Майстерність фотографа показується не тільки в роках досвіду — це ще й прагнення робити свою роботу краще ніж вчора, саме так й робить наш герой фотограф Володимир Гребеняк. Це надзвичайно враховуючи, що фотографією Володимир займається не так давно, проте він встиг освоїти найголовніше правило в роботі фотографом, як фотограф каже “клієнт є наше все”.

Чому ви обрали сферу фотографії?

Сфера фотографа обрана мною не одразу, можна сказати навіть випадково. Фотографувати я любив ще у студентські роки, але в той час був лише у мене простенький телефон із дешевою камерою. І в один момент перед мною став вибір покупка хорошого телефона чи любительської камери. І звісно я вибрав камеру. Так почався мій шлях у цій сфері яка мені стала до вподоби, знайомитися із новими людьми, ловити моменти у дорогоцінні їхні днів та звісно подорожі світом, відвідування все нових місць.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, об’єктив, світло)

Перша моя камера була це Nikon d3100 та кітовий об’єктив на який я фотографував майже рік, потім я придбав дорожчий та професійний фотоапарат це Nikon d610 та об’єктиви Nikon 24-120 f4 та Nikon 35 f1.8, та користуюся оригінальним світлом від нікона SB-700.

Який напрямок найбільше вам подобається у фотографії і чому?

Найбільше я люблю портретний стиль, щоб показати всі емоції чи переживання людини, але одним стилем я себе не обмежую і ще розвиваюся у пейзажній фотографії, особливо мальовничих гір. Щоб максимум висвітлити красу того місця де знаходжуся. Досить часто ці два стилі переплітаються між собою, і це мені приносить ще більше задоволення.

Що вас надихнуло займатися даним видом зйомки?

Можливо тому що в мене гарно це виходить, але якщо серйозно мені із самого початку ці два стилі стали до душі, я відчуваю себе спокійно та приносить мені це задоволення.

Як ви навчались фотографії і чи закічнували фотошколу?

Спочатку навчався фотографії сам, вивчаючи уроки в інтернеті та поради друзів фотографів. Але коли проживав у Празі, пішов на курси студійного портрета. щоб вивчити студію та поглибити свої знання в портреті.

Чи маєте ви наставника у фотографії?

Важко сказати про наставника бо фотографів в наш час досить багато, і кожний з них чимось хороший, і кожен мене чимось надихає, і в кожного чогось вчуся.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Досить хороший поштовх мені дав мій викладач зі студійного портрета, показавши йому мої старі роботи, він мені відкрив очі на мої проблеми та помилки, які я раніше не помічав. Також дуже серйозно ставлюся до критики своїх клієнтів. Вони мені показують свій погляд на всю картину даючи мені поштовх для розвитку, бо клієнт є наше все, і ми мусимо до нього прислухатися.

Чи знімаєте у фотостудіях? (Якщо так то назвіть 3 які вам найбільше подобаються)

Так іноді приходиться знімати у студіях. Можу сказати точно дві студії які мені до вподоби це в Празі “Atelier Zernica” та в моєму рідному місті Коломия студія “Осачук”.

Що вам допомагає розуміти, що ви обрали правильний шлях в житті?

Відгуки моїх клієнтів це те що допомагає мені розуміти, що розвиваюся я у правильному напрямку й це саме головне!

Фотограф Володимир Гребеняк

Місто: Снятин, Коломия, Косів, Городенка, Заболотів