Лікар та фотограф чи існує спіжиття цих двох професій

Лікар та фотограф чи існує спіжиття цих двох професій

Яскрава, емоційна та працьовита Яна Олійник — це фотографиня яка своїм бажанням може надихнути будь кого. Її робити є доказом натхнення та ексепрментів. Яна вважає, що фотограф має вміти всі жанри фотографувати, а фокосуватись може на будь якому. 

Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Я почала займатись фотографією, коли вчилась в школі  — це було безтурботне хобі яке приносило мені задоволення. Так склалось, що за часів школи я займалась малюванням, проте через брак часу, я його покинула. Мені не вистачало творчої реалізації оскільки було дуже багато навчання. Тоді мені подарували фотоапарат і я активно почала його використовувати, вже незабаром я його не випускала з рук. Тільки нещодавно згадували з моєю мамою та бабусею про те, що і вони приблизно в цей час захоплювались фотографією. На даний момент я студентка медичного університету і відчуваю, що це саме те що приносить мені задоволення і це та справа якою я хочу займатись надалі.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, об’єктив, світло)

Я знімаю на  Canon 5D Mark 4, щодо об’єктивів я люблю фіксовані такі як сігма 85 мм арт діафрагма 1/4 і незабаром буду мати широкий кут Canon 40 мм 2/8. Щодо світла маю спалах від Янго досить практичний та комфортний. Також маю фотоапарат Canon 550D він старенький, проте поки що тримаю в запасі. 

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його обрали?

Вважаю, що фотограф має вміти фотографувати все. За весь час який я займаюсь фотографією, я багато всього спробувала. Дуже люблю портрети,  вважаю, що це основа всіх зйомок таких як репортажна, весільна, сімейна і багато інших. Також дуже люблю сімейні фотосесії, на даний момент хочу реалізувати себе як весільний фотограф. 

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Надзвичайно великий вплив на мене мають закордонні фотографи, тому що я люблю переглядати їхні роботи з подорожей, наприклад  Ірина Недялкова. З українських фотографів мені дуже подобається фотограф Мирон Муза, він зі Львова, займається весільною зйомкою і знаєте дивлячись на його роботи в голові тільки й проскакує вау. Якщо брати Івано-Франківськ то це фотографиня Лілія Козубаль.

Що вам допомогло і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Основне, що мене надихає у моїй роботі це відгуки людей, та їх щасливі очі  від того, що їм подобається результат моєї праці. Щодо того, що мені допомагає розвиватись то це любов до різноманітних майстер-класів, вебінарів, тематичних статей, також я впевнена в тому, що людина, а особливо фотограф має постійно навчатись. Для мене є дуже важливо, вчитись чомусь новому, чути думку своїх колег та аналізувати їхні роботи. Також планую відвідати Canon фотомарафон у Львові. Для мене важливі такі заходи, адже людина може бути впевнена в тому, що те що вона робить є ідеальним та сучасним, а хтось з боку, особливо з колег, може тобі підказати, що це вже не актуально і не варто на цьому зациклюватись.
За весь час поки я у фотографії, я не можу сказати, що підтримка моїх друзів не впливала на мій настрій та охоту продовжувати займатись цим. В мене не було бажання покинути все чи відчуття, що я займаюсь не тим, і навіть навчаючись у медичному я розумію, що мені більше подобається фотографувати. 

Чи навчались Ви в Фотошколі? (Якщо так то в якій?)

Так я навчалася у фотошколі, 2 роки тому. Тоді я вже працювала фотографом, проте вирішила, що хочу знати щось більше та детальніше. Відвідувала фотошколу Фотохудожник в місті Івано-Франківськ, моїми наставниками були Микола Калитчук і Проців Ярема. Хочу сказати, що я дійсно була задоволена фотошколою бо почула для себе те чого не знала раніше, в техніці почала розбиратись краще і в колірній корекції. А також дані викладачі проявили в мені  любов до фотографії як мистецтва, як до напряму який може просто приносити задоволення, а не тільки заробіток. Я дуже рада, що отримала сертифікат, який засвідчував, що я фотограф саме в цій школі. 

Які місця для фотосесії ви би порадили в місті якому проживаєте?

Я дуже люблю замки, архітектуру, поля, люблю підбирати моделям образи під локацію. Я знаю, як важливо, коли тобі допомагають підібрати одяг для фотосесії, тому якщо це потрібно моїм моделям я з радістю допомагаю.  Я проживаю у місті Івано-Франківськ, тому це можуть бути місця які є найбільш популярні. Наше місто не є таке фотогієнічне, проте є багато зелених та цікавих локацій, таких як міське озеро та самий центр міста. Я дуже люблю наш центр за те що там дуже багато різного світла, тобто від закладів до ліхтарів, які наче створені для вдалої фотосесії. Також це можуть бути гори, адже до самого серця Карпат рукою сягнути, також неподалік від міста є село Вовчинці де є надзвичайно красива локація з видом на все місто.

Чи є у Вас мрія? (Якщо так то яка?)

Якщо у плані фотографії, то мені хотілося б відкрити свою фотостудію, ця мрія в мене появилась після того як я взяла до рук камеру. Я мрію про велику, простору фотостудію з великим подвір’ям, де можна було б все прикрасити в різні садові квіти й там же ж створювати локації для наречених та інших людей.

Чи часто знімаєте закордоном? (Якщо так то де вже знімали?)

Закордоном я ще не знімала, але якщо б потрібно було я можу це зробити.

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Я вважаю, що вибір техніки залежить від того на яку суму людина розраховує. Звичайно краще починати з повного кадру, проте на мою думку, не камера головне, а те як людина вміє подавати свої роботи. Адже клієнту головне, щоб в голові прозвучало вау… Пригадуючи себе, коли я мала ще стареньку камеру і докладала чимало зусиль, щоб людині сподобалась моя робота й аналізуючи себе тепер з новою камерою я вже набагато впевненіша в тому якими виходять мої роботи. Також мене дуже сильно надихало працювати те, що я хотіла кращу камеру. Купивши нову в мене з’явилось ще більше бажання та натхнення працювати на ній. Також на мою думку важливу роль мають об’єктиви, я б радила, Canon 80D та  Canon 50 mm 1/4 для початківця такий комплект буде дуже добрий. І найголовнішою порадою вважаю, вчіться відштовхуватись від побаченого і робити по своєму. Завжди треба виділятися, щоб мати свій почерк, щоб тебе могли впізнати серед тисячі. 

Фотографиня: Яна Олійник

Місто: Івано-Франківськ, Київ, Львів, Чернівці

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта
Додай свій профіль БЕЗКОШТОВНО та отримуй клієнтів з твого міста!
Додай свій профіль безкоштовно!