Істинні поради з життя фотографа від Дениса Куксенка

Істинні поради з життя фотографа від Дениса Куксенка

Сьогодні ми поговоримо про творчість Денис Куксенко. Це не просто людина з камерою – це фотограф з великої букви. Людина яка переконалась, що навчанню немає меж, він постійно вчиться та вдосконалюється. А його роботи показують професіоналізм та творчий світ автора. 

Традиційне питання – як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Почав фотографувати приблизно 13-14 років назад. Спочатку це було хоббі, потім мене запросили працювати в студію. Таким і був мій комерційний початок. Чому – я творча людина, маю художню освіту, працював на телебаченні, займався створенням реклами та оформленням телеканалу. Одного разу, зрозумів, що творчість з мене просто пре і потрібно її кудись дівати, тому й купив першу камеру.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, світло)

Використовую техніку Canon, полюбляю фікси. Використовую 35, 85, 135.

Яким об’єктивом найчастіше знімаєте?

Не можу виділити окремий об’єктив. Використовую саме той, що підходить для конкретної зйомки. Я не з тих, хто “заліпає” на якомусь окремому об’єктиві та знімає ним все що можна та не можна.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його вибрали?

Основні напрямки зйомки: портрет (це не лише обличчя одної людини, це і сімейний портрет, і професійний, і психологічний, і навіть весільний), фешн, лайфстайл. Чому саме ці? Бо саме там мозок працює, я не полюбляю “проекти” чи дуже вузький спектр зйомок, коли ви рефлекторно клацаєте одне й те ж – це атрофує творчу плівку. Кожна зйомка має бути індивідуальною.

Розкажіть про зйомку яка найбільше запам’яталась, чи є така?

Найбільш запам’ятовуються виїздні зйомки: 50 градусів пекла у Венеції вже о 10 ранку, чи зйомки в Альпах на висоті 4000 км взимку, чи знову пекло у пустелі, чи коли тебе накриває разом з камерою морська хвиля.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Я не є фанатом окремих фотографів. Рівняюсь на західних майстрів. Найбільший вплив мабуть мають не фотографи, а окремі зйомки, які надихають на творчість. Я спеціально не слідкую за окремими фотографами, щоб не стати їх копією.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Можливо здивуєтесь, але єдиний майстер-клас, на якому я був – мій власний. Основну базу знань, я отримав в університеті ( навчався на викладача образотворчого мистецтва), а все інше, технічні знання – або на практиці в студії, або пошук в інтернеті, або аналіз фото. Найбільш ефективним для себе вважаю аналіз фоторобіт та практику. Для мене творча зйомка – це не просто привід зняти щось новеньке для портфоліо, перш за все це робота над конретною задачею, відпрацьовування техніки зйомки, вивчення світла.

Які місця для фотосесії ви би порадили в місті якому проживаєте?

Місць для зйомок багато, будь де. Я б порадив перш за все не зациклюватися на якомусь місці зйомки, а підбирати локацію вже після того, як визначилися з образом. Бо інакше вийде зйомка локації з вами, а не зйомка вас у якійсь локації. Локація має вас доповнювати, а не навпаки.

Чим захоплюєтесь, крім фотографії?

Крім фотографії, моя пристрасть сінемаграфія. Це так би мовити живі фотографії. Це просто магія. Краще побачити, ніж розповідати. Також захоплююсь відео та спецефектами.

Чи часто знімаєте закордоном? (Якщо так то де вже знімали?)

Не дуже часто, але полюбляю такі зйомки. Бував у Швейцарії, Італії, Ірландії.

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Як на мене камера не так важлива для початку, як знання. З камерою просто, коли купуєте, думайте не лише про тушку, а й про об’єктив, бо саме він малює зображення, а камера лише фіксує. Навіть крута камера безпорадна без правильного об’єктиву. Саме важливе – навчання не зупиняється ніколи. Припинили навчатися – зникли. Чим більшом спеціалістом ви стаєте – тим більше розумієте, що ще вчитися і вчитися.

Сьогодні з нами був Денис Куксенко

Фотограф: Буча, Ірпінь, Київ

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта