Корисні поради та цікава історія життєвого успіху фотографині Тетяни

Корисні поради та цікава історія життєвого успіху фотографині Тетяни

Сьогодні ми поговоримо про людину яка слідує своїм принципам, яка вважає, що навіть найдорожча камера немає кнопочки “шедевр”. Вона багато вчиться та вдосконалюється, адже вона не чекає, поки їй на блюдечку піднесуть знання, гроші чи будь-що інше. Тетяна Кірчук та її історія в фотографії.

Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Любов до фотографії у мене появилась ще з дитинства, адже тато дуже захоплювався цим мистецтвом. Він не був фотохудожником чи відомим фотографом, він просто любив зупиняти моменти і зберігати їх на фото. Перший фотоапарат звісно ж був Zenit, на ньому і тренувалась. Мені були цікаві всі ці дивні штуки з проявкою, закріплювачами, сушкою. Фото – це було щось фантастичне і кожне фото було безцінне. Фотографія для мене це моя віддушина, тому з радістю почала працювати в цій сфері. Колеги допомогли з вибором першого цифрового фотоапарту, спалаху і вперед – фотографувати пейзажі та все що рухається.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, об’єктив, світло)

Я постійно оновлюю техніку в залежності від моїх потреб у фото, тому зараз я фотографую на Nikon D750 і маю в арсеналі кілька різних об’єктивів марки Sigma та Nikon.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його вибрали?

Напевно кожен з нас, фотографів, спробував себе у різних напрямках і більшість з них до цих пір фотографують все що рухається і мертво стоїть, та я для себе зрозуміла одне: хочеш бути професіоналом своєї справи – рухайся в одному напрямку. Для мене це весільна фотографія, це мій основний напрямок діяльності. Весілля для мене це частинка життя, це і репортаж, і портретні фото, це і радість, і щастя, це зародження чогось нового і мені приємно бути частинкою цього. Я плачу від щастя разом з батьками, сміюсь разом з друзями і тішусь разом з дітками. Нещодавно відкрила власну фотостудію “TARA” у своєму місті, тому частково мій напрямок ще розвивається у студійній зйомці.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Я не можу дати чіткого визначення хто для мене з відомих фотографів є прикладом чи якось впливає на мене, адже практично не слідкую за ними. Хочу розвиватись у власному стилі, не наслідуючи і не копіюючи нікого з них.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Щоб стати кращою у свої сфері, я відвідую майстер-класи на певні теми, відвідую фотоконференції, постійно дивлюсь онлайн курси, читаю книги по психології, адже це допомагає у спілкування із замовниками та вирішенні спонтанних казусів. Також, гарно стимулює критика від хороших незалежних колег, відгуки клієнтів. Завжди є до чого прагнути і до чого розвиватись, тому постійно навчаюсь.

Чи навчались Ви в Фотошколі? (Якщо так то в якій?)

Я фотографиня яка сама себе зробила. Я не навчалась у спецшколах по фотографії, у мене немає папірця про закінчення освіти фотографом. Благо це не є критерієм у визначенні хороший ти фотограф чи ні.

Які місця для фотосесії ви би порадили в місті якому проживаєте?

Які б я порадила місця для зйомки у Луцьку? Не дам відповідь на це питання, адже я не прив’язуюсь до конкретного місця. Тим більше, що місце зйомки часто залежить від наряду наречених, від побажань самих молодят. Для мене головне зловити емоції: любов, щирість, посмішки, сльози радості, хвилювання, а чи вони на фоні дерев, споруди чи річки – байдуже. Винятком може бути, коли на природі не дозволяють пофотографуватись природні умови, тоді рекомендую до нас на фотостудію TARA або до інших.

Чи є у Вас мрія? (Якщо так то яка?)

Людина не може жити без мрії, як і без кохання. Тому, звичайно у мене є мрія і не одна! Перш за все, мрію щоб мої дітки були здоровими та мали щасливу долю, щоб моя родина залишалась у тому ж складі. А на матеріальні мрії потрібно заробляти кошти.

Чи часто знімаєте закордоном? (Якщо так то де вже знімали?) 

За кордоном ще не працювала, не було такої мети. Хотілось перш за все пофотографувати по своїй рідній Україні у кожному куточку. Але в цьому році розширюю свою географію і уже є замовлення у інших країнах, таких як Німеччина та Польща.

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Камера не головне, тому я не рекомендую початківцям вкладати великі кошти у камеру. Я завжди рекомендуватиму простий рецепт успіху: маєш умовно 1000$, купи за 400$ стартову бюджетну техніку, 400$ витрати на навчання і ще 200$ на воркшопи, де можна зробити собі гарне портфоліо і навчитись працювати з парою. Повірте, навіть найдорожча камера немає кнопочки “шедевр”, тому вклавшись в техніку – ваші роботи не стануть кращими. Навчання, досвід – це основні складові хорошої фотографії. Я завжди відкрита до спілкування і завжди відповім кожному, хто запитує.

Сьогодні в нас в гостях Тетяна Кірчук

Фотографиня:  Луцьк, Рівне, Тернопіль

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта