажному кадрі багато що вибачає в плані композиції, це поперше, а подруге, динаміка насичує кадр сенсом. У фотографа і відеографа різні завдання і в кожого по своєму важливі. Завдання відео – якісно поєднати зорове та звукове сприйняття відеоряду, фотографа ж – зловити якнайбільше емоційно насичених моментів. 
Відеограф передає плинність події, фотограф показує що було цікавого. В свою чергу, завданням відеографа уже на виході фільму, зробити з відзнятого матеріалу відеоряд, який в цілості своїй залишить велике емоційне задоволення від перегляду. Для цього відео підкреслюється музичними композиціями з відповідним настроєм та словами з відповідним сенсом. 

Що вам робити, для того, аби потім бути задоволеними роботою медіа? 
Найперше – в інтернеті знайти декілька варіантів весільних фотографів та відеографів. Проглянувши портфоліо, зрозуміти, які кадри та відеоряд викликають у вас моральне задоволення та приємні емоції. Це важливо. Просто красива картинка – оманлива. Красиво відзняти і сфотографувати зараз можуть тисячі. Відбирати поміж краси емоційне навантаження – одиниці. 
Простий варіант вибору для мене особисто: якщо під час перегляду відео у вас виникають сльози чи радість, це хороший відеоряд. Якщо лише красива картинка – це просто якісна техніка. У фотографів є такий термін – вау-ефект. Це коли ви дивитесь знімок, і важко відірватися, таке собі ВАУ споглядання. Так от, коли більшість знімків фотографа викликають у вас вау споглядання, значить це той фотограф, якого ви шукали. Просто красиві знімки можна зробити просто хорошою технікою, але їх хочеться швидко перегортати. 

Що ж коли ви запитуєте ціну, і розумієте, що це вам занадто дорого? 
Спілкування дуже часто вирішує цю проблему. Головне, як і всюди врізних життєвих ситуаціях, не нагліти, а пояснювати ситуацію так, як воно є. Можна за меншу ціну замовити менше годин зйомки, узгодивши, що саме для вас важливіше, і поговоривши з фотографом та відео, наскільки, з їхньго досвіду ті чи інші частини дня важливі для зйомки. А можна і просто попросити знижку, або сказати бюджет який ви готові заплатити, і що вам може запропонувати зі своїх послуг фотограф чи відеограф. Дуже часто таким чином виходять найвигідніші угоди для вас і по ціні і по якості. 

Вибравши для себе людину, з якою ви готові працювати, важливо порозмовляти вживу. В крайньому випадку, по скайпу. Живе спілкування дозволяє багато що зрозуміти. Наприклад, чи зручно вам буде провести цілий день з цими людьми, чи розуміють вони ваші інтереси та світогляд. 
Також на зустрічі важливо узгодити робочі нюанси, такі як терміни віддачі, кількість годин роботи та знімків, довжину фільму, технічні нюанси, можливо якісь ваші особисті вимоги, та вимоги персоналу до вас. Це важливо для того, аби надалі не виниикало непорозумінь. 

Знаєте, якщо ваше кохання дійсно велике, і ви хотіли б запам’ятати себе такими, хотіли б аби потім через якусь кількість років, ці знімки та відео побачили інші люди, ваші рідні – тоді фотографи і відеографи це той персонал, яким потрібно жертвувати в останню чергу. 
Весілля це не свято алкоголю і не фестиваль їжі. Це насамперед свято теплих зустрічей і щирих розмов, свято вашої краси, молодості, великої любові і воз’єднання сімей. 
Про такі моменти важливо не забувати.

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта