Сьогодні поговоримо про цінності й більше нам розповість про них  Сергій Андросов. Дуже важливо, коли людина знає свої цінності й не робить чогось всупереч їм. І в роботі фотографом це не менш важливо, адже напрямків у фотографії є достатньо. 

Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Важко назвати точний період, коли професійно прийшов. Проте точно можу сказати від коли саме зацікавила мене фотографія. Це було 13 років тому коли народилась моя дочка. В мене як і у багатьох батьків почалось максимальне бажання зафіксувати кожну хвилину її життя. Проте вже незабаром з’явилось бажання мати кращу техніку і я почав обирати. Аналізуючи роботи інших фотографів почав розуміти, що мої фото відрізняється від їхніх. І вже з часом почав фотографувати знайомих та їх дітей. Таким чином поступово від домашнього фотографа перейшов на комерційного. Вже з часом набрало активності сарафанне радіо, що допомогло мені зрозуміти, що моє хобі може стати оплачуваним.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, об’єктив, світло)

Зараз в мене камера Canon 5D Mark, 60D. Об’єктиви: Canon 24-70 f2.8, 80 f1.8. 70-200 f2.8, 50 f2.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його вибрали?

Сімейна зйомка, думаю тому що мені близькі цінності які несе даний напрямок. Також зараз працюю над проектом в який шукаю великі сім’ї з не одним поколінням дітей, батьків, бабусь та дідусів. Для мене це цінний та творчий момент спілкування з людьми чиї цінності близькі до моїх.

Також надзвичайно люблю весільну зйомку бо тоді моє бачення красивого збільшується до максимум. Адже саме на весіллях всі гості, батьки, наречені є дуже гарними та підготовленими позувати та отримувати насолоду від свята.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Деякий час я надавав перевагу прикладам, які мене заохочували з технічної точки зору, чи візуальної картинки. Пізніше більше звертав увагу на маркетинг, а саме просування та емоційну складову яку вони створювали у своїх роботах.
На даний момент цікаві фотографи які передають емоції, цінності які показують не тільки у зйомці, але й у своїх блогах та статтях.

Що вам допомогло і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Я дуже радий, що починав близько 10 років тому, адже тоді якраз досить активно розвивався YouTube. Також відвідував майстер-класи, семінари, воркшопи, творчі зустрічі, живе спілкування завжди особливий ресурс для натхнення та розвитку. Проте вже зараз є достатня кількість інформації, а особливо соціальні мережі, які багато дають можливостей. Можна у вільному доступі бачити приклади інших успішних чи реалізованих в цій сфері колег фотографів — це дуже допомагає, зокрема блоги на YouTube каналах.

Чи навчались Ви в Фотошколі? (Якщо так то в якій?)

Коли я тільки починав, я не ставив собі за мету бути професійним фотографом. Проте вже з часом, коли я зрозумів, що мені подобається цим займатись, я пішов у фотошколу. Навчався у фотошколі «Фотобіз», для того, щоб правильно орієнтуватись по комерційній складові. Також проходив навчання у фотошколі Photostudy.me минулого року для того, щоб покращити свої знання в маркетинговій сфері.

Які місця для фотосесії ви би порадили в місті якому проживаєте?

Я люблю шукати місця, де фото будуть виходити оригінальними та цікавими. Гарних місць як розумієте є досить багато, проте не завжди може місце бути ідеальним по освітленню, чи пейзажному наповненні. Я більше орієнтуюсь на клієнта, його запит і вже тоді підбираю місце, інколи це виходить спонтанно при фотосесії. Також це може бути просто й вулична фотографія чи фотосесія вдома. У Києві є багато місць для фотосесій, тому назву декілька з них — Воздвиженка, Ботанічний сад та багато інших.

Чи часто знімаєте у фотостудіях? (Якщо так то в яких вже знімали?)

До фотостудій ставлюсь досить гарно, проте для мене більше цікаві зйомки на природному світлі. Є звісно періоди коли студія просто необхідна, а саме тоді коли за вікном холодна зима чи просто погодні умови не сприяють зйомці.
Фотостудії з якими найчастіше співпрацюю — це фотостудія InLight, FAVORE Studio, фотостудия Pandora, Colors Studio. Мені подобається їхнє освітлення та різноманіття інтер’єрів.

Чи є у Вас мрія? (Якщо так то яка?)

Мрію досягти такого рівня у фотографії, щоб вільно знаходити час на творчі зйомки не замислюючись над вигодою. Адже почавши займатись фотографією професійно ти розумієш, що такі зйомки вже відходять на другий план і це досить так сильно заганяє тебе у творчий занепад. Проте треба вміти вийти з нього і докладати максимум зусиль, щоб мрія збулась.

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Для того, щоб почати щось робити достатньо кітовий варіант. Я вважаю, що гарна і дорога техніка це перш за все зручність для фотографа, а не якість та креативність фото. Адже основне це художній погляд, композиція, світло, спілкування з клієнтами та бачення кінцевого результату, це все залежить від самого фотографа. Коли в мене запитують про техніку, то я завжди говорю, якщо у вас є телефон з гарною камерою то почніть робити фото на нього. Тільки як ви зрозумієте, що ви хочете займатись цим професійно тоді вже варто задуматись про камеру. Якщо є можливість вибрати якісну та дорогу камеру, то обирайте я впевнений, краща техніка ніколи не зайва, проте повторюсь це не найголовніше.

Фотограф: Сергій Андросов

Місто: Дніпро (Дніпропетровськ), Київ, Одеса