Сьогодні ми поговоримо про категорію яка зароджує та розвиває любов – Love Story І розповість нам про неї Дар’я Саліна – неймовірна людина та прекрасна фотографиня. Її фотографії надихають та заряджають енергією.

Традиційне питання – як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Мабуть, немає сенсу описувати любительскі починання та експерименти з плівкою на радянську камеру. Мій батько в молодості захоплювався фотографією, знімав наші подорожі на плівку, потім ми разом сиділи в світлі червоної лампи у ванні та проявляли фотознімки. Для себе я використовувала фотографії більше як доповнення до своєї основної професії художника. Професійно займатися фотозйомкою ми вирішили разом з моїм чоловіком у 2006 році. І все почалося з придбання нашої першої цифрової камери Canon 350D та першої зйомки за гроші – весілля.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, світло)

Моїм коханням назавжди став Canon. Не питайте чому) Користуюсь вже досить старенькими MarkII та MarkIII, різними обїєктивами L серії, як фіксами, так і зумами – тут у мене завжди є вибір серед них, дівлячись що та в яких умовах і яку картинку мені треба зніяти. Активно користуюсь спалахом і фото ліхтарем.

Чому Ви обрали категорію Love story ?

Відносини між двома у кадрі, стосунки та події, що відбуваються навколо них – це завжди цікаво. Кохання та його прояви у кожної пари неповторні. Комусь достатньо ніжно триматись за ручку, а для когось – це вибух емоцій та енергій. Тому історія ця безкінечна та багатогранна. До того ж, це дуже цікава частина сімейного альбому, довжиною в життя.

Який у Вас основний напрямок в фото ?

Весільна та сімейна фотографія.

Розкажіть про зйомку яка найбільше запам’яталась, чи є така?

Їх дуже багато і всі вони цікаві по своєму. Але є для мене одна особлива. Цей проект довго лежав у нас на поличці, в списку «потрібно обов’язково зробити». Я дуже люблю травень, і не тільки за те, що це вже справжня весна і скоро літо, а за те відчуття прекрасного, коли на кожному кроці квітне бузок і цей аромат просто п’янить! А ще – це спогади з моєї художньої академічного освіти. У постійній метушні перед літньою сесією, я так і не встигла написати портрет моделі, що потопає в бузкових хмарах … А рік тому я все ж  таки вирішила надолужити це хоча б частково, проте вже у вигляді фото історії.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Я дуже люблю роботи фотографа Саллі Манн, її баченна дитячого світу, сімейних стосунків та мистецтва. Фоторепортаж Сергія Максимішина та Олександра Петросяна. Стріт-фотографія Вівіан Майєр.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Накраще допомагає перегляд світових шедеврів кіно, відвідування картинних галерей, виставок, музеїв, театр, спілкування з неординарними особистостями, подорожі і нові враження.

Які місця для фотосесії, ви можете порадити у вашому місті?

Ті, які відповідають задуму або блізькі за настроєм. Це може бути навіть ваша власна квартира)

Чи часто знімаєте у фотостудіях? (Якщо так то яких?)

Частіше за все – це зйомки у погану погоду. Сімейні фотосессії та фотосессії вагітності. Мені подобаються студії з денним світлом і однотонними стінами, проте частіше за все знімаю в “інтер’єрних” студіях, наприклад InLight.

Чи є у вас улюблений вислів про фотографію?

«Видатна фотографія – це глибина почуттів, а не глибина різкості»

Чим ви б хотіли поділитись з нашими читачами?

Своїми роботами)

З найщирішими побажаннями Дар’я Саліна з міста Ірпінь, Київ, Львів