Михайло Циткін і його життя у фотографії

Михайло Циткін і його життя у фотографії

Життя яке наповнене життєвою історією, талантом, радістю та болем. Михайло Циткін фотограф який у фотографії уже понад 10 років свого життя, він не ставив собі ціль стати найуспішнішим чи найпопулярнішим фотографом України чи світу, він просто жив та впускав у своє життя мистецтво, яке створило його таким яким він зараз є.

Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

У фотографію я прийшов досить пізно. В першому класі, я відкрив свій талант до малювання намалювавши портрет своєї бабусі, не очікуючи гарно. Проте займався малюванням я не довго, пройшли роки я навчався та став інженером, довгий час працював по професії, допоки не потрапив під скорочення. Після чого ми з дружиною вирішили відкрити своє маленьке підприємство і тоді я вже міг займатись та розвивати свій талант правда вже не тільки в сфері малювання, але й у сфері фотографії.  

Вперше коли я взяв в руки фотоапарат був 1985 рік в Запорізькому фотоклубі, відтоді було ще багато історії з мого життя та пропусків у сфері мистецтва, та все ж я знову взяв до рук камеру. 

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його обрали?

Мені на інтуїцію дуже гарно пішов пейзаж й портрет, хоча вдало й виходять жанрові зйомки. Був досвід в зйомці предметного стилю, замовники залишились задоволені. Також я розумію, що весілля є найприбутковішим видом зйомки у фотографії, тому ми з моєю ученицею вирішили звернути увагу й на даний вид зйомки.

Розкажіть про сам незвичайне місце де проводилася фотосесія?

Це була церква, я вже декілька років поспіль знімаю пасху цілу ніч. І тільки напевно нещодавно помітив яке це чудове дійство, зйомка проводиться без спишки, люди які тримають запалені свічки — ця атмосфера просто неймовірна.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

У 2012 році в Балаклаві я побував на 4-х денному майстер-класі Ігора Коровіні, він знімає весілля, він високопрофесійний фотограф та дуже цікава людина. На майстер-клас приїхало 19 фотографів і всі вони були професіоналами, також мені дуже сподобалось місто в якому проводився майстер-клас. У 2017 році я відвідував дводенну конференцію Юрія Сахова в місті Києві, на конференції було близько 700 людей різних напрямків, 12 спікерів та організатори — було дуже цікаво. Вони зараз також до речі проводитимуть конференцію, якщо не помиляюсь 8-9 грудня в Києві. Також я є членом Запорізького фотоклубу, якому виповнилось нещодавно 55 років. 

Чи навчались Ви в Фотошколі? (Якщо так то в якій?)

Ні у фотошколі я не навчався, проте як вже згадував раніше є учасником фотоклубу в місті Запоріжжя де саме й проживаю. Я давно вже задумуюсь про відкриття власної фотошколи оскільки життя підкидає ситуації, коли я розумію, що досить непогано орієнтуюсь у фотографії. За весь час у фотографії я зміг допомогти декільком друзям, а також став наставником для дівчини яка зараз в мене вчиться.

Чи часто знімаєте у фотостудіях? (Якщо так то назвіть ті які вам найбільше подобаються)

Доволі рідко знімаю у фотостудіях, проте мені дуже подобається студійне світло. Я кілька разів знімав предметну зйомку і зрозумів, що це моє, тому й купив собі спеціалізований об’єктив Canon 100 мл 2 і 8 l – це дуже зручна річ, також планую ще придбати софт бокси. Одного разу наш з дружиною спільний знайомий попросив йому допомогти. Він мав свій магазин і йому потрібно було зробити декілька фото для продажу, в нього була своя техніка, тому я його просто консультував декілька раз через телефон. Вже незабаром його роботи привели до збільшення продаж товару, він був дуже вдячний.

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Передусім варто зрозуміти чи любите ви дану справу. Був у мене випадок, коли моїх знайомих донька взяла в мене мильницю познімати і досить сильно зацікавилась зйомкою. Якось з батьками ми щось обговорювали і якраз батьки думали, що їй подарувати на день народження, от я й сказав, що помітив з яким запалом вона фотографує. Батьки подумали, обговорили це з нею, та вона сказала, що не бажає займатись цим дуже сильно, тому можна камеру не дарувати.

Я думаю, якщо людині цікава фотографія вона буде вивчати її вдень, вночі й тільки тоді приходить розуміння чи ця справа так сильно подобається. Бо купити камеру можна й не нову, почати навчання можна й з фотоклубу чи просто домовитись з людиною яка має багато досвіду у фотографії. Також на початку що рекомендую — це вкладати гроші у знання, а не в техніку. Також для того, щоб ділитись досвідом та вивчати досвід старших рекомендую відвідувати майстер-класи. 

Фотограф: Михаил Цыткин

Місто: Запоріжжя

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта